Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

sobota, 31 marca 2018

ŻYCZENIA WIELKANOCNEDlaczego mamy się nie lękać? Ponieważ człowiek został odkupiony przez Boga. W tej prawdzie jest najgłębsza afirmacja owego ,,Nie lękajcie się!'': ,,Bóg umiłował świat - tak umiłował, że Syna swego Jednorodzonego dał'' (por. J'3,'16). Ten Syn trwa w dziejach ludzkości jako Odkupiciel. Odkupienie przenika całe dzieje człowieka, również przed Chrystusem, i przygotowuje jego eschatologiczną przyszłość. Jest tym światłem, które ,,w ciemnościach świeci i żadne ciemności nie potrafią jej ogarnąć'' (por. J 1, 5). 
Potęga Chrystusowego krzyża i zmartwychwstania jest zawsze większa od wszelkiego zła, którego człowiek może i powinien się lękać.
Święty Jan Paweł II Przekroczyć próg nadziei.Życzę Państwu, by ten błogosławiony czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, był pełen radości, miłości i wiary, dawał siłę w pokonywaniu trudności i pozwolił z ufnością patrzeć w przyszłość.
Pamiętne słowa naszego świętego Rodaka – Nie lękajcie się – znajdują sens w prawdzie o Odkupieniu i przynoszą, jakże potrzebny nam dar nadziei.
Wszystkim, którzy odwiedzają mój blog – życzę, by nigdy nie utracili prostoty wiary, płynącej ze świadomości Krzyża i Zmartwychwstania. Nawet, gdyby wydawało się, że przyszłość to nadal „proces nad Chrystusem w Jego braciach”, my-chrześcijanie wiemy, że On zwyciężył śmierć.
Życzę pragnienia wolności i woli dążenia do prawdy – darów szczególnie potrzebnych w naszej Ojczyźnie.
Niech Chrystus Pan będzie obecny przy świątecznym stole, w naszych rodzinach i wspólnotach, niech obdarzy je miłością i pełnią życia.

Radosnego Alleluja !

11 komentarzy:

 1. W to Święto zwycięstwa Prawdy nad kłamstwem, życia nad śmiercią i dobra nad złem przesyłam Panu ciepłe życzenia przede wszystkim zdrowia, dalszej przenikliwej mądrości w objawianiu Polakom prawdy o swoich rządzących i wytrwałości na tej trudnej drodze. Alleluja, Chrystus odkupił nas od zła i należymy już do Niego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Aleksandrze,
  niech Zmartwychwstanie Chrystusa Pana będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i nowej siły duchowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkim Wam Drodzy Państwo życzę zdrowych, pogodnych i pełnych uśmiechu Świętych Dni Wielkanocnych.
  Niech Zmartwychwstały Pan umacnia naszą wiarę, odwagę, miłość i nadzieję, a nasze Rodziny, naszą umęczoną Ojczyznę i nas samych, ma w nieustającej, troskliwej opiece. Szczęść Boże Wszystkim! Wesołego Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
  Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.


  Panu Aleksandrowi, komentatorom i czytelnikom życzę aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
  napełni Nas pokojem i wiarą,
  niech da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.......

  OdpowiedzUsuń
 5. Zmartwychwstanie jest zwyciestwem nad smiercia, zatem nasz Pan Jezus Zmartwychwstaly jest droga do zwyciestwa! Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
 6. P.T. Autorowi i Komentującym pięknych radosnych Świąt zwycięskiej Wielkiej Nocy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowny Panie Aleksandrze, Drodzy Czytelnicy,

  Hosanna, Synowi Dawidowemu

  W Niedzielę Palmową zaczyna się Wielki Tydzień spełnienia obietnicy odkupienia. Właśnie w tę niedzielę można dostrzec to, co wiąże się z życiem ludzkim tak bardzo.

  Chrystus Pan wjeżdża do Jerozolimy, witany jak prawdziwy król. Tłum z entuzjazmem woła „Hosanna”.

  Oto nagle, zaraz za chwilę pojawia się drugi wątek dramatu, związany z opisem Męki Pańskiej oraz zdradą Skały, na której będdzie zbudowany Kościół Święty, czyli pierwszego apostoła – Piotra.

  Widać, jak na dłoni, jak zmienna jest natura ludzka. Przecież ci sami ludzie krzyczeli: „Hosanna” i „Ukrzyżuj Go”, a Piotr nawet się Go wyparł, trzykrotnie. Czy człowiek może tak szybko przejść od podziwu do wściekłości? A nawet wyprzeć się Go?

  Czy tak łatwo może zapomnieć o otrzymanych dobrodziejstwach? Przecież wśród krzyczących „Ukrzyżuj Go” byli ludzie, którzy jedli chleb cudownie rozmnożony przez Chrystusa. Może byli nawet uzdrowieni przez Niego? Czy w człowieku mogą się dziać aż takie rzeczy? Aż taka plaryzacja?

  Ktoś może odrzucać takie pytania. Człowiek, to dziwna istota, zwłaszcza wtedy, gdy utraci więź z Panem Bogiem, gdy przekona sam siebie, iż nie mógł inaczej postąpić, gdy zagłuszy sumienie. Wówczas nie ma zbrodni, której by nie popełnił, nie ma kłamstwa, którego by nie wymyślił.

  Dwa te słowa, które padają w Niedzielę Palmową „Hosanna” i „Ukrzyżuj” niech się staną dla nas przestrogą przed uleganiem pokusie grzechu.

  W nadchodzących dniach muszę pomyśleć, Czy w moim życiu nie było najpierw zachwytu, a potem odwrócenia się od Chrystusa, a może nawet zaparcia się Jego? Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak się stało?

  Powinienem Przeprosić Pana Boga za brak głębi wiary, za grzechy i niewierności wobec Niego – przeprosić szczerze Tego, który za nas cierpiał.

  Chrystus zmartwychwstał!

  Wesołych Świąt!

  Z dalekiej Kalifornii moc serdeczności i życzeń najlepszych przesyłam Autorowi i Wszystkim Państwu

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego dla autora bloga i czytelników z okazji Świąt Wielkanocnych

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie Państwu dziękuję za życzliwą pamięć i życzenia świąteczne.

  OdpowiedzUsuń