Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

poniedziałek, 23 grudnia 2013

NA NOWO ZAPAL W NAS NADZIEJĘ
Chrystus powtarza nam: Nie bójcie się! On swym przyjściem na świat zwyciężył potęgę zła, wyzwolił nas z niewoli śmierci i dał nam na nowo udział w uczcie życia.
Teraz my powinniśmy czerpać z mocy Jego zwycięskiej miłości, ucząc się Jego logiki służby i pokory. Każdy z nas jest powołany, by zwyciężać razem z Nim „tajemnicę nieprawości”, stając się świadkiem solidarności i budowniczym pokoju. Idźmy zatem do betlejemskiej groty, by spotkać się z Nim, ale również po to, by w Nim spotkać każde dziecko świata, każdego brata, którego ciało jest zranione albo duch uciśniony.

Jan Paweł II               25 XII 2001r.  Pasterka w Bazylice św. Piotra

O, Nocy Święta, tak oczekiwana, która na zawsze zjednoczyłaś Boga i człowieka! Na nowo zapalasz w nas nadzieję. Wzbudzasz w nas pełen zachwytu podziw. Zapewniasz nam triumf miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią.

Wszystkim, którzy odwiedzają mój blog – życzę wielkiej radości z przeżywania Tajemnicy Bożego Narodzenia, pokoju w sercu, ducha wiary i światła nadziei. Niech Betlejemska Noc wzbudzi w nas pewność, że w starciu z „tajemnicą nieprawości” nigdy nie pozostajemy sami.
Błogosławionych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

30 komentarzy:

 1. Dołączam się do życzeń i serdecznie wszystkich pozdrawiam, a autorowi bloga chcę podziękować za cały rok służby - prawdzie i Polsce, z nadzieją, że owoce tej tytanicznej pracy kiedyś go uszczęśliwią ( oby jak najszybciej).
  Stały czytelnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Aleksandrze,

  Panu również życzę radosnego przeżywania Betlejemskiej Tajemnicy. A na nowy rok 2014 (setna rocznica wymarszu Pierwszej Kadrowej) siły i wytrwałości w dążeniu do prawdy. Oni także nie mieli łatwo!

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Szanowny Panie Aleksandrze, @Wszyscy Przyjaciele odwiedzający to miejsce

  Dziękując za piękne słowa, w ten zbliżający się radosny Wieczór Wigilijny, wieczór rodzinnego ciepła i gorących życzeń, pragnę i ja dołączyć swoje życzenia.
  Niech Boża Dziecina darzy Panu, nam wszystkim i naszej Ojczyźnie swoim błogosławieństwem każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku 2014.

  OdpowiedzUsuń

 4. Drogi Panie Aleksandrze!
  Drodzy Przyjaciele z Bezdekretu!


  Dla wszystkich najserdeczniejsze:


  Radosnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia!!!


  Dla Pana Aleksandra - wielka wdzięczność za ocalenie w tym miejscu skrawka wolnej i sprawiedliwej Polski! Do której tak bardzo tęsknimy, i w której - wierzę - wszyscy się kiedyś spotkamy!


  Pozdrawiam z całego serca

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesołych Świąt dla wszystkich

  ,,Rozmowy Kontrolowane":

  z nomenkalturowo-tajniackiej willi w dzień Wigilii (gdyby towarzysz generał dał się zaprosić na tradycyjną wigilię... bardzo chętnie! a kiedy obchodzicie?... 24... a, znaczy się, jeszcze przed Świętami, może i słusznie....) płynie, po konsumpcji golonki po bawarsku w piwie, i sporej ilości wódy, zbiorowy, chóralny zaśpiew, ,,Podmoskowskije wiecziery".


  nie chcę psuć atmosfery tego dnia, ale zastanawiam się w ilu podwarszawskich ,,ruskich budach" będzie dziś goloneczka w piwie i ,,Wołga, Wołga"...

  pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 6. ________________________________________________________________
  Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2014,
  aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję, miłość oraz rzeczywistą wolność Polakom szczególnie w Ojczyźnie i wiele łask Bożych , składa Aleksandrowi Ściosowi z Rodziną oraz internautom tutaj piszącym,
  Stanley Panama
  ___________________________________________________________

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja życzę wszystkim tu obecnym:
  Abyśmy umieli robić z tej wiedzy właściwy użytek.
  Abyśmy w chwili próby nie zaparli się tego wszystkiego, o czym tu czytamy i piszemy!
  Abyśmy w chwili próby potrafili bronić tego, czego się tu nauczyliśmy, nawet po utratę życia.
  Abyśmy w chwili próby potrafili stanąć po właściwiej stronie: Boga, Honoru i Ojczyzny.
  I jeśli już przyjdzie nam padać na kolana, to żeby to było TYLKO PRZED BOGIEM!


  A Panu Ściosowi dodatkowo życzę zdrowia, sił a nade wszystko wiary, aby nigdy nie zwątpił, że to, co robi służy dobru naszego Narodu i Ojczyzny.

  Amen!
  Pozdrawiam
  Halka

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego, najradośniejszego, najszlachetniejszego Tobie, niezrównany Aleksandrze i twoim czytelnikom,

  Kaśka Pyzol

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkim Wam,a przede wszystkim Autorowi,życzę-choć spóźniony-wszystkiego NAJ,błogosławieństwa Bożego,logicznego wiązania faktów w prawdzie jak dotychczas i niezłomności. Szczęść Boże!

  OdpowiedzUsuń


 10. Poświątecznie:


  => NIE MA PRZYPADKÓW, SĄ TYLKO ZNAKI?!

  "TRZECIĄ SIŁĄ" - JEDNAK PO/PiS BIS???


  1. GOWIN I JEWO KOMANDA.

  2. MEDIA => Silne wsparcie części "naszych" mediów = "wSieci", "Do Rzeczy" (Ziemkiewicz), "Nasz Dziennik" + Radio Maryja, TV Republika.

  3. INTERNET => Propagowanie Gowina przez portale internetowe: od "obywatelskich" = S24, po "nasze" = wPolityce.

  4.KOŚCIÓŁ + HIERARCHIA + media katolickie


  Ostatnio:

  5. ROKITA = Jan Rokita dołącza do "wSieci"

  http://wpolityce.pl/artykuly/70332-jan-rokita-dolacza-do-wsieci-i-celnie-diagnozuje-system-tuska-zapasc-nowy-numer-tygodnika-wyjatkowo-od-piatku-w-kioskach

  6. HOLLAND = "Wsparcie z niespodziewanej strony" ;-)

  ----> http://wpolityce.pl/wydarzenia/70385-wsparcie-z-niespodziewanej-strony-agnieszka-holland-dotacja-pisf-dla-filmu-smolensk-mysle-ze-warto-antoni-krauze-jest-bardzo-utalentowany  Pozdrawiam poświątecznie i proszę o dopisywanie dalszych "znaków"


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. 8. JADWIGA STANISZKIS => tu: wyjątkowo wredny całokształt,

   ale - czemu nie? - mogę się też najnowszym linkiem podeprzeć:


   Gdyby doszło do przesunięcia na scenie politycznej, gdyby PiS jeszcze przed wyborami europejskimi zrobiło krok w kierunku Solidarnej Polski i Polski Razem, to dałoby to impuls do wzrostu poparcia. To kosztowałoby Kaczyńskiego kilka mandatów europejskich, ale w przeciwnym wypadku PiS grozi stagnacja na poziomie 30 proc.

   Kaczyński kiedyś był uważany za wizjonera. Stracił ten dar?

   Trudno powiedzieć. Kaczyński jest otoczony przez tak ścisły kordon, że mało kto ma do niego dostęp. Być może on nawet nie zdaje sobie sprawy z realiów politycznych. Może nie wiedzieć, że konieczny jest strategiczny skok, nawet kosztem większego radykalizmu. (!!!) I nie chodzi o takie działania jak sięganie po Piotra Glińskiego. Ta karta jest już zgrana. Wygrana wymaga dynamiki personalnej, programowej, wizerunkowej i wyciągnięcia ręki do polityków z młodszego pokolenia, jak np. Kowal, których się odepchnęło.


   http://www.rp.pl/artykul/9160,1075353-Msciwosc-i-malostkowosc-Tuska.html


   PS. Prof. Jadwiga S. tak kurczowo uczepiła się (od dawna!) Pawki Kowala, że można by pomyśleć, że to jej pociotek, a nie pani Heleny Łuczywo z d. Chaber!

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ferdynand_Chaber

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Od zdefraudowanej Staniszkis ,której chyba już nikt poważny nie bierze w tej chwili pod uwagę poważnie ,uważam ,że ważniejsze jest obecnie zdefraudowane R.M.

   (to już sugerowałem chyba ok. pół roku temu ,pisząc na tym blogu,że na stronach R.M. od jakiegoś czasu mało ciekawych rzeczy znajdowałem tam do czytania).

   Czyżby za obiecane nadawanie na Multiplex - R.M. już zdecydowało dla "wyższych" finansowych celów ,czy też ustawkowych celów albo im podobnych zgodnie ( z chyba już przyjętą linią przewodnią decyzyjną z ramienia G.W)
   - iż jest "Wybuch wykluczony" ?!
   http://www.radiomaryja.pl/informacje/wybuch-wykluczony/

   , gdy dla w miarę orientujących się ludzi znających chociaż w cząstkowej części historię "dobrosąsiedzkich" stosunków wyrośniętych na "bratniej" polskiej krwi przelanej z ręki naszego Słowiańskiego "brata" ze wschodu , / że spora część próbek była przechowywana w Moskwie bez polskiego dozoru, jak również, że samolot nie był pilnowany od momentu, kiedy było wiadomo, że urządzenia pokazały trotyl na wraku tupolewa; to już wtedy mówiłem, że nie będę zdziwiony jeżeli badania wykonane później w Polsce, nie dadzą wyniku pozytywnego, to znaczy nie stwierdzą obecności śladów materiałów wybuchowych. I mówiłem to zaraz po mojej publikacji 31 października 2012 roku./

   http://niezalezna.pl/50012-gmyz-dla-niezaleznapl-wyniki-ekspertyzy-nie-zaskakuja-skoro-probki-pozostawiono-bez-nadzoru

   Usuń
 11. Za "wPolityce":

  Antoni Macierewicz odpowiada na pytanie: czy Wojskowe Służby Informacyjne udało się zlikwidować, czy też formacja ta nadal działa za kulisami?

  Podczas spotkania promującego książkę "Resortowe dzieci. Media" zapytano Antoniego Macierewicza, czy Wojskowe Służby Informacyjne udało się zlikwidować, czy też formacja ta nadal działa za kulisami oraz poprzez inne struktury. Polityk PiS, do kilku tygodni wiceprezes partii, odpowiedział:

  "Moim zdaniem udało się zlikwidować Wojskowe Służby Informacyjne, i one już rzeczywiście nie istnieją, jako formacja się nie odrodzą. Co nie znaczy, że część tych ludzi nie tworzy struktur mafijnych, co nie znaczy, że część tych ludzi nie próbuje wpływać na przebieg wydarzeń w centrum władzy. Jedni wiążą się z jednym Pałacem, inni z innym Pałacem, kolejni obstawiają stację, która powstała dzięki ich wsparciu, a jeszcze inni inną stację, która nie ma takiego image' u na zewnątrz, oddziałuje nie na elity, ale na polską prowincję, ale nie mniej skutecznie, a może nawet bardziej skutecznie, tylko podprogowo, nie afiszując się swoimi związkami, przekazując tę wizję w formie popkultury.

  Cały problem WSI polegał na tym, że ta struktura była oparta o kadrę ukształtowaną przez KGB i GRU. [...] Problem polegał na strukturze, na hierarchii, na całym kośćcu, który był przygotowany przez Związek Sowiecki, i który był uformowany według zasady, można by powiedzieć, takiego równoległego świata.

  Tutaj o tym równoległym świecie była trochę mowa, mówiono o dwóch pokoleniach "komandosów", dziś medialnych resortowych dzieci. Otóż problem z ludźmi z WSI polegał na tym, że to są naprawdę często wybitnie inteligentni ludzie, bardzo dobrze wykształceni, świetnie znający języki obce, znający inne dziedziny, tylko tworzący świat równoległy. To ludzie znakomicie znający całą historię np. Waryńskiego czy Szapiro-Sawickiej, znakomicie znający "świętych" komunistycznych, i jednocześnie w ogóle nie mający pojęcia o bitwie pod Kircholmem, w ogóle nie mający pojęcia o ks. Popiełuszce, i bez wiedzy o tym, kim był ks. Skorupko. To ludzie nieznający rzeczywistej historii Polski, to ludzie znający historię alternatywną, socjalistyczno-komunistyczną. To ludzie wychowani równolegle. Na tym polegał problem. I ta formacja, jako zespół ludzi mających w ręku jedno z najważniejszych organów władzy, czyli służby specjalne, do tego wojskowe służby specjalne, już nie istnieje. I nie ma do tego powrotu. [...]

  Mówię o tym dlatego, że ten duch [WSI] przetrwał. I przetrwał tak dalece, że w ostatnich dniach byliśmy świadkami niebywałej, nawet jak na to 20-o lecie, prowokacji politycznej. To była operacja, której ja w tym 20-to leciu jeszcze nie widziałem. Żeby nie mając żadnych, najmniejszych dowodów, oskarżyć byłego szefa Komisji Weryfikacyjnej o zdradę główną, zorganizować wokół tej tezy najważniejszych polityków w kraju, włącznie z panem premierem, największe gazety, największe media, zorganizować wielką kampanię medialną, włącznie z apelami, listami otwartymi, zapowiedziami komisji śledczej, etc., a potem przyjść i powiedzieć: nic nie mamy. Zero. Żadnego materiału dowodowego. Odwrotnie: cały materiał dowodowy, jaki posiadamy, jest materiałem dowodowym udowadniającym, że przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej działał zgodnie z prawem!

  I przewodnicząca komisji sejmowej mówi: ale może jeszcze coś znajdziemy. No dobrze, niech szuka!

  OdpowiedzUsuń
 12. cd.

  Mówię o tym dlatego, że to jest przyjmowane przez państwo na sali jako pewnego rodzaju dowcip. Tymczasem nie ma większego dowodu na szkodliwość Wojskowych Służb Informacyjnych i na konieczność ich rozwiązania jak to, co zrobił pan płk Pytel i pani przewodnicząca Radziszewska i jeszcze kilka innych osób. To była klasyczna prowokacja służb specjalnych. Operacja, w którą wciągnięto najważniejszych rządzących polityków i największe media. Nie ma nic groźniejszego dla państwa niż służba specjalna, która potrafi owinąć sobie wokół palca premiera, partię rządzącą, i partie wspierające wokół całkowicie fałszywego i absurdalnego oskarżenia, żeby wyeliminować z życia politycznego skromnego, ale jednak wiceprezesa partii opozycyjnej. To jest niezwykłe.

  Ale WSI już nie istnieje. Duch WSI - może tak. Ale ten duch jest słabszy od ciała. Naprawdę, słabszy. Ciało było dużo silniejsze.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/70413-antoni-macierewicz-odpowiada-na-pytanie-czy-wojskowe-sluzby-informacyjne-udalo-sie-zlikwidowac-czy-tez-formacja-ta-nadal-dziala-za-kulisami

  OdpowiedzUsuń
 13. NA NOWO ZAPAL W NAS NADZIEJĘ

  / Bez "Pana Tadeusza" nie można zrozumieć tego, co się w Polsce działo i dzieje/

  http://www.polskatimes.pl/artykul/1074970,prof-turski-bez-pana-tadeusza-nie-mozna-zrozumiec-tego-co-sie-w-polsce-dzialo-i-dzieje,id,t.html


  Adam Bernard Mickiewicz herbu Poraj (ur. 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku - zm. 26 listopada 1855 w Konstantynopolu)


  Ulica Adama Mickiewicza w Rzymie

  Polecam do obejrzenia :

  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Viale_Adamo_Mickievicz.jpg

  VIALE ADAMO MICKIEWICZ

  POETA E PATRIOTA POLACCO .


  OdpowiedzUsuń
 14. .
  Tymczasem pan Macierewicz znów wygrywa ze skarżącymi go WSI!

  Nawet 3-erpowska dyspozycyjna prokuratura po 6 latach drobiazgowego "śledztwa"(!) sprawę musiała umorzyć!

  Za wP

  Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przy tworzeniu raportu z weryfikacji b. Wojskowych Służb Informacyjnych przez Antoniego Macierewicza – dowiedział się portal tvp.info. Oznacza to koniec batalii śledczych o przedstawienie zarzutów politykowi PiS i zamyka sześcioletnie postępowanie.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/70582-i-co-wielkie-nic-prokuratura-umarza-sledztwo-ws-rzekomych-grzechow-macierewicza-palikot-moze-tylko-ujadac

  = = = =

  I tym razem to on (AM) zapowiada wyciągnięcie konsekwencji prawnych!

  Za Niezależna.pl

  W kontekście kierowanych w ostatnim czasie pod swoim adresem oskarżeń Antoni Macierewicz w połowie grudnia mówił, że od początku przypominał, iż „są to bzdury wyssane z palca”.

  - W ostatnich dniach byliście świadkami dużej operacji medialno-politycznej z udziałem służb specjalnych. Operacji, w którą za sprawą szefa SKW włączyli się także liczni dziennikarze oraz politycy nawet najwyższej rangi, w tym także premier. Wobec wszystkich tych osób, jak już zapowiedziałem zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Wczoraj poszły już stanowiska przedprocesowe do „Gazety Wyborczej” i „Wprost” dzisiaj pójdą do pozostałych osób, które się w tej sprawie wypowiadały, a za nimi pójdą pozwy do sądu. Jest to jednak sprawa uboczna i ci ludzie za to poniosą konsekwencję. Najważniejsza w tej sprawie jest jednak sytuacja państwa polskiego. Widzicie państwo, jak silne są struktury związane z ludźmi dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych i jak groźna to była struktura.

  Widzicie, jak duża jest podatność zarówno niektórych formacji politycznych, jak i medialnych, na montowane przez tych ludzi afery polityczne – oświadczył Antoni Macierewicz.


  http://niezalezna.pl/50054-komunistyczne-lobby-wsi-przegrywa-sledztwo-ws-raportu-umorzone

  OdpowiedzUsuń

 15. Panie Aleksandrze,


  Nie tylko na portalach medialnych, ale i w polskiej blogosferze zaczynają się dziać dziwne rzeczy! Rychło patrzeć jak "Nasze Blogi" w "Nasz Ekran" się zamienią, skoro zaczynają się tam pojawiać TAKIE WPISY! i TAKIE KOMENTARZE!

  klik

  klik


  Dużo rzeczy widziałam w internecie, ale żeby na oficjalnym portalu blogowym Gazety Polskiej pojawiały się słowa:

  Trzy lata pracy, w tym zespołu Macierewicza nie wyjaśniły nic i w żadnym stopniu nie przybliżyły nas do prawdy. Prof. Dakowski ma rację, mówiąc o zaniedbaniach metodologii badawczej. Nie ma spójnego planu działania, nie ma żadnego konkretnego planu. Macierewicz w swoim działaniu usiłuje przyporządkować strzępy informacji jednej wybranej hipotezie. Brak skutecznej metody badawczej, brak weryfikacji faktów, brak nawet prób falsyfikacji. Są przecież świetnie opracowane wzorce działań, choćby przywołując sławne Lockerby. Nikt, kompletnie nikt, ani strona rządowa, ani zespół Macierewicza, nie zabrał się do poważnej roboty. Wszystko to wygląda na działania pozorne.

  [@Zygmunt Korus
  jazgdyni - 30.12.2013 09:31]


  tego sobie jednak wyobrazić nie potrafiłam!!!


  Najwyraźniej przyczajony admin + desant z NE po rozbiciu i przejęciu Niepoprawnych.pl:

  klik

  klik

  klik


  - rozpoczyna jawną (bo cichą zauważam od dawna) - inwazję na NB?!


  Pozdrawiam bardzo serdecznie
  I proszę szybko do nas wracać! :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Urszulo,
  najciekawsza w tym wszystkim jest niewielka wzmianka z boku strony:

  "Blog przywrócony wbrew J. Darskiemu, na wyraźne polecenie Tomasza Sakiewicza, który akceptuje wyrażane tu opinie jako głos w dyskusji"

  Ho, ho, ho ???

  Do Siego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;-)

   Ho Ho Ho!!! - drogi Panie Wężu, ho-ho-ho jak chol.. :)))

   Fizyk (jądrowy) pan prof. Dakowski (któremu - jak przeczytałam w WIKI - za miesiąc stuknie.. 77 wiosna) - zdecydowanie zabawniej wypadał w charakterze walecznego JOW-ity, niż "badacza KS" - de facto - jej krytyka, bo zdaje się, że on z tych, którzy uważają, że zamachu w ogóle nie było?)

   Jednakże jako zawzięty przeciwnik ZP Macierewicza ma ogólne "branie" w "wiadomych kręgach" ;)) i zdaje się, że jest podporą naukową NE (jakkolwiek ten twór się aktualnie nazywa).

   Ale żeby stanowił obiekt do (przychylnego) cytowania i podstawę 'rozważań badawczych' - "blogera przywróconego" na NB, to gruba jednak przesada!

   Bo wolność wypowiedzi nie sprowadza się chyba do tego, że ja muszę wszędzie cytaty z ruskich prowokatorów czytać?

   Swoją drogą: myślałam, że dali już sobie spokój z tym Czerwonym Księżycem, ale widać: jak tylko AM sukces w walce: czy to z WSI, czy z aparatem III RP i Rossiji Putina odniesie, zaraz im tą czerwoną poświatą po oczach dają... i "TUSKU, MUSISZ" (w wersji dla "naszych") się odbywa. :)))

   Do Siego Roku Panie Wężu!

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 17. Spóźnione pozdrowienia i życzenia, z konieczności już Noworoczne, dla Autora i Komentatorów.
  Życzę nam wszystkim, aby blog Pana Aleksandra pozostał tym, czym był dotąd: miejscem nieugiętej, czasem bolesnej, ale zawsze oczyszczającej i wiodącej ku dobremu - PRAWDY.

  To jedno z niewielu miejsc, w którym dzisiejszy Język Polski nie jest językiem smoczym. Tu przenoszone są odwieczne, niezmienne wartości Polaków. Wierzę, że pomimo chwil mroku będzie promieniowało, będzie kroplą drążącą kamień i...WYGRAMY!!! :))))

  Życzę Autorowi dużo zdrowia i wytrwałości, zapewniając jednocześnie o naszym, czytelników, wsparciu duchem.

  PS.
  Zdrowemu "śmiechu" gwoli:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-times-putin-miedzynarodowa-osobowoscia-2013-roku/q9e84

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VCR

   Dziękuję! :)

   Rzeczywiście się pośmiałam! Także ze "scenografii".

   Ogromniaste złote słońce z cynfolii, przylepione do nylonowej firanki, fioletowa "ozdobna" zasłona, boazeria z desek w poprzek - i grymas oznaczający uśmiech u szanownego laureata - no, sam szyk!

   Skwituję krótko: jaki "Międzynaród" - taki jego Człowiek!

   Jednakże "Person of the year" - klik - to mały pryszcz - w porównaniu z - tegoż Timesa - "Man Of The Decade" :))

   Proszę zerknąć: klik :))) Mooocne, prawda?!

   I pewnie ten sam publicysta Boyes, co przed 30 laty, nam to zapodaje?

   Amerykańska patryota jak ho-ho-ho!!! :))

   I cóż za humor polotny!

   "Był to dobry rok dla Władimira Putina. W sprawie Syrii przerzucił przez biodro (prezydenta USA) Baracka Obamę, powalił na ziemię UE w sprawie Ukrainy, podstawił nogę opozycji i przyszedł z pomocą słabszym członkom drużyny, jak prezydent Syrii Baszar el-Asad i uciekinier z amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edward Snowden" – napisał publicysta "Timesa" Roger Boyes nawiązując do umiejętności Putina w judo.


   Kundelki, Panie VCR, zwykłe kundelki!


   Pozdrawiam serdecznie


   PS. "International" pewnie też dlatego, że zwykłym Man Of The Year zrobili w tym roku Franciszka I !

   Usuń
 18. Duzo zdrowia i radosci, Aleksandrze! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wszelkiej pomyślności i dobrego zdrowia życzę Wszystkim Państwu w Nowym 2014 Roku.

  Obibok na własny koszt

  OdpowiedzUsuń
 20. NA NOWO ZAPAL W NAS NADZIEJĘ

  I, nie niszcz Nikogo też i nienawidź też Nikogo wymawiając JEZUS CHRYSTUS .

  Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem a bliźniego swego jak siebie samego.


  ....
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw ode Złego.


  AMEN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po tym .

   ...w starciu z „tajemnicą nieprawości” nigdy nie pozostajemy sami.

   Usuń
 21. Dziękuję Państwu za świąteczne odwiedziny, za życzenia i dobre słowa.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 22. Sir Aleksandrowi i wszystkim odwiedzającym Jego blog składam nieco spóźnione, ale bardzo, bardzo serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! Także jakiegoś choćby najbardziej rachitycznego zielonego światełka w tunelu.
  Stała czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń