Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

poniedziałek, 6 kwietnia 2009

DYPLOMACJA IDIOTÓW- czyli GRY OPERACYJNE

01.12.2008r.

Kwaśniewski lub Sikorski zostanie szefem NATO?

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w poniedziałek, że zgodziłby się zostać sekretarzem generalnym NATO, gdyby padła taka propozycja.

- Zgodziłbym się, dlatego, że z różnych stanowisk międzynarodowych to wydaje mi się naprawdę pasjonujące - powiedział Kwaśniewski w TVN24.

Niemiecki tygodnik Der Spiegel wymienia Kwaśniewskiego oraz szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego jako potencjalnych kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego NATO.

02.12.2008r.

Sikorski: Nie kandyduję na szefa NATO

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapewnił, że chce pozostać w rządzie Donalda Tuska.

- Nie kandyduję i widzę swoją przyszłość jako doradca i minister w rządzie Donalda Tuska do końca kadencji - powiedział Sikorski dziennikarzom na zakończenie pierwszego dnia posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli.

Odniósł się w ten sposób do doniesień niemieckiego tygodnika Der Spiegel, który w najnowszym wydaniu wymienił jego oraz Aleksandra Kwaśniewskiego jako potencjalnych kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego NATO po Jaapie de Hoopie Schefferze.

Dziwię się, że jeden artykuł wzbudza tyle emocji - powiedział Sikorski. - To są spekulacje prasowe, które moim zdaniem robią więcej szkody niż pożytku.

Dodał jednak, że było mu miło jak usłyszał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mógłby jego kandydaturę lub byłego prezydenta poprzeć na stanowisko sekretarza generalnego NATO. - Sam sentyment był miły i patriotyczny, w takim ekumenicznym sensie. Co mnie cieszy, bo może przezwyciężamy niepotrzebne emocje - powiedział Sikorski.

zef polskiej dyplomacji zdementował podawane przez media - za źródłami w NATO - informacje, że sekretarzem generalnym NATO powinien być Europejczyk z kraju Unii Europejskiej. To nie jest prawda. Jest dwóch poważnych kandydatów, którzy pochodzą z krajów, które nie są członkami UE - powiedział Sikorski nie ujawniając ich nazwisk.

28.12.2008r.

Kaczyński poparł Sikorskiego

Jarosław Kaczyński jest zdania, że dobrze by się stało, gdyby Radosław Sikorski - lub inny Polak - został szefem NATO.

To komentarz prezesa PiS do sugestii brytyjskiego tygodnika "The Economist", że obecny szef naszej dyplomacji jest najlepszym kandydatem na sekretarza generalnego Sojuszu.

30.12.2008r.

Klich: Sikorski byłby dobrym szefem NATO

Temat nie był poruszany na posiedzeniach rządu - zastrzega jednak szef MON.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich uważa, że Radosław Sikorski byłby bardzo dobrym sekretarzem generalnym NATO. Gość Salonu Politycznego Trójki w ten sposób skomentował artykuł w brytyjskim The Economist, który wskazywał na polskiego ministra spraw zagranicznych jako jednego z możliwych kandydatów na przewodniczącego NATO.

Bogdan Klich powiedział, że temat kandydatury Sikorskiego na szefa Sojuszu Północnoatlantyckiego nigdy nie był poruszany na posiedzeniach rządu. Szef resortu obrony nie chciał także ujawnić, jakie jest wobec tych spekulacji stanowisko premiera Donalda Tuska.

30.12.2008r.

Sikorski: Fotel szefa NATO to korzystne dla Polski spekulacje

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski cieszy się ze spekulacji o możliwym objęciu przewodnictwa w NATO przez polityka z Europy Środkowej. Zdaniem The Economist, to właśnie szef polskiej dyplomacji może być kandydatem na to stanowisko. Radosław Sikorski odmawia jednocześnie odpowiedzi na pytanie, czy politycy z innych krajów Sojuszu rozmawiali z nim o możliwości objęcia funkcji szefa Paktu.

- Chciałem jednocześnie podziękować panu Jarosławowi Kaczyńskiemu, że jest gotów w sprawie polskiej kandydatury na tego typu urząd, kierować się przede wszystkim dobrem kraju i poprzeć kogoś nawet w poprzek podziałów politycznych - zaznaczył Sikorski.

31.12.2008r

Kandydatura Sikorskiego to nie spekulacje

- Jestem w tej sprawie konsultowany od wielu miesięcy. To by była ogromna szansa dla Polski - przyznaje Donald Tusk w wywiadzie dla Dziennika.

Szef rządu podkreśla, że kandydatura Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa NATO to jest gra na serio. Gra całego rządu. - W takich instytucjach jak NATO przychodzi czas na nowe państwa - ocenia premier.

26.01.2009r.

Sikorski: Nie jestem kandydatem na szefa NATO

Taką deklarację polski minister spraw zagranicznych złożył w Brukseli.

Równocześnie szef polskiej dyplomacji dodał, że nadszedł czas, aby kandydatura z Europy Środkowej na szefa Sojuszu Północnoatlantyckiego była poważnie rozważana.

18.02.2009r.

Sikorski: Nie spekulujmy na mój temat

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zaapelował, aby nie uwzględniać jego nazwiska w spekulacjach kadrowych, jeśli chodzi o stanowiska w Unii Europejskiej i NATO.

- Oczywiście te najwyższe stanowiska będą kwestiami politycznymi, natomiast proszę mojego nazwiska w tych spekulacjach nie uwzględniać - oświadczył. - To są spekulacje, które się dzieją poza mną - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Dopytywany o pogłoski, jakoby był brany pod uwagę jako kandydat na stanowisko sekretarza generalnego NATO, szef polskiej dyplomacji kolejny raz podkreślił, że takie spekulacje nie mają związku z jego działaniami.

27.02.2009r.

Sikorski: Nie rozmawiałem o fotelu szefa NATO

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zaprzecza jakoby podczas wizyty w USA rozmawiał o swojej kandydaturze na szefa NATO. Osoby z jakimi spotyka się w Waszyngtonie mogą jednak bardzo pomóc szefowi polskiej dyplomacji w osiągnięciu tego celu.

01.03.2009r.

Sikorski szefem NATO - lobbing trwa

Premier Donald Tusk ujawnił w niedzielę, że rozmawiał z kilkoma przywódcami europejskimi, w tym z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, o możliwości kandydowania na sekretarza generalnego NATO przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

- Na razie nie mamy jeszcze pewności, jak będą na to reagowały poszczególne kraje - mówił Tusk w Radiu Zet, po raz pierwszy odnosząc się do wiadomości, że Sikorski chce kandydować na to stanowisko.

04.03.2009r.

Sikorski zgłosi się na szefa NATO?

Gazeta Wyborcza zapowiada, że szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO.

Według gazety poufną instrukcję od Sikorskiego o zbadaniu intencji co do wyboru sekretarza NATO otrzymali w ubiegłym tygodniu ambasadorowie przy 27 krajach członkowskich.

Według informacji Wyborczej instrukcja jest rozbudowana. Szef MSZ prosi między innymi o zbadanie, czy dane kraje zamierzają wystawić własnych kandydatów i jaki jest ich stosunek do jego kandydatury. Zdaniem dyplomatów, z którymi rozmawiała gazeta, oznacza to, że minister zdecydował się kandydować na szefa NATO.

05.03.2009r.

Prezydent poprze Sikorskiego w walce o fotel szefa NATO?

Rząd robi, co może, by zapewnić Radosławowi Sikorskiemu fotel szefa NATO. O pomoc poprosił nawet prezydenta - dowiedział się Dziennik. A Lech Kaczyński, który wiele razy ostro krytykował szefa MSZ, nie mówi nie, ale stawia warunek: rząd ma zaakceptować jego kandydatów na ambasadorów. Jest wśród nich m.in. Anna Fotyga.

10.03.2009r.

Kwaśniewski pomoże Tuskowi

- Donald Tusk liczy na pomoc Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie polskich kandydatur na ważne stanowiska w instytucjach międzynarodowych - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś, relacjonując spotkanie premiera z byłym prezydentem.

Jak poinformował Graś w RMF FM, głównym tematem poniedziałkowego spotkania Tusk-Kwaśniewski była kwestia zaangażowania się b. prezydenta w pomoc polskim kandydatom: Jerzemu Buzkowi na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego, Radosławowi Sikorskiemu na stanowisko sekretarza generalnego NATO oraz Włodzimierzowi Cimoszewiczowi na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy.

14.03.2009r.

Sikorski ma plan zdobycia NATO

Radosław Sikorski, który walczy o fotel szefa NATO, by uzyskać konieczne do zwycięstwa poparcie, organizuje w Brukseli śniadanie. Dziennik "Polska" pisze, że do wspólnego stołu zaprosił szefów dyplomacji Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Holandii.

21.03.2009r

NATO nie dla Sikorskiego. Amerykanie wolą Duńczyka

Premier Danii, Anders Fogh Rasmussen, to zdaniem USA lepszy kandydat na szefa Sojuszu. Tak twierdzą amerykańscy dyplomaci, z którymi rozmawiali dziennikarze agencji Reuters.

Zdanie Amerykanów przy obsadzie fotela sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego ma bardzo istotne znaczenie. Bez ich zgody kandydatura Radosława Sikorskiego jest praktycznie bez szans.

24.03.2009r.

Graś: Nie ma stanowiska ws. Rasmussena

Rzecznik rządu Paweł Graś podkreśla, że nie ma oficjalnego stanowiska rządu ws. kandydatury premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena na nowego szefa Sojuszu Północnoatlantyckiego.Graś był pytany w Radiu ZET o doniesienia Rzeczpospolitej, według której Warszawa nie chce, by nowym szefem NATO został Rasmussen.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Rz, polskie władze będą przekonywać sojuszników, że dużo lepszym kandydatem na sekretarza generalnego jest minister obrony Kanady - Peter MacKay.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie ma oficjalnego stanowiska rządu w tej sprawie. Wszystko rozstrzygnie się na szczycie NATO 3- 4 kwietnia i tam naprawdę zapadną ostateczne decyzje - powiedział Graś w Radiu ZET.

Podkreślił, że obecnie jest trzech poważnych kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego NATO. De facto do 3-4 kwietnia te trzy kandydatury będą w grze i ostatecznie szczyt NATO przesądzi o tym, kto nim zostanie - zaznaczył rzecznik rządu.

28.03.2009r.

Sikorski ma poparcie Czech, by zostać szefem NATO

Czechy popierają kandydaturę Radosława Sikorskiego na stanowisko sekretarza generalnego NATO. Minister spraw zagranicznych tego kraju Karel Schwarzenberg uważa, że szef polskiej dyplomacji mógłby być kandydatem wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej.[…]

Dyplomaci krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej mówią, że ta wypowiedź czeskiego ministra powinna skłonić Polskę, aby oficjalnie wystawiła swojego kandydata i szukała poparcia dla niego w regionie.

03.04.2009r.

Sikorski:Nie jestem kandydatem na szefa NATO

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnił po raz kolejny, że nie jest kandydatem na sekretarza generalnego NATO i nigdy nim nie był.

- Jest trzech kandydatów na sekretarza generalnego NATO, wśród nich jest premier Rasmussen, ja nie jestem jednym z nich - powiedział w radiu TOK FM szef SZ Radosław Sikorski. O tym, że premier Danii Anders Fogh Rasmussen zgłosił swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO, poinformowały w czwartek wieczorem duńskie media.

- Nigdy nie byłem kandydatem - podkreślił Sikorski. Szef MSZ zaprzeczył, że kandydatem z naszego regionu Europy jest były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

06.04.2009r.

Echa szczytu NATO. Sikorski znów oskarża prezydenta

Radosław Sikorski uważa, ż Lech Kaczyński nie wypełnił konstytucyjnego wymogu współpracy z rządem. Zdaniem szefa MSZ, powstaje pytanie z kim - skoro nie z rządem - prezydent konsultował swoje stanowisko.

W sobotę prezydent poparł kandydaturę premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena na kolejnego sekretarza generalnego NATO. Premier Donald Tusk zarzucił mu, że działał wbrew stanowisku rządu. Sikorski ocenił, że zachowanie prezydenta było straconą okazją, bo można było coś ugrać. - Nie zagraliśmy i to szkoda - mówił szef MSZ w radiu ZET.

Pytanie - W co i przeciwko komu grał rząd Tuska?

http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;lub;sikorski;zostanie;szefem;nato,174,0,404654.html

http://news.money.pl/artykul/sikorski;nie;kandyduje;na;szefa;nato,196,0,405188.html

http://news.money.pl/artykul/kaczynski;poparl;sikorskiego,62,0,410942.html

http://news.money.pl/artykul/klich;sikorski;bylby;dobrym;szefem;nato,188,0,411836.html

http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sikorski;fotel;szefa;nato;to;korzystne;dla;polski;spekulacje,132,0,411780.html

http://news.money.pl/artykul/kandydatura;sikorskiego;to;nie;spekulacje,109,0,412013.html

http://news.money.pl/artykul/sikorski;nie;jestem;kandydatem;na;szefa;nato,88,0,421976.html

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/artykul/sikorski;nie;rozmawialem;o;fotelu;szefa;nato,61,0,430653.html

http://news.money.pl/artykul/prezydent;poprze;sikorskiego;w;walce;o;fotel;szefa;nato,78,0,432206.html

http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;pomoze;tuskowi,254,0,433406.html

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/sikorski;szefem;nato;-;lobbing;trwa,9,0,431113.html

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/nato;nie;dla;sikorskiego;amerykanie;wola;dunczyka,54,0,436534.html

http://news.money.pl/artykul/gras;nie;ma;stanowiska;ws;rasmussena,97,0,437857.html

http://news.money.pl/artykul/sikorski;zglosi;sie;na;szefa;nato,123,0,431739.html

http://news.money.pl/artykul/sikorskinie;jestem;kandydatem;na;szefa;nato,106,0,441194.html

http://news.money.pl/artykul/echa;szczytu;nato;sikorski;znow;oskarza;prezydenta,242,0,441842.html

1 komentarz:

  1. Paniie scios czy jak tam się pan naprawdę nazywa,jesli nie uznaje pan IIIRP to rowno proniemieckie Pelo jak i proUSREALSKI PiS powinien pan odrzucvać.Chyba,że pan robotę słuzb robi i jak najglosniej krzyczy lapaj zlodzieja.
    PiS rozwalila najbardziej polska oddolnie zorganziowana partię LPR.I czy PO na uslugach hitlerowy merkel czy PiS na uslugach nekoni z URAela jednakowoz mnie Polce nie pasują.

    OdpowiedzUsuń