Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

niedziela, 16 lipca 2017

CIEŃ

Głównymi powodami obecnego stanu rzeczy w Polsce – to jest nędzy, słabizny wewnętrznej i zewnętrznej – były złodziejstwa, pozostające bezkarne. Ponad wszystkim w Polsce zapanował interes jednostki i partii, zapanowała bezkarność za wszelkie nadużycia i zbrodnie.
W odrodzonym państwie nie nastąpiło odrodzenie duszy narodu. 
Gdy wróciłem z Magdeburga i posiadłem władzę, jakiej nikt w Polsce nie piastował, wierząc w odrodzenie narodu, nie chciałem rządzić batem i oddałem władzę w ręce zwołanego przez siebie Sejmu Ustawodawczego, którego wszak mogłem nie zwoływać. 
Naród się jednak nie odrodził. Szuje i łajdaki rozpanoszyły się. Naród odrodził się w jednej tylko dziedzinie, w dziedzinie walki orężnej, tzn. pod względem odwagi osobistej i ofiarności względem państwa w czasie walki. Dzięki temu mogłem doprowadzić wojnę do zwycięskiego końca. We wszystkich innych dziedzinach odrodzenia nie znalazłem.
Ustawiczne waśnie personalne i partyjne, jakieś dziwne rozpanoszenie się brudu i jakiejś bezczelnej, łajdackiej przewagi sprzedajnego nieraz elementu.
Rozwielmożniło się w Polsce znikczemnienie ludzi.
Swobody demokratyczne zostały nadużyte tak, że można było znienawidzieć całą demokrację.
Interes partyjny przeważał ponad wszystko.
Partie w Polsce rozmnożyły się tak licznie, iż stały się niezrozumiałe dla ogółu. To wszystko skierowane było przeciw każdemu, kto reprezentował państwo. Tych reprezentujących państwo było trzech: mnie, jako Naczelnikowi Państwa, obrzydzano życie ciągłą nagonką, oszczerstwami i najwstrętniejszymi potwarzami. Nie upadłem tylko dlatego, że jestem silniejszy od was wszystkich. Drugiego reprezentanta wprost zamordowano, a moralni sprawcy tego mordu uszli bezkarnie. Trzeci padał pod ciężarem męki z powodu sejmu i senatu. Gdy byłem po raz ostatni w Belwederze u pana Wojciechowskiego, żal mi go było. Człowiek tajał, postarzał się pod wpływem pracy sejmu i senatu. Kiedy go usiłowałem namówić do nieulegania wpływom partyjnym, odrzekł, że chciałby partiom oprzeć się, ale czuje, że ulegnie. (…)
Wydałem wojnę szujom, łajdakom, mordercom i złodziejom i w walce tej nie ulegnę. Sejm i senat mają nadmiar przywilejów i należałoby, aby ci, którzy powołani są do rządów, mieli więcej praw. Parlament winien odpocząć. Dajcie możność rządzącym odpowiadać za to, czego dokonają. Niech Prezydent tworzy rząd, ale bez nacisku partyj. To jest jego prawo. (…)
W rozkazie moim do wojska powiedziałem, że wziąwszy państwo słabe i ledwie dyszące – oddaliśmy obywatelom odrodzone i zdolne do życia.
Cóżeście z tym państwem uczynili? Uczyniliście zeń pośmiewisko!

Z przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego do przedstawicieli stronnictw sejmowych – 29 maja 1926 roku.Był cień, który biegł koło mnie - to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle.
Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. (…)
Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie - ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów - to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie, ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski. (…)
            Potworny karzeł, wylęgły z bagien rodzimych. Bity po pysku przez każdego z zaborców, sprzedawany z rąk do rąk, płatny. Oto ci, którzy chcą obniżyć do swego poziomu to, co zostało wzniesione wysoko.
Moi panowie, powtarzam, nie znam, gdy nad ubiegłymi latami się zastanawiam, nie znam zjawiska bardziej stałego, bardziej metodycznie prowadzonego jak to dotykanie rodzinnych stosunków, przed którymi każdy człowiek się zatrzymuje, jak to dotykanie moich przyjaciół, mojego otoczenia, każdego nieledwie człowieka, który się do mnie zbliżył, brudnymi rękoma, brudną duszą, brudnymi słowami i brudnym, stęchłym powietrzem.
Nie znam, moi panowie, zjawiska bardziej stałego, gdy przebiegam swoją historię za ubiegłe lata!...
Miałem przyjaciół, którzy się zmęczyli i odeszli, miałem współpracowników, z którymi źle czy dobrze współpracowałem, którzy w ten czy inny sposób ode mnie odchodzili. Ale to paskudztwo duszy, które do mnie przylepiano, było tak nieodłączne, tak systematyczne, że gdy myślę o przeszłości, zawsze się oglądam, czy ubranie moje jeszcze nie cuchnie.
A plucie to chrzczono wysokimi słowami, wysokimi hasłami. Była to prasa tak zwana narodowa, prasa tak zwana patriotyczna! Nie jest to tragizmem - dla mnie. Rzeczy takie rzadko się zdarzały na świecie, gdyż są one potworne, niemoralne, dzikie i wstrętne.
Wylęgać się takie zjawiska mogą tylko w bagnie niewoli, przez które narody przechodzą.


Józef Piłsudski w Hotelu Bristol, 3 lipca 1923 roku. 

95 komentarzy:

 1. Panie Aleksandrze,

  Ponadczasowe, wstrząsające słowa Piłsudskiego i ... wspaniała alegoria!

  Gdy w latach 2008-2009 opisywałem na blogu aferę marszałkową (ówczesne „niezależne media” używały szalbierczego terminu „afera aneksowa”) i przez kolejne miesiące zadawałem B. Komorowskiemu szereg pytań, publikacje te były "profilaktycznie" cenzurowane na „niezależnym forum blogerskim” - Salon24. Doświadczałem też szczególnych form zainteresowania służb III RP, o których – z oczywistych powodów, nie mogę otwarcie dywagować. =>link.

  Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Urszulo,

  Jeśli alegoria,(której ukryć przed Panią nie sposób) pozostańmy blisko myśli Józefa Piłsudskiego. Tych z testamentu wielkiego Polaka.

  -Ty wiesz, że dumni nieszczęściem nie mogą
  Za innych śladem iść tą samą drogą.
  A gdy się duma z nieszczęścia wylęgnie,
  To i Bóg czoła takiego nie sięgnie,
  To nawet wiara nie pochyli głowy;
  A cóż dopiero piorun, miecz, okowy,
  A nawet ludzkie przekleństwo i wzgarda:
  Tak była ciemna, taka była harda
  Duma w tym sercu. Na co mnie przywiodła,
  Ty wiesz — lecz duszy nie sądź, bo nie podła.

  Bardzo dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowni Państwo,
   Urszulo i Aleksandrze,

   A próżny "gigant" medialny w "strefie wolnego (od czego?) słowa", filar wszystkich "pudeł rezonansowych" Sakiewicz śmiał porównać "wielkiego stratega", brata zamordowanego, mojego Prezydenta, Jarosława (niestety też) Kaczyńskiego do Tej Wielkiej Postci.
   Postaci nie z cienia polskiej historii, a Postaci cień rzucającej na wszystkich, którzy przed Nim i po nim dostali od "kłamstwa demokratycznego" szansę przewodzenia narodowi, możliwość równania w górę, co jest niestety nieosiągalne w ramach demokratycznego sita dla "miernych, ale wiernych". Naczelnik nie był "efektem" pijarowego konkursu dla plebsu. Był przywódcą z krwi i kości, bo tak chciał, bo to osiągnął trudem ponad rozumienie i realizowaniem jasno określonego celu. Ten Cień, to cierń kłujący ich pychę, bezkarne rozpasanie kryte immunitetem i drwienie z mitu suwerena równie marnego jak jego wybrańcy. Dlatego Cień Maximus stał się punktem odniesienia dla "elit trwania" przy minimum, a obiektem nieustannych ataków dla miernot samodeklarujących się jako elity. Ten "Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach" zniknął w Jego wielkim cieniu rzucanym z Wawelu w którym mamy szansę wykuć Polskę na Jego miarę. Czy mamy?
   Sakiewicz: Nie bałbym się dzisiaj nazywać Kaczyńskiego naczelnikiem państwa - http://telewizjarepublika.pl/sakiewicz-nie-balbym-
   sie-dzisiaj-nazywac-kaczynskiego-naczelnikiem-panstwa-moj-pilsudski-cykl-wywiadow,45335.html

   Bój się Boga Sakiewicz.
   http://rodaknet.com/IMAGES/biezaczka/2017_03_15_naczelnik.jpg

   Pozdrawiam serdecznie Państwa

   Usuń
 3. Im bardziej wszystko sie zmienia tym bardziej pozostaje takie samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu widać w jakim gównem jest twór IIIRP.

   Usuń
 4. "Przez 8 lat reżim PO/PSL nie pokazał żadnego protestu opozycji.Od 2 l @pisorgpl nagłaśnia każdą akcję Targowicy.To"demokracja"czy głupota?"

  Żeby jakoś się uspokoić... jak nazywa się ten,kto umie w prostych słowach nazwać myśli, pytania i takie tam... kłębiące się w tysiącach serc?? Tak, to poeta.
  Jeśli więc przyjdzie może kiedyś Panu Autorowi, żeby to wszystko, znaczy ten Blog... w cholerę albo co... to niech sobie przypomni obowiązki, jakie zawsze mieli i mieć będą Poeci.
  Tak to widzę ja, całkiem marny, osiwiały żuczek z Saskiej Kępy

  OdpowiedzUsuń

 5. "RZĄDY PIS" - czyli - SZAG WPIERIOD (dla picu) - I DWA NAZAD (realnie)

  Obrzydzenie bierze, kiedy się patrzy na tzw. Wysoką Izbę, i na tzw. posłów tzw. opozycji, których większość powinna być umieszczona w zamkniętych zakładach psychiatrycznych, jeśli nie po prostu w kryminale.

  Dochodzi do tego galopująca impotencja tzw. władzy. Trzeba mieć naprawdę dużo samozaparcia, żeby prostą (i miejscami nawet słuszną) ustawę sądową tak widowiskowo rozłożyć z powodu fochów kasty prawniczej i gazetowych mędrków.

  Chyba, że - ku czemu się skłaniam - "ustawa" i tak była dla picu - żeby sobie "elektorat" najpierw nadziei narobił, a potem wyklinał do woli złą "opozycję" i złych "sędziów" za kłody rzucane pod nogi, robienie wbrew, itepe.

  PiS powinien uważać, bo zaczyna ludzi śmieszyć. (Śmieszy już także własny elektorat). A to bywa dla władzy zabójcze.

  "Punktuje" za to - i to jak! - prezydent Duda i jego, ekhm ... drużyna. Która (zwłaszcza w osobie p. Szczerskiego) robi się tak butna, że już nie tylko MON, ale i MSZ po kątach rozstawia. Aktualnie najwyraźniej bierze się za MS.

  Pozdrowienia dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 6. Szanowny panie Aleksandrze,

  W 2015 roku jeszcze miałem nikłe nadzieje, że może się przebudzi, że może jednak wybieramy takiego Kaczyńskiego, że jak otrzyma władzę to się ocknie. Zawiódł i co miesiąc gra tę samą nutę na wygranie następnych wyborów rzucając "wyborczą kiełbasę", +to, +tamto, a pomijając to co rzeczywiście dla Polski niepodległej i wolnej ważne, a o czym Pan pisze od lat.
  Tymczasem wczoraj się wk...ł i zobaczyłem tego na kogo głosowali Polacy:
  "- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście
  go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami".
  Szkoda, że to tylko w emocjach, a nie na codzień, na zimno i z żelazną konsekwencją. Nie wiem czy zaraz wielkim, ale mógły
  udowodnić że jednak jest strategiem i liderem. Polityczna bieżączka pokazuje, że to jednak emocjonalny wyskok, jedynie. Szkoda, bo ma wszystkie instrumenty by być skutecznym.

  Acha, a "produkt pijarowy" właśnie zaczyna się usilnie miziać w stylu UW-eckim z Obcymi jako "prezydent wszystkich Polaków"
  i totalniaków. "Mała ustawa" przeciw swemu niegdysiejszemu patronowi Ziobrze, 3/5 w sejmie (nie do osiągnięcia) grzebie(?) jego
  reelekcję u wielu zwolenników, ale nie przeszkodzi wyznawcom. Demokracja znowu górą, psia krew.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowny Panie Aleksandrze,

  I jeszcze z dzisiejszej bieżączki:
  "Doprowadzony do ostateczności Jarosław Kaczyński utwierdził się wczoraj w przekonaniu, że nie istnieje żadna droga pośrodku, a jedyną szansą na dokończenie reformy państwa jest całkowita marginalizacja totalnej opozycji. Obym się mylił, ale dziś wszystko wskazuje na to, że w tej wojnie nie będzie brania jeńców".
  http://wpolityce.pl/polityka/349521-jaroslaw-kaczynski-mial-powody-do-okazania-emocji-teraz-czeka-nas-prawdopodobnie-wojna-totalna

  Poza eksplozją emocji nic na to nie wskazuje, ale mam nadzieję, że autor się nie myli i... Minister Macierewicz zyska sojusznika o niewątpliwie dużych, niewykorzystanych możliwościach.

  Czy widzi Pan taką szansę?

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Aleksandrze,

  Dlaczego płk Aleksander L., choć został skazany prawomocnym wyrokiem, nie siedzi od września w kryminale? Oto odpowiedź:

  https://dorzeczy.pl/kraj/36076/Sad-Najwyzszy-wyznaczyl-nowy-termin-rozprawy-ws-bylego-pulkownika-WSI-Aleksandra-L.html

  Aleksander L. do tej pory nie rozpoczął odbywania kary, choć prawomocny wyrok skazujący go na karę 4 lat bezwzględnego więzienia za płatną protekcję przy weryfikacji oficera WSI zapadł we wrześniu ubiegłego roku.

  Jak się okazuje, do zakładu karnego trafiła już nawet dokumentacja Aleksandra L., a on sam został wezwany do stawienia się w nim. Nie doszło do tego, ponieważ już 15 września ubiegłego roku obrońca skazanego złożył wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. [...]


  WŁADZA - "NASZA", SĄDY - W PERMANENTNYM REMONCIE (podobno) "NAPRAWCZYM", A III RP JAK ZWYKLE, NIE JEST W STANIE WYEGZEKWOWAĆ WYROKU NA JEDNYM ESBEKU!

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciężko się to wszystko czyta. Czlowiek miał nadzieję ,że wreszcie zaczniemy powolutku wychodzić na prostą, że to przybliży nas do opublikowania tego nieszczęsnego aneksu WSI.
  Marian i Chojecki nawoływali od początku tych rządów "Jarosławie wywrócić stolik (okrągły - jakby jakas niemota to czytała :)
  Nie wiem czy to czas ale gdzieś z tylu głowy słyszę to zdanie- miałeś chamie złoty róg...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Aleksander pewnie jest na zasłużonym urlopie skoro nawet na tweeterze cisza. A może robi to co powinna zrobić TVP, czyli nie zwraca uwagi na wybryki antypolskiej hołoty. PS.Wydaje mi się, że cała praca Pana Aleksandra ma na celu uzmysłowienie wszystkim, że bez wywrócenia stolika nie może być mowy o niepodległej Polsce.

   Usuń
  2. Adam,

   Urlopu nie planuję, ale prawdą jest, że komentowanie tego cyrku uważam za rzecz zbędną i niegodną ludzi rozumnych.
   W minionych dwóch latach wielokrotnie pisałem, że czekają nas kolejne odsłony wojny hybrydowej i rozliczne kombinacje ludzi bezpieki.
   Co ciekawe, oni czują się dziś na tyle pewnie, że na swoich stronach internetowych przedstawiają konkretne plany działań destrukcyjnych. Najwyraźniej wiedzą, że ten rząd nie dysponuje sprawnym kontrwywiadem.

   Usuń
 10. offtopic, niemniej bardzo ważny.

  http://300polityka.pl/live/2017/07/19/czarnecki-prawda-o-katyniu-tez-wychodzila-przez-kilkadziesiat-lat-tak-samo-bedzie-z-prawda-o-smolensku/

  O ile nawet w najmniejszym stopniu nie cenię Pana Czarneckiego, o tyle uważam go za polityka, którego wiele wypowiedzi jest wartych uwagi. Powyższa wypowiedź nie została zauważona w chaosie ostatnich dni, jednak moim zdaniem jest znamienna i bardzo smutna. To jedno zdanie może być kroplą przelewającą czarę goryczy ludzi wciąż wierzących (mimo dwóch latach rządów PiS) w wyjaśnienie i ukaranie odpowiedzialnych za zbrodnię smoleńską.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma nic gorszego niż spóźniona interwencja neosłużb "dobrej zmiany" licząc przykładowo od osławionego mityngu esbeków w Soczewce i rozzuchwalanie bezkarnej hucpy FSSM. Teraz osiągnęli jedynie,niewykluczone że z użyciem równie osławionej esbecko-chińskiej firmy Konsalnet,efekt tworzenia fałszywej martyrologii.Podobnie zresztą jak w przypadku publicznego linczowania młodego,który się postawił starym ws.podatku paliwowego.Tu działa mechanizm następujący: prezes dał się sprowokować i wybuchnął/wkurzony młody zrobił na złość i skrytykował pseudoustawę o mafii togowej/wkurzony kolektyw starych pokazał młodemu kto tu rządzi.Efekt podobny raczej do efektu z innym młodym w MON."Brawo":montaż reżimu (p)rezydenckiego jak widać postępuje wytrwale.Z całym szacunkiem do śp.Marszałka ale śmiem wątpić,czy śp. płk.(obecnie generał)R.Kukliński byłby zadowolony z takiego rozwoju sytuacji.Pozdrawiam po długiej przerwie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szanowny Panie Autorze,
  czy podejrzewa Pan, że jednym z wydarzeń świadczących o "wybudzeniu" prezydenta, będzie jego weto do ostatnich ustaw przegłosowanych przez PiS?
  Z pozdrowieniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Grochola,

   Nie sądzę, by Duda zdecydował się na taki krok. Nie jest to potrzebne, bo cel – sparaliżowanie „reformy sądownictwa” został już osiągnięty.
   Swoim zachowaniem prezydent potwierdził też (przed układem III RP) że jest wiernym strażnikiem ich interesów.
   Duda może zatem podpisać ustawę i -tym samym, zarobić kolejne punkty sondażowe, a nawet zasłużyć na wzrost „zaufania” wśród elektoratu PiS.

   Pozdrawiam Pana

   Usuń
  2. Szanowny Panie,
   czy nie jest tak, że rozpoczął się proces jawnego odwracania roli Andrzeja Dudy z "pisowskiego prezydenta" na "światłego męża stanu", "prezydenta wszystkich Polaków", "godnego następcę Bronisława Komorowskiego"? Tak jak Pan napisał, prezydent nie musiał decydować się na weto, jednak to zrobił, co świadczyłoby o próbie zbudowania "nowej siły" wokół jego osoby/środowiska. Innymi słowy, czy nie mamy do czynienia z rozpoczęciem procesu przejmowania elektoratu "światłej prawicy" oraz części wyborców PO tudzież N.? Jak Pan ocenia exodos tego żałosnego dramatu, którego byliśmy świadkami? Z pozdrowieniem,

   Usuń
 13. rodakvision1

  Panie Mirosławie,

  To tylko wazeliniarstwo, choć w skrajnej i obrzydliwej postaci.
  Ci ludzie – tak Sakiewicz, jak Kaczyński, nie mają nic wspólnego z dziedzictwem Józefa Piłsudskiego i myślą polityczną II Rzeczpospolitej.
  Dla nich bożkiem jest demokracja. A nawet nie ona sama, lecz jakaś karykatura tego najgłupszego ustrojstwa, skrojona na miarę sukcesji komunistycznej pod nazwą III RP.
  Dla nich wartością jest parlamentaryzm i interesy partyjne, które to „wartości” Józef Piłsudski miał w głębokim poważaniu i uważał za główne zagrożenie dla wolnego państwa. Słowa Marszałka z 1926 roku nie pozostawiają wątpliwości:
  „Staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści.”
  Tylko partyjny wazeliniarz lub człowiek bez głębszej wiedzy historycznej, mógłby porównywać J.Kaczyńskiego do postaci Marszałka.
  Piłsudski to żołnierz, człowiek wielkiego czynu i walki zbrojnej.
  Kaczyński jest zaś jednym z wielu działaczy politycznych, choć mistrzem mętnych słów i partyjnych gierek.
  Marszałek miał jasną wizję Polski i potrafił ją realizować. Jeśli było trzeba, również siłą.
  Prezes PiS ma zaledwie wizję sprawowania władzy partyjnej i próbuje ją wcielać w życie „metodą błędów i pomyłek”, za które płacą jego wyborcy.
  O tysiącach różnic, dzielących te dwie, skrajnie odmienne postaci, można by napisać rozprawę, ale stawianie obok siebie Piłsudskiego i Kaczyńskiego jest nie tylko ahistoryczne lecz zwyczajnie głupie.

  W Instytucie Józefa Piłsudskiego w Londynie znajduje się zbiór wypowiedzi Marszałka, zatytułowany "Gdyby żył Marszałek Piłsudski". Myślę, że gdyby tak było, usłyszelibyśmy dziś jasną diagnozę:
  „Konkurencja partyjna poszła u nas od pierwszej chwili istnienia państwa tak dziwacznie i tak ostro, a zarazem z tak wielką ilością kłamstwa i łajdactwa, że od razu zaczęło się wytwarzać to, co nazwałem: cloaca maxima. Każde nadużycie, każde łajdactwo było dobrym wtedy, gdy robił je członek partii własnej, złym zaś tylko wtedy, gdy robił je członek innej partii.”
  Nam zaś, zachłyśniętym mirażami „demokracji” III RP, Piłsudski powiedziałby twardo:
  „Wy tej Polski nie utrzymacie. Ta burza, która nadciąga, jest zbyt wielka. Obecna Polska zdolna jest do życia tylko w jakimś wyjątkowym, złotym okresie dziejów.”

  Pozdrawiam Pana

  OdpowiedzUsuń
 14. Pani Urszulo,

  Na naszych oczach rozgrywa się ponura farsa. Komentowanie jej jest tym trudniejsze, że trzeba w sobie zwalczyć naturalny odruch zniechęcenia i gniewu.
  Zniechęcenia – z powodu nieudolności, słabości i skrajnej głupoty partii rządzącej, która mając za sobą poparcie milionów Polaków i przyzwolenie na siłową rozprawę ze zdrajcami, zabawia się w jakiś pokraczny „parlamentaryzm” i hołubi antypolską targowicę.
  Gniewu zaś – na naszych ukochanych rodaków, którzy nawet w tak ekstremalnej sytuacji, nie dostrzegają prawdziwego oblicza tej partii i nie chcą widzieć, kim jest ów „projekt pijarowski” zasiadający w Pałacu Prezydenckim.
  Napisałem kiedyś o A.Dudzie, że to „główny hamulcowy”. Rola, jaką prezydent odegrał w farsie zatytułowanej „reforma sądownictwa”, dobitnie pokazuje trafność tej opinii. Prezydenckie ultimatum i pomysł wyboru sędziów SN większością 3/5 głosów, dostatecznie sparaliżują nawet tą okrojoną „reformę” i uczynią z niej bezużyteczne narzędzie.
  Dziś jest dobry moment, by wybór „pana nikt” na najwyższe stanowisko w państwie, oceniać w kontekście rzeczywistych zachowań ośrodka prezydenckiego: w odniesieniu do ataków na ministra Macierewicza, ukrywania Aneksu i nierozliczenia prezydentury Komorowskiego, dokonywanych przez Dudę wyborów personalnych i torpedowania niemal każdej (nawet kosmetycznej) próby zmian obecnego status quo.

  Z tej farsy, warto jednak wyprowadzić istotną lekcję i zadać sobie pytania: jaka jest prawda o „państwie prawa i demokracji” i dlaczego ten rząd nie reaguje na jawne zapowiedzi zamachu stanu, zaś prorządowe media tak usilnie nagłaśniają każdą wypowiedź i akcję targowicy?
  Przypomnę, że niejaki Frasyniuk deklaruje wprost - „mamy zamach stanu, ten protest musi się rozlewać”, pewna niszowa gazeta, o nazwie „wyborcza” nawołuje - „wyjdź na ulicę, sparaliżuj miasto”, zaś hołota wylegująca się przed Sejmem proponuje następcom Cyby – „Duda musi odejść z tego świata”.
  Jest oczywiste, że w każdym, normalnym (czyli szanującym się) kraju, tego rodzaju wypowiedzi i zachowania musiałby wywołać reakcję służb ochrony państwa. Nastąpiłyby aresztowania i procesy puczystów, zaś organizacje i media nawołujące do bezprawnych akcji, zostałyby natychmiast zlikwidowane. Taka reakcję podjęłoby państwo, które dba o bezpieczeństwo obywateli i w którym istnieją rządy prawa i demokracji.
  Nie ma przecież wątpliwości, że chodzi tu o poważne przestępstwa związane z próbą "zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej" oraz "podjęcia działania zmierzającego bezpośrednio do usunięcia przemocą organu konstytucyjnego".
  Skąd więc taka niemoc rządzących i czym ją wytłumaczyć?

  cdn

  OdpowiedzUsuń
 15. Znajduje tylko jedno wyjaśnienie. Zachowanie rządu, który dysponuje całym aparatem bezpieczeństwa, ma poparcie wielomilionowej rzeszy obywateli i codziennie otrzymuje nowe dowody bezprawnych akcji „opozycji”, świadczy, że III RP nie jest i nigdy nie była państwem prawa i demokracji.
  Gdyby było inaczej, przestępstwa wymierzone w państwo, nie mogłyby uchodzić bezkarnie. Na tym polega istota państwa kierującego się zasadami prawda i wolą suwerena.
  Jeśli ktoś znajduje bardziej logiczne wyjaśnienie, chętnie usłyszę argumenty.
  Ja nie znam innego.
  Za tą konkluzją powinna podążać kolejna. Nachalne nagłaśnianie i epatowanie odbiorców barbarzyństwem i bezprawiem owej „opozycji”, wydaje się kompletnie irracjonalne, a nawet szkodliwe dla interesów rządzących.
  Jeśli nie ma woli egzekwowania prawa, wystarczyłoby przecież (jak przez osiem lat czynił reżim PO-PSL), zignorować te zadymy i nie pokazywać ich Polakom.
  Po kilku miesiącach pies z kulawą nogą nie pamiętałby, kto zacz Kijowski, Frasyniuk, Mazguła czy inny Michnik.
  Nie ma przecież większego nieszczęścia dla ćwierćinteligentów i kiepskich komediantów, jak odebranie im widowni i skazanie na zamilczenie. Proponowałem to już w roku 2015, w tekście „Trzy kroki”.
  Oni istnieją, bo są pokazywani w okienkach tv i cytowani przez tzw. media. Cały ich byt polityczny i siła oddziaływania opiera się na tym przekazie i jest zależna od woli medialnych demiurgów.
  Argumentacja (popularna w „środowisku patriotycznym”), jakoby pokazywanie tych patologii miało przynieść Polakom wiedzę o intencjach i kondycji owej „opozycji” oraz podpieranie tych wywodów żałosnymi „sondażami”, jest niewarte funta kłaków.
  Trzeba się bowiem zdecydować: albo mamy „media narodowe” i przekaz kierowany do ludzi rozumnych, albo Kurski i jego kolesie prowadzą kampanię propagandową dla pospolitych debili.
  Bo zaiste, trzeba być debilem, by po tym, co stało się w Smoleńsku i po ośmiu latach nieszczęść rządów PO-PSL, nadal nie wiedzieć – do czego zdolni są Oni. Trzeba być skończonym głupcem, niewartym żadnej uwagi, by po tak bolesnych doświadczeniach, nie rozumieć jeszcze - z kim mamy do czynienia.
  Nie ma takich granic zdrady i plugastwa, których targowica nie mogłaby przekroczyć. Nie ma też takiej podłości, której nie potrafiliby wyrządzić Polakom.
  Kto jeszcze tego nie wie i trzeba mu serwować bełkot Schetyny czy Michnika, nie zasługuje na miano istoty rozumnej.

  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdy czytam wypociny nieszczęśników z prorządowych „wolnych mediów”, zaczynające się od słów „szokujące”, „niebywałe”, „to się w głowie nie mieści”, w których ekscytują się zachowaniem owej „opozycji”, zdobywam kolejne dowody, że mamy do czynienia z ordynarną mistyfikacją i chamską propagandą.
  Te rzeczy są nagłaśniane i usilnie narzucane Polakom tylko dlatego, by zbudować fałszywy obraz „oblężonej twierdzy” – zewsząd atakowanej i zagrożonej partii Kaczyńskiego, która musi się bronić przed ogromnymi siłami zła i ciemności.
  Kurski, Sakiewicz czy Karnowscy, tylko dlatego zaśmiecają domy Polaków ekskrementami owej „opozycji”, by ich partyjni koledzy mogli oszukać wyborców pozorami „dobrej zmiany” i nie byli rozliczeni za tysiące zaniechań i dowodów słabości.
  To przekaz kierowany do najbardziej prymitywnych odbiorców, którzy zachłystują się „szokującym” zachowaniem targowicy i nie chcą pamiętać, że partia Kaczyńskiego ma dziś wszystkie instrumenty, by w ciągu paru godzin położyć kres jakimkolwiek „puczom” i „zamachom stanu”. Ale ta partia – zamiast robić to, do czego została wybrana i za co jej politycy biorą ciężkie pieniądze, woli rwać szaty nad „niedemokratycznością totalnej opozycji”, „mobilizować” wyborców wokół „jedynie słusznej linii” i mamić ich fałszywą kreacją.
  Poprzez takie kreacje umacnia się niewolniczą mentalność rabów – najbardziej pożądanych wyborców III RP. Dość posłuchać, jak wyznawcy pana Kaczyńskiego perorują o „nieotwieraniu kolejnych frontów” i „unikaniu prowokacji” i z jaką obawą zastanawiają się - „co powie Unia, jak zareaguje USA, co zarzuci „opozycja”, by zrozumieć, że taki model pseudo wolności i pseudo patriotyzmu propagują partyjni macherzy.
  Dlatego mianem „pragmatyzmu” i „rozsądnej strategii” osłania się dziś pospolite tchórzostwo, głupotę i konformizm, a „papierowe żołnierzyki” PiS mogą odgrywać rolę uciśnionych dziewic.
  Male to, nędzne i bliskie cloaca maxima (J. Piłsudski).
  Jak Pani widzi, nie ustrzegłem się emocji w tym komentarzu. I wcale tego nie żałuję, bo oglądanie dzisiejszych igrzysk jest czynnością uwłaczającą ludziom rozumnym, czymś wyjątkowo paskudnym i irytującym. Przyznam, że po tym, czego doświadczyliśmy w posmoleńskiej magmie, do głowy by mi nie przyszło, że będziemy świadkami takich sytuacji.

  Pozdrawiam Panią

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Aleksandrze, faktycznie porównywanie (przez "niezależne" media) Kaczyńskiego do Piłsudskiego - zupełny odlot. Z drugiej strony, wątpię czy sam Marszałek byłby w stanie zapobiec temu co się z Polska wyprawia. Inne czasy, inna sytuacja międzynarodowa.
  A Kaczyński? Żeby można było z Polski uczynić normalne państwo, JK musiałby postąpić tak, jak Erdogan w Turcji (chodzi oczywiście tylko o metody). I nawet "dysponując instrumentami" (o których skuteczności pod obecnymi rządami nie jestem w pełni przekonany), wątpię czy rząd PiSu przetrwałby tydzień.
  Powstaje pytanie: czy PiS naprawdę chce "obalić komunę", czy to jest tylko teatr, a Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę, że pewnej granicy przekroczyć nie może i zachowuje się tak jak gosodzrz domu Anioł z Alternatywy 4: "... no chcieli my, ale pprrr..."
  Co do Dudy nie mam złudzeń. Zapewne nigdy ne zostałby prezydentem, gdyby nie było pewności, że po objęciu prezydentury będzie "na kursie i na ścieżce".
  Przecież ludzi na tak wysokie stanowiska "przygotowuje się" na długie lata wstecz.
  Czarno to wszystko widzę. Z kolei, jak pomyślę o powrocie do władzy tej hołoty, skóra cierpnie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Aleksander Ścios,

  podpowiadam definicje różnicujące miedzy Józefem Piłsudskim a Jarosławem Kaczyńskim:

  - pierwszy to wprawdzie nie pozbawiony istotnych wad, ale polski mąż stanu;

  - prezes Kaczyński zaś to natomiast - posługując się dorobkiem intelektualnym Cata-Mackiewicza (który nota bene widział marszałka Piłsudskiego jako monarchę)- stary matador partyjny.

  To chyba najlepiej oddaje różnicę.

  Problemem w moim odbiorze nie ejst zafiksowanie PiSu na demokracji, bo oni mają ją w poważaniu, ale fakt, że siła polityczna Jarosława Kaczyńskiego została zbudowana na fundamentach osadzonych w całości w porządku okrągłostołowym. Kamieniem węgielnym tej potęgi jest majątek w postaci przejętych po złodziejsku nieruchomości w Warszawie. To jest źródło rzeczywistej władzy prezesa nad partią, wraz z porządkiem wyborczym, pozwalajacym trzymać w ryzach i posłuszeństwie stronnictwo, które dzięki temu składa się w większej częśi ze stada małych cwaniaczków albo baranów. Kaczyński nie ma dosyć charyzmy, autorytetu i sił witalnych, żeby bez tej kasy i bez administracyjnego kagańca wyborczego utrzymac to towarzystwo przy sobie i wykosić konkurencję. Stąd ,,demokRCJA" CZY RACZEJ PARTIOKRACJA BĘDZIE UTRZYMYWANA, A TAKŻE NIGDY NIENARUSZONE ZOSTANĄ RZECZYWISTE PODSTAWY MAGDALENKI - NAKRADZIONA W AFERACH OLBRZYMIA KASA , BO kACZYŃSKI TEŻ JĄ KRADŁ. oCZYWIŚCIE, DUŻA CZĘŚĆ DZIENNIKARZY I POLITYKÓW pIsU EJST ZA GŁUPIA, ŻEBY TO O KOŃĆA ZROZUMIEĆ I DOKŁĄDA TU SWOJE KOMPLEKSY WOBEC KRAJOWEGO I SWIATOWEGO PODWÓRKA MEDIALNEGO.

  pOZDRAWIAM pANA
  (PRZEPRSASZAM ZA BŁĘDY, ALE PISZĘ W DUŻYM POŚPIECHU)
  OdpowiedzUsuń
 19. Wtej chwili postawilbym na Mariana Kowalskiego, jako nastepnego prezydenta. Mowi tak ja mysle i mowi prosta prawde.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wojciech Miara - jak dla mnie to skoro już się tak śpieszysz to lepiej byś nie tracił czasu na pisanie. A szczególnie niesprawdzonych, ohydnych pomówień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Kowalski - czasem niestety zdarza mi się pisać w podróży, i kiedy wciśnie mi się caps lock niechcąco- zaraz potem muszę opuścić przedział - przepraszam za takie niechlujstwo, niezamierzone. Nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na ,,ty". Na zarzuty merytoryczne odnośnie nieruchomości odpowiadam w komentarzu do wypowiedzi Pana Aleksandra Ściosa, która zapewne niedługo będzie opublikowana.

   Usuń
 21. Niewątpliwie 22.lipca br można było być świadkiem operacji medialnej o charakterze linczu w najgorszym esbeckim stylu na osobie M.Kowalskiego i jego przyjaciołach z IPP.Tylko jedno medium,które poruszyło temat bezpośrednio po w rozmowie z gościem nie z mojej bajki,jest częściowo usprawiedliwione.Cała reszta tzn. media Sakiewicza/Rydzyka/Karnowskich zamilczały ten lincz kompletnie.Jedno z mediów należących do tzw.portali superkatolickich posunęło się oprócz przemilczenia skandalu z MK dodatkowo do tatuażowych sugestii w innym temacie.Taka zaś bezpośrednia zbieżność czasowa artykułu zawierającego tatuażowe sugestie z wcześniejszym wycofaniem z anteny TVP osoby MK pozwala mi wyciągnąć wniosek o zawoalowanej groźbie karalnej wobec osoby pana Kowalskiego również ze strony tego właśnie medium.Dlatego tzw.skład RMN w całości oraz władze tzw.tvp publicznej powinny być poddane testowi stałej presji dla umieszczenia IPP i MK na antenie TVP w paśmie rozsądnej oglądalności dla Polaków w kraju i zagranicą.Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panowie

   Panowie M. Lappalainen, Wsojtek,

   Kto to jest Marian Kowalski?

   Pytam poważnie, bo nie chce mi się wierzyć,
   że chodzi SzP o sympatycznego pana kulturystę
   od pastora Chojeckiego i Korwina. Stali czytelnicy
   Ściosa nie powinni się nabierać na takie numery.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Szanowna Pani Urszulo. Panowie Marian Kowalski i Paweł Chojecki dawno wyrośli z Korwina i obecnie uświadamiają swoich widzów i zwolenników co to za kreatura ten Korwin. Trochę mnie to dziwi, że najwidoczniej nie wie Pani o TV Idź Pod Prąd. Właściwie to można już mówić o ruchu IPP. Ja śledzę zarówno Pana Aleksandra i IPP. Obie inicjatywy uważam za szczere i wartościowe

   Usuń
  3. Szanowny Panie,

   Podtrzymuję swoją opinię o "obu inicjatywach". To w moim przekonaniu kolejna z "trzecich dróg", które wiodą na manowce. Przestrzegałabym przed pokładaniem w niej nadziei.

   Usuń
  4. Szanowna Pani, oczywiście może Pani pokładać albo nie pokładać nadziei w kim Pani chce. Zachęcam jednak do zapoznania się z "tematem" Idź Pod Prąd.
   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Właśnie prof.A.Nowak w swoim wywiadzie (w portalu braci Karnowskich) podążającym drogą duginizmu symbolicznie "wszedł do studia tvrepublika",które opuścił w proteście przeciw russkiemu propagandyście Kirianowowi w 2013r. Tymczasem sprzedajny kurs "nowojedwabny" pasa i szlaku chińsko-sowieckieg zabezpieczają właśnie russkie manewry na Bałtyku i russko-niemiecka gazrura Opal.Widać,że to było za mało dla rządzących koterii "z pojednania",więc zastosowali "bratnią pomoc" wobec IPP i M.Kowalskiego w formie cenzury prewencyjnej.

   Usuń
  6. adam

   Jasne! I ja mogę i Pan może i pan, pani, pani może...

   Tyle że ja się na farbowanego pastora 50-osobowego Kościoła Nowego Przymierza klik - nb. znanego mi od dawna z komentarzy u AŚ na S24 nabierać nie zmierzam. A przecież to on uruchamia swą pacynkę - M. Kowalskiego, który śpiewa tak, jak mu "pastor" zagra.

   Spisuję od Maryli z Blogmedia24 klik:


   - Maryla, śr., 26/07/2017 - 13:35

   I jakie to narodowe, radykalne ugrupowanie ma zebrać tyle szabel, żeby choć otrzeć się o 5%? Z tego, co wiem, ostatnia wspólna inicjatywa, która łączyła siły narodowe, Marsz Niepodległości, może się rozpaść, z powodu walki o to, kto tu rządzi.

   Jerzy Wasiukiewicz
   16 lipca o 22:18 ·

   Tak, też w pewnym momencie dałem się nabrać "na Mariana". To coś podobnego do nabrania się "na wnuczka".

   Marian był bardzo "narodowy" i znosił nas, ten "tępy motłoch, tłuszczę i i bezrozumne bydło" katolickie, które siedziało w Ruchu Narodowym z naprawdę stoickim spokojem i nie wypowiadał się przez te kilka lat działalności w ruchu narodowo-katolickim w ten sposób. Ależ chłopina musiał mieć poraniony język od gryzienia się w niego...

   Ale teraz Marian już nie musi się kryć. Może powiedzieć prawdę co o nas katolikach myśli. No i mówi...

   https://www.youtube.com/watch?v=HAti_rRhD6I

   (Ten co tak skwapliwie przytakuje z prawej strony - to pastor Chojecki.)

   Usuń
 22. Wojciech Miara,

  O ile gotów jestem się zgodzić, że "siła polityczna Jarosława Kaczyńskiego została zbudowana na fundamentach osadzonych w całości w porządku okrągłostołowym", to oskarżenia o "przejętych po złodziejsku nieruchomościach w Warszawie", są absurdalne i bezpodstawne.
  Będę zobowiązany, jeśli na na tym blogu nie będzie Pan wprowadzał w błąd czytelników, dywagując o rzekomych kradzieżach dokonywanych przez Kaczyńskiego.
  Stawianie takich zarzutów dużymi literami, nie czyni ich bardziej wiarygodnymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aleksander Ścios,

   Szanowny Panie,

   przepraszam za niechlujną formę poprzedniego wpisu. Wielkie litery zamieniły mi się z małymi - a nie zdążyłem zmienić, w podróży - bardzo przepraszam.

   Nazywam ,,złodziejskim przejęciem" wykupienie przez Fundację Solidarność nieruchomości w Wwie za pieniądze z wielkiego kredytu uzyskanego w państwowym banku BEZ ŻADNYCH ŚRODKÓW WŁASNYCH (tym razem wyróżniam wielkimi literami celowo), w czasie ,kiedy szef Rady tej fundacji był akurat ministrem. Ten mechanizm finansowania wykupywania środków z majątku publicznego za pieniądze z państwowych banków był szeroko stosowany w latach dziewięćdziesiątych i końcówce osiemdziesiątych przez czerwoną i ,,solidarnościowo"-udecką nomenklaturę. Fakt, że odbywało się to pozornie zgodnie z literą prawa (ale nie do końca - bo należałoby przyjrzeć się przepisom o niegospodarności w kontekście udzielania niezabezpieczonych kredytów przez banki państwowe) nie może zmienić oceny społecznej ,a nie jedynie prawnej, takich operacji, jako złodziejskich. Beneficjentów tych manipulacji łączy wg mnie do dziś solidarność właśnie złodziejska: dlatego za rządów pierwszych i obecnych pana Kaczyńskiego nie rozliczono żadnej z wielkich afer.

   Mam też do Pana pytanie (jeżeli uważa Pan procedurę uzyskania kredytu przez Fundację Solidarność za zgodną z prawem i standardową): jakie szanse na uzyskanie kilkumilionowego kredytu z państwowego banku BEZ MAJĄTKU WŁASNEGO I ODPOWIEDNIEGO ZABEZPIECZENIA miał w latach dziewięćdziesiątych powiedzmy mój ojciec, mały przedsiębiorca, który chciałby wykupić, dajmy na to, wielkie państwowe zakłady mleczarskie w Stargardzie bez własnej kasy? Czy takie same, jak minister Jarosław Kaczyński na wykup nieruchomości w Warszawie?

   Pozdrawiam Pana

   Usuń
 23. Kazimierz B.,

  Nim partia pana Kaczyńskiego doszła do władzy, napisałem na blogu, że w rządach tej ekipy nie pokładam nadziei na odzyskanie wolnej Polski.
  Od chwili, gdy z ust prezesa PiS padły zapewnienia: " Nie możemy w tej chwili myśleć o żadnym rewanżu, o żadnym odwecie. Musimy myśleć tylko o jednym: jak Polskę dobrze zmienić! ", " Nie idziemy do władzy po odwet czy wyrównanie rachunków. Idziemy po to, by uczynić to, co jest potrzebne" oraz deklaracje o woli " umacniania " i " szanowania roli opozycji", było pewne, że ta partia nie ma intencji naruszenia układu komunistycznego.
  Nie wiem, co Pan rozumie pod określeniem "obalenie komuny", ale żadne z działań PiS podjętych na przestrzeni ostatnich dwóch lat, nie wpisuje się w taki zamysł.
  Również "kosmetyka" dotycząca tzw. wymiaru sprawiedliwości, która "rozpętała wojnę" lecz nie wygrała nawet najmniejszej potyczki.
  Nie zaskakuje mnie więc postawa PiS-u, lecz nieświadomość (by nie nazwać tego inaczej) wyborców i wiara, że partia wyrosła z systemu politycznego III RP, byłaby zdolna do obalenia przestępczego monopolu.

  A skoro poruszamy dziś temat największego męża stanu - Marszałka Józefa Piłsudskiego, pozwolę sobie nie zgodzić się z tezą, iż "nie byłby w stanie zapobiec temu co się z Polska wyprawia. Inne czasy, inna sytuacja międzynarodowa".
  Wielokrotnie pisałem, że naszym największym problemem nie jest siła owej "opozycji", lecz bezmierna słabość "strony patriotycznej" oraz uleganie mitologii demokracji. Tak dalece, że zajęła ona miejsce dążeniu do wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej.
  Piłsudski nie znał takich ograniczeń, dlatego rozprawa z kilkuset osobową grupką głównych "opozycjonistów" zajęłaby mu tyle czasu, ile trzeba poświęcić na aresztowanie tej antypolskiej zbieraniny.
  Ponieważ II Rzeczpospolita odrzucała wszelkie postawy klientelistyczne i zwalczała ingerencję „czynników zewnętrznych”, żaden polski polityk, a tym bardziej twórca wolnej państwowości, nie przejmowałby się jazgotem "wspólnoty europejskiej".

  Pozdrawiam Pana

  OdpowiedzUsuń
 24. Maski spadły. Mamy w Belwederze WSI-bis.

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy może być gorsza rekomendacja dla polityka niż wskazanie przez komputer (w głowie) Kaczyńskiego?

  OdpowiedzUsuń
 26. A propos nagłaśniania wybryków opozycji. To działa tak. Gdyby nie „nasze, niezależne, prawicowe, patriotyczne” media i komentatorzy to ja nawet nie wiedziałbym, że p. Dudę nazywają Adrianem. To z tych źródeł poznałem to przezwisko. To tylko przykład jak, świadomie czy nie, promuje się i utrwala każdy, nawet tak błachy przekaz przeciwnika.
  Nie ma to znaczenia ale śmieszne jest podwójnie bo Duda, jako bożyszcze wyborców PiSu był, jak to zauważyliśmy, atakowany symbolicznie, dla niepoznaki i przez nie do końca poważne i wtajemniczone ośrodki. A mimo to rezonowano obraźliwe w intencjach określenie by… się utrwaliło.

  A że Duda „bolkuje” (i blokuje) to było widać dużo wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 27. Z uporem maniaka zapytam: czy wszystko co PiS robi w sprawie sądów (i nie tylko), to teatr?

  OdpowiedzUsuń
 28. I jeszcze jedno podobieństwo z Bolkiem: Duda jest pośmiewiskiem. Targowicy.

  OdpowiedzUsuń
 29. A JEDNAK SIĘ ODWAŻYŁ!

  Panie Aleksandrze,

  Jak się okazuje tylko Pan od początku się nie mylił w ocenie prezydenta Andrzeja Dudy (złośliwi nazywają go już: Kornhauser-Duda), który wzorem czerwonych poprzedników postanawia od dziś ZDECYDOWANIE kontynuować ich linię tzw. "prezydenta wszystkich Polaków" (ze szczególnym uwzględnieniem równiejszych z "lepszej kasty").

  W maju 2015, kiedy wszyscy przeżywaliśmy jeszcze euforię z powodu wyboru "naszego kandydata" zadał Pan na blogu szereg znakomitych "NIEBEZPIECZNYCH PYTAŃ"- KLIK. Artykuł sprzed 2 lat gorąco polecam dziś wszystkim czytelnikom!

  Jednak w szczegółowej sprawie ustaw o SN i KRS, kierując się zapewne logiką, kilka dni temu przewidywał Pan, cyt. Nie sądzę, by Duda zdecydował się na taki krok. Nie jest to potrzebne, bo cel – sparaliżowanie „reformy sądownictwa” został już osiągnięty. Swoim zachowaniem prezydent potwierdził też (przed układem III RP) że jest wiernym strażnikiem ich interesów. Duda może zatem podpisać ustawę i -tym samym, zarobić kolejne punkty sondażowe, a nawet zasłużyć na wzrost „zaufania” wśród elektoratu PiS. KLIK

  Jak Pan myśli, co spowodowało, że Andrzej Duda postanowił pójść tym razem va banque i zdecydowanie przeciął rzekomo nierozerwalną pępowinę łączącą go "na wieki" z PiS i uzależniającą od Prezesa JK.

  Czyżby w międzyczasie został tak mocno "osadzony"...?

  Kończąc:

  Koledzy z żelaznego elektoratu PiS po pierwszym oszołomieniu, mówią mi dziś, że tym samym AD "ma z głowy" kolejną kadencję, bo PiS go już na pewno nie wystawi. Milczę, bo gdybym odpowiedziała, że według mnie jest akurat odwrotnie i swoim posunięciem naszpanprezydent zapewnił ją sobie na mur (tyle że u tych, którzy od 30 lat "NAPRAWDĘ ROZDAJĄ KARTY W TYM KRAJU"), a o drugą kadencję powinien się zacząć martwić PiS - znów zostałabym odsądzona od zdrowych zmysłów. :) - Bardzo jestem ciekawa Pańskiej opinii.

  Czyżby zapowiadały się znów nudne i obłudne czasy? Powyższy scenariusz przerabiamy przecież cyklicznie od "prezydentury" TW bolka.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postawa właściwa człowiekowi, któremu wydawało się zawsze, że jest porządny. "Porządność", która wynikała z braku okazji do bycia nieporządnym. Teraz to ja dopiero rozumie, dlaczego Jezus wolał "jeść z celnikami".
   pozdrawiam.

   Usuń
 30. Aleksander Ścios:

  "Duda może zatem podpisać ustawę i -tym samym, zarobić kolejne punkty sondażowe, a nawet zasłużyć na wzrost „zaufania” wśród elektoratu PiS."
  -------------------

  Szanowny Panie Aleksandrze,

  No i nie podpisał. Jedyny, który nie jest zaskoczony, to Antoni Macierewicz. Jakież to znamienne...

  Po sieci rozniosła się wieść o jakimś kolejnym okrągłym stole, czyżby powtórka z rozrywki, jakaś kolejna nocna zmiana?

  Dla mnie staje się jasne, dlaczego PiS nie "sprostował" antypolskiej ustawy 1066.

  Bardzo jestem ciekawy Pańskiej analizy tego zdarzenia - w co i kto z kim gra w tej grze...

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 31. Podoba mi się kompendium wiedzy o sądownictwie w PRL i IIIRP przedstawione tu (Rachoń, zapowiedź „Minęła 20”) :
  KLIK

  Żołnierze Niezłomni zabijali funkcjonariuszy pierwszej, drugiej, trzeciej czy czwartej władzy zbrodniczego, obcego reżimu narzuconego przez sowietów.
  Jak już było tu pisane, dzisiaj „strzelanie” do funkcjonariuszy, spadkobierców i kontynuatorów obcego reżimu musi wyglądać inaczej: ostracyzm, pozbawienie przywilejów, osądzenie ich wykroczeń.
  To byłoby minimum, które zaczęłoby przypominać sprawiedliwość – brakowałoby jeszcze wynagrodzenia krzywd wyrządzonych pokrzywdzonym. Myślę, że przepadek majątku niektórych, najbardziej gorliwych sędziów na rzecz pokrzywdzonych w najbardziej ewidentnych, politycznych, nie budzących wątpliwości sprawach byłby właściwym rozwiązaniem w tym wypadku.
  Póki co projekt zakładał przejście wskazanych sędziów w stan spoczynku z pozostawieniem pełnego uposażenia. To bardzo niesprawiedliwe by ktoś kto nie pracuje dostawał pełne wynagrodzenie ale jest to jakiś symboliczny gest na początek.


  Czyszczenie stajni Augiasza nie odbywa się w wyniku szerokiego kompromisu świń, rogacizny, szczurów, robactwa i ludzi. Prezydent Duda sparaliżował niezbędne czyszczenie sądów już na etapie wprowadzania swoich poprawek. To co zrobił dzisiaj to jeszcze głębsze taplanie się w gnoju. Cóż jego wybór, jego preferencje, jego uformowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marcinie,
   ..... jego UWormowanie. I prawie wszystko jasne.

   Usuń
 32. Antoni Macierewicz, program "Minęła 20", TVP Info, 12.01.2017

  (po wylądowaniu w Polsce pierwszej, 300-osobowej grupy wojsk amerykańskich):

  "Jałta się skończyła. Można powiedzieć, że ustalenia, które uwarunkowały istnienie państwa polskiego od decyzji sowieckiej, a które sprawiły, że nawet jeszcze lata po roku 1989 musieliśmy się nieustannie zastanawiać, czy Rosjanie nie postawią weta wobec tego lub innego działania, czy rzeczywiście możemy podejmować wszystkie rozstrzygnięcia, jaki są dobrem narodu – to się skończyło. Weto rosyjskie na terenie Europy Środkowej, w Polsce, tym samym raz na zawsze się zakończyło"

  Pan Antoni nie miał racji.

  Weto Andrzeja Andrzeja Dudy można było przewidzieć, gdy zapowiedział spotkanie z sędzią Gersdorf. Niemożliwe, żeby prezydent nie znał przeszłości tej pani, zarzutów jakie na niej ciążyły. Ale można było przewidzieć to veto jeszcze wcześniej: gdy Duda zapowiedział, że chce zmiany w systemie głosowania do KRS na 3/5 i zaczął flirtować w tej sprawie z partią Kukiza, bez której 3/5 nie dałoby się osiągnąć.
  Czytelnikom znakomitych i jakże trafnych analiz Aleksandra Ściosa nie trzeba tłumaczyć, że oznaczało to wskazówkę o silnym zaangażowaniu się w decyzję Dudy "niektórych, innych środowisk".

  Trzeba zatem na koniec zacytować człowieka, który dziś na antenie RMFu chełpił się decyzją Dudy niczym własną, a na zakończenie wywiadu nie mógł się powstrzymać, żeby nie wypowiedzieć takich słów:

  "Według mnie, [Duda] ma jeszcze pole manewru zarówno w stosunku do własnego zaplecza politycznego, PiS-owskiego, jak i w stosunku do niektórych innych środowisk. Myślę, że to nie jest przypadek, że pan prezydent Duda zrobił parę gestów pod adresem środowiska pana Kukiza. Było widać pewną wzajemność, bo pan Kukiz również wyrażał się jak najlepiej o panu prezydencie Dudzie i jego poczynaniach".

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-komorowski-w-andrzeju-dudzie-zwyciezyla-osobista-ambicja-poz,nId,2420866

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Kazefie,

   Dawno twierdziłem, że Komorowskiego warto słuchać. Ten człowiek cierpi na "refluks słowny", czyli ma problemy z zatrzymaniem treści, które ktoś mu powierzył.
   Sugestia zawarta w cytowanej przez Pana wypowiedzi BK może świadczyć, że prezydentowi Dudzie przewidziano rolę budowniczego "nowej prawicy". Wykorzystanie w tym celu projektu P.Kukiza i kilku innych "systemowych antysystemowców", byłoby logiczne.

   Pozdrawiam

   Usuń
 33. off topic
  Lat temu kilka spróbowałem komentowania na blogu Ściosa w Salonie 24. I wówczas po tej pierwszej próbie zostałem zbanowany. Było mi przykro, bo... chciałem przecież dobrze broniąc w jakiejś tam kwestii poglądu M.Jurka. Dlaczego to wspominam? Bo dzisiaj chcę serdecznie podziękować za tego bana. Oto przed chwilą właśnie dowiedziałem się iż "pobożny" M. Jurek popiera weta. Korwin również nie zawiódł wierny swojej amoralności. Również szef KEP JE Gądecki wysyła listy dziękczynne za weta do męża swojej żony...
  Ludzie!!! Ile jeszcze podłości zdeponowano w tej naszej nieszczęśliwej krainie?? Jak wielu jeszcze nienawidzących Polski dostało się pod przysłowiowe żyrandole??

  OdpowiedzUsuń
 34. ...i jeszcze Szeremietiew. Czemu ja się dziwię ??

  OdpowiedzUsuń
 35. Pani Urszulo,

  Kilka miesięcy temu, Pan Przemek Łośko napisał w jednym ze swoich wyśmienitych komentarzy:
  „Co robią Polacy? Polacy kłamią. Przede wszystkim bezlitośnie łżą. Okłamują siebie samych, okłamują się nawzajem, poją kłamstwem dzieci. Dla wygodnego życia są gotowi kłamać na zawołanie w pracy, w szkole, w domu. Równie cenny jest dla Polaków tak zwany święty spokój. Aby taki spokój zachować Polacy kłamią w tych samych miejscach: w pracy, w szkole i w domu.
  Kłamią prawie wszyscy. Dodatkowym bodźcem do zachowania iluzji jest pragnienie zachowania spójności wyborów oraz strach przed popadnięciem w śmieszność, bo śmieszność w Polsce zawsze kończy się wykluczeniem i samotnością. Popadnięcie w śmieszność może uniemożliwić przetrwanie w roli, na stanowisku, w szczególnych przypadkach - w życiu.”

  Chciałbym wrócić do myśli zawartej w tym komentarzu, bo dzisiejsza decyzja A. Dudy i związane z nią reakcje naszych rodaków pokazują, jakie są skutki tej ulubionej przypadłości Polaków.
  Przez ostatnie dwa lata żyliśmy w wielkim kłamstwie. Tak wielkim, że mimo dziesiątków wydarzeń i faktów, które powinny alarmować, nie dopuszczało możliwości stawiania ważnych pytań ani formułowania krytycznych ocen.
  Czytałem dziś setki wypowiedzi czytelników „wolnych mediów”, w których padały ciężkie słowa pod adresem pana prezydenta. Można było odnieść wrażenie, że weto Andrzeja Dudy wywołało społeczny wstrząs i otworzyło oczy wyborców PiS na jakąś nową (i nieznaną wcześniej) rzeczywistość.
  Ale mam też w pamięci słowa równie ciężkie, kierowane pod moim adresem. Naczytałem się ich niemało w czasie tych dwóch lat, gdy próbowałem pokazać inną, odartą z propagandy i mniej świetlaną postać pana prezydenta.
  Zastanawiam się więc – co takiego zobaczyli dziś oburzeni wyborcy PiS, czego nie można było dostrzec wcześniej?
  Gdzie byli ci ludzie, gdy pan Duda tchórzliwie ignorował apele dotyczące wznowienia śledztwa w sprawie zabójstwa księdza Jerzego, gdy odmawiał uhonorowania Ryszarda Kuklińskiego, gdy chronił Aneks i środowisko B.Komorowskiego, gdy nakręcał „esbecki gambit” wymierzony w ministra Macierewicza i usilnie pracował nad osłabieniem efektów szczytu NATO, gdy otaczał się esbeckimi spółkami ochroniarskimi i konserwował „komorowszczyznę” w BBN?
  „Kłamstwo dla wygodnego życia” przesłoniło wydarzenia, które w porę dostrzeżone, analizowane i nagłośnione, pozwoliłyby uniknąć hańby dzisiejszego dnia. To samo kłamstwo, głoszone przez cwaniaków z rządowych „wolnych mediów” sprawiło, że słaby, mierny i uwikłany w różne zależności polityk Duda, nigdy nie miał szans zmierzyć się z prawdą o sobie i swojej prezydenturze.
  Żył i żyje „pod kloszem”. To kłamstwo sprawiło, że z tchórza uczyniono herosa, z konformisty – patriotę, ze słabeusza – męża stanu.
  Kto to sprawił? Oni, Obcy, czy my sami?

  cdn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem kiedyś, że wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich była wydarzeniem nieweryfikowalnym - w tym sensie, że nie wynikała z logiki działań układu mafijnego III RP i nie można było jej zaakceptować (przewidzieć) na podstawie wiedzy o istniejących mechanizmach.
   Weryfikacja mogła nastąpić tylko wówczas, gdybyśmy a priori przyjęli, że ta kandydatura i ta wygrana stanowią element strategii wpisanej w mafijną logikę – czyli przyjęli hipotezę niemożliwą do dowiedzenia w roku 2015.
   Duda, jako kandydat „czysty”, wystawiony przez obóz polityczny, opierający swoje rachuby na rządach prawa i demokracji, nie miał prawa wygrać.
   Duda, jako kandydat „zatwierdzony” i wystawiony na mocy paktu między różnymi grupami wpływu – musiał wygrać.
   Mechanizm kłamstwa – wszechobecny w realiach III RP sprawił, że po tej wygranej został „skazany na sukces”.
   Przypomniała Pani o moich „Niebezpiecznych pytaniach” z maja 2015 roku. Dziś napisałem, że uzyskuję na nie odpowiedzi, bo każde wydarzenie, w którym poznajemy prawdziwe oblicze „namaszczonego” prezydenta pozwala śmielej zmierzyć się z pytaniem – dlaczego?

   Dzisiejsza decyzja pana Dudy ma kolosalne znaczenie. Nie dlatego, jakoby projekt „reformy sądownictwa” PiS był tak doskonały, a prezydent go pogrzebał, ale z tej przyczyny, że wybraniec J. Kaczyńskiego dokonał niezwykle czytelnego wyboru – stanął po stronie układu mafijnego III RP. Zrobił to na tyle spektakularnie, że nawet rozciągnięty nad nim parasol ochronny, zaczął przeciekać. Na monolicie pojawiła się rysa, która z każdym miesiącem będzie powiększana i pogłębiana.
   Ta decyzja pokazuje granicę, poza którą „dobra zmiana” nie ma prawa wykraczać. Pokazuje też rolę ośrodka prezydenckiego – jako strażnika i gwaranta interesów układu mafijnego III RP, a zatem taką rolę, jaką do 2015 spełniał B. Komorowski.
   To, z kolei, mocny dowód ciągłości wpływów środowiska, które po kwietniu 2010 wywindowało „necandusa” na stanowisko prezydenta, a pięć lat później zadbało o „godnego” następcę. Nie było to środowisko tzw. Platformy Obywatelskiej.
   Decyzja o wecie jest ważna, bo uświadamia nam, że „nowe rozdanie” z 2015 ma swoich akuszerów i mocodawców. Na tyle mocnych, że potrafią sprawić, by prezydent „odkrył karty” i otwarcie ingerował w projekty polityczne PiS. Reakcje pana Dudy doskonale pokazują obszary „wrażliwe” dla interesów tego środowiska.
   „Wybudzenie’ prezydenta nastąpiło podczas ataku na Antoniego Macierewicza i próby pokrzyżowania projektów zmian w Siłach Zbrojnych. Obecne „wzmożenie” obserwujemy, gdy zagrożony został podstawowy system mafijnego organizmu – tzw. wymiar sprawiedliwości, z którego usług komuna i jej sukcesorzy czerpią prawo do zarządzania III RP.
   Podobnie, jak Duda wie, gdzie i kiedy ma bywać, tak bezbłędnie reaguje w imię interesów układu, który wyniósł go do roli prezydenta.
   Nie potrafię powiedzieć, czy pan prezydent ma za zadanie stworzyć własne zaplecze i powołać „nową” siłę polityczną i przyznam, że niewiele mnie to obchodzi.
   Cokolwiek zrobi ten „projekt pijarowski” i jakimi jeszcze zaskoczy nas decyzjami, obciąża to konto prezesa PiS i tej formacji.
   Dywagowanie o „konflikcie” PiS-prezydent jest pozbawione sensu. J.Kaczyński musiał wiedzieć - kogo i dlaczego „namaścił” na następcę Komorowskiego. A skoro wiedział, miał też świadomość, przez kogo i w jakim celu rozgrywane jest „nowe rozdanie” (osłaniane bredniami o zwycięstwie demokracji) i musiał brać pod uwagę konsekwencje swojej decyzji.
   Nie ma więc konfliktu na tej linii i nie warto ulegać obecnej propagandzie.
   Jest natomiast próba przekroczenia granicy i oczekiwanie, że prezydent „przymknie oko”. Jarosław Kaczyński po raz enty stał się zakładnikiem własnych błędów, a my wszyscy – płatnikami i ofiarami jego wyśmienitych „strategii”.


   Pozdrawiam Panią

   Usuń
  2. Witam.
   Co takiego zobaczyli oburzeni wyborcy PiS? Bo o sądy IIIRp musiał jeśli nie bezpośredno to chociaż pośrednio - poprzez doświadczenie bliskiej, dalszej rodziny, znajomego, sąsiada - otrzeć się nawet najbierniejszy wyborca PiS.
   WSI to jakies S-F, aneks równie odległa sprawa nie dotyka na codzień, ale sądownictwo uwiera w dupy przeciętnych obywateli każdego dnia. Zaraz zaraz ile mówił Sklepowicz z dosc ciekawa przeszloscią, o ktorej można wyczytać na stronie IPN? Kilka mln spraw( nie pamiętam w jakim przedziale czasowym!<====== wczoraj w "minęła 20"). Tyle spraw obywatele przerabiają w sądach.

   Podobne zjawisko wystąpiło po temacie szczepien i NOP w Rozmowach niedokonczonych. Ojciec prowadzący nieopacznie, naiwnie zawierzył Gosciowi z Sanepidu sympatyzującemu z PiS i puscił w eter sygnal o nadwrażliwych i nieodpoiedzialnych rodzicach, ktorzy pozbawiają swoje dzieci dobrodziejstw jakimi są szczepiionki z ...rtęcią!
   Od tej pory zauwazylam to ja i moi znajomi, ze juz kilka miesiecy - czas od daty emisji - radio to wyjatkowo, niebywale, przerazliwie, wręcz panicznie apeluje o darowizny!

   pozdrawiam i dziękuję również za Pana twitty. Dzięki nim wychodzę w najbliższym otoczeniu jeśli nie na prorokinię to na osobę z doskonałą intuicją! ;)

   Usuń
  3. Droga Halko,

   Uważaj na tego Sklepowicza :)) - i w ogóle na wszystkich tzw. "ekspertów" występujących w telewizjach, bo na TT S. Cenckiewicza (klik) można przeczytać:

   @Cenckiewicz 24.07

   Jak tu nie kochać polskiej prawicy skoro oficer WSW występuje jako autorytet @tvp_info. Odkrycie p. Przemysława Gasztolda z IPN - brawo!


   Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa

   Imiona: Roman, Mariusz
   Nazwisko: Sklepowicz

   Dodatkowe informacje:

   W okresie 15.09.1969-25.06.1976 zawodowa służba wojskowa. Od 02.05.1981 przynależny do korpusu osobowego oficerów bezpieczeństwa i prewencji wojskowej w grupie dochodzeniowo-prewencyjnej (dot. służby nr 2). Z dniem 01.04.1983 przeniesiony do dyspozycji dowódcy Śląskiego Okręgu Wojskowego, 21.04.1983 zwolniony z wojskowej służby zawodowej.


   To samo dotyczy podobno eksperta W. Szewko, o nawróconym płk. Wrońskim nie wspominając.

   Pozdrawiam Cię serdecznie

   U.

   Usuń
 36. Podobno premier Olszewski poparł weto.
  KLIK

  Jeśli to nie fake albo starość to przypomnę jak to się robi, w sprawie błędów, wątpliwości, zastrzeżeń i czekania na lepsze rozwiązania:

  - Panie ministrze wczoraj sejm przyjął uchwałę o agentach, o współpracownikach. Ta uchwała z moralnego punktu widzenia i… z innych jeszcze perspektyw jest bardzo potrzebna i rozsądna.
  Natomiast jeśli uczynimy z tego walkę polityczną, jeśli pozwolimy na posądzanie, na niesprawdzone wiadomości - a pamiętajmy, że tu można wszystko zrobić – jeśli nie damy szans obrony to będzie największe zwycięstwo służby bezpieczeństwa martwej ale czynnej. I dlatego ja panu dzisiaj wręczę pismo, w którym powiem o tym co myślę i poproszę pana o wielkie…, wielkie zastanowienie by nie popełnić błędu by nie dać jeszcze raz służbie bezpieczeństwa zwycięstwa.
  Pogrążymy się w dziesięciolecia jeśli zrobimy to źle. A zrobić to musimy, ja się z tym zgadzam.
  […]
  Panie ministrze, gdyby nawet dali tylko prezydentowi takie decyzje to powiedziałbym, że parlament jest nieodpowiedzialny. To jest zbyt skomplikowana sprawa
  by rząd, by nawet prezydent, którego naród wybrał mógł decydować bez konstrukcji jak to ma być wykonane, bez możliwości odwołania, udowodnienia i opuszczenia tej sprawy na dół gdzie będą się…, gdzie będą różne grupy, rodziny się posądzać. Proszę pana, bardzo szeroka uchwała, bardzo nieprecyzyjne wykonanie co może być wielkim nieszczęściem dla Polski. Ja ostrzegam pana i proszę o wielkie zastanowienie – ja w piśmie zresztą to podam – bo pan dobrze wie, panie ministrze w latach 70-ych co było robione, jakie podrzutki, jakie rzeczy jeszcze do dzisiaj krążą.
  - TW Bolek prezydent IIIRP w sprawie lustracji dnia 4 czerwca 1992 roku w rozmowie z min. Antonim Macierewiczem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady. Nie można zrównywać Premiera Olszewskiego z Bolkiem.

   Usuń
 37. Panie Aleksandrze,

  Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Pozwoli Pan, że zanim ją dokładnie przemyślę i odpowiem, zasygnalizuję wypowiedź min. A. Macierewicza w nadawanych w tej chwili w RM "Rozmowach niedokończonych", których właśnie słucham.

  Spisuję ze strony http://www.radiomaryja.pl:

  A. Macierewicz w TV Trwam: opozycja nie szuka debaty [oglądaj na żywo]
  24 lipca 2017 22:09/w Informacje, Polska

  Ci ludzie nie szukają debaty, oni szukają awantury – powiedział o opozycji i środowiskach przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON jest gościem trwających na antenie TV Trwam „Rozmów niedokończonych”.

  Niechętnie używam sformułowania opozycja – przyznał polityk, nawiązując m.in. do protestów trwających wciąż przed pałacem prezydenckim.

  – Opozycja to jest układ w systemie parlamentarnym polegający na dyskusji, na debacie, na znajdowaniu wspólnych rozwiązań, nawet jeśli się różnimy, a ci ludzie nie szukają żadnych wspólnych rozwiązań. Ci ludzie nie szukają debaty, oni szukają awantury. Oni nas nieustannie prowokują. Robią wszystko, żeby doprowadzić do awantury – przekonywał Antoni Macierewicz.

  Minister obrony narodowej ocenił, że ta „bezprzykładna presja” jest rodzajem wojny hybrydowej „bazującej na dezinformacji i na presji, mających charakter przemocy”.

  – A że ta presja jest skuteczna, że oni tą właśnie metodą uzyskali zasadnicze ustępstwo i zablokowanie przemian w Polsce. Otóż, niech się tak nie cieszą – my zrobimy wszystko, żeby te przemiany zostały zrealizowane – zapewnił szef MON.

  Oprócz tematu reformy sądownictwa minister obrony narodowej mówi o militarnym bezpieczeństwie Polski.

  RIRM

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/a-macierewicz-tv-trwam-opozycja-szuka-debaty-ogladaj-zywo/

  OdpowiedzUsuń
 38. Chciałem coś dodać do dyskusji, ale po komentarzu Gospodarza ( 24 lipca 2017 23:02 ) uznałem, że w całości wyczerpuje on również mój pogląd na sprawę.

  OdpowiedzUsuń
 39. Witam.

  Wczytałam się ponownie w Pański wpis sprzed 2 lat: "NIEBEZPIECZNE PYTANIA".

  I pod tym wpisem jest taki komentarz.

  meewroo28 maja 2015 16:20
  Pierwsze będą dwie możliwości, najbardziej ogólne:
  1. Duda to ich człowiek, wymienili zużyty model. Wygrali. Przy całej ostrożności - fałsz
  2. Duda to nie ich człowiek i na pół dekady tracą prezydenta, a układ się destabilizuje. Przegrali. Spieprzyli to. Przy całej ostrożności - prawda.

  Wtedy do głowy by mi nie przyszło, by w pierwszym pkt napisać PRAWDA, a w drugim FAŁSZ, a dziś?
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 40. 1/2
  Coś Państwu napiszę. I jak czasem niewiele potrzeba, by nie było tego "tu i teraz".
  „Kilka metrów przed drzwiami ziemianki zaczynał się krzaczasty gąszcz… (…). Pchnął lekko zmurszałe wejście i oczom chłopca ukazało się ciemne wnętrze, którego nie potrafił dobrze obejrzeć dopóki nie przywykł do ciemności. (…) Zamknął za sobą dokładnie drzwi (…). Zdjął kilka desek z kamieni i ułożył sobie je na ziemi. Przygotował sobie w ten sposób legowisko (…). Szybko jednak zmorzył go sen twardy i głęboki (…).
  Spał snem kamiennym (…). Ile czasu spał, nie wiedział, nagle przez sen jeszcze, usłyszał jakiś chrobot i to blisko niego. Uniósł się lekko na swoim posłaniu i przez chwilę nasłuchiwał, chcąc rozeznać, co słyszy, nagle zerwał się i aż krzyknął przerażony, zatykając sobie jednocześnie usta ręką:
  - Boże mój!
  W mroku ziemianki, prawie tuż obok siebie, zobaczył leżącą postać. Pomimo rumoru, jaki Józef zrobił, zrywając się gwałtownie, obcy spał.
  - Nie musi być groźny – pomyślał chłopak. – Spałem jak wszedł i nic mi nie zrobił… schował się tak jak ja, uciekając przed deszczem – uspokoił się całkiem rozważnie, nie wpadając w panikę. (…).
  Obcy był bardzo schludnie ubrany, nie wyglądał na obwiesia ani na dziada. Sprawiał wrażenie niewiele starszego od Józefa. Buty miał solidne i przykryty był równie dobrą, jak dla wędrowca, peleryną. Na twarzy miał zarost, jasne wąsy i brodę, bokobrody, ale nie rosnące byle jak, tylko uregulowane, a brwi zrośnięte. (…) z ust śpiącego wydobywały się niewyraźnie brzmiące słowa.
  - co się dzieje, pijany czy co?
  Józef powolutku nachylił się w kierunku śpiącego, chcąc sprawdzić, czy czuć alkohol, począł jednak, że od znajomego bije gorąco, sięgnął ręką do czoła obcego i po chwili zrozumiał, że jest on w malignie.
  (…) Sięgnął po swoja pelerynę i otulił chorego. (…) Znał sposoby na ból i gorączkę i wiedział, jak jej zaradzić (…).
  _ Masz ty człowieku szczęście, że na mnie trafiłeś – mruknął po cichu sam do siebie, nie przestając pracować. (…) Potrzebował zagotować wodę. (…) Do cynowego kubka wsypał szczyptę suchej, sproszkowanej kory wierzbowej (…). Nie gorącym, ale jeszcze bardzo ciepłym naparem spróbował napoić chorego. Nie było łatwo, bo chory w malignie machał rękami, wyrywał się, jakby przestraszony i nie pozwalał się unieść. Józef spróbował, więc innego sposobu. Wziął delikatnie rękę leżącego i zaczął tłumaczyć:
  - Słuchaj, człowieku! Jesteś chory, masz gorączkę, majaczysz. Chcę ci pomóc, podam ci lekarstwo, musisz je wypić (…). Chory zaczął posłusznie pić. (…). Minęła noc, minął dzień i kolejna noc.
  Józef rano i wieczorem podawał nieznajomemu lekarstwo. (…). Dużo się modlił i rozmyślał, czuwając przy chorym. (…).

  OdpowiedzUsuń
 41. 2/2

  Kolejna noc minęła, aż obudził go głos nieznajomego:
  - gdzie ja jestem?! Kto tu?! (…).
  - Ktoś ty?! Spytał twardo i surowo.
  - Zdrowie ci ratowałem. Nie bój się – uspokajał chorego…
  - Dziękuje ci, pomogłeś mi, przepraszam.
  - nie ma za co, niech ci na zdrowie wszystko wyjdzie, a ty kto?
  (…) mnie wołają Józef.
  - Hehehe, mnie też Ziuk – nieznajomy zaśmiał się szczerze. (…).
  Chory często obserwował Józefa, czasem coś podpytał, a to czy mu dobrze na świecie, czy wszystko mu się podoba, a czy chciałby coś zmienić, a jeżeli, to jakim sposobem?
  Józef czuł, że chory nie jest biedny, że nawet leżąc, chętnie rządzić lubi i jest władczy, wymaga posłuszeństwa. (…)
  Spędzili razem w ziemiance cztery dni i rozstali się, a każdy poszedł w swoja stronę. Na pożegnanie Ziuk wyciągnął rękę do Józefa i pod wąsem mruknął zdawkowe podziękowanie.
  - Dziękuję za troskę. Jakbyś był kiedy w potrzebie, to zwróć się do mnie – i ruszyli w swoje drogi. (…)
  Nie szedł już przez targ, nie chciał spowalniać tempa przez zatrzymywanie się i oglądanie wystawionych na sprzedaż towarów. Nagle mignęła mu znajoma twarz.
  Józef zamarł przed słupem ogłoszeniowym – przed oczami miał zdjęcie Ziuka. Kolana zaczęły mu drżeć ze zdenerwowania, nie mógł się mylić, to był Ziuk.
  - Może się mylę, może tylko podobny, może to przypadek – uspokajał rozbiegane myśli. – O Boże, list gończy – kołatało mu się po głowie – list gończy, o Boże mój! Ziuk, coś ty zrobił? Państwowy przestępca!!!???
  Józef Piłsudski, szlachcic – czytał spiesznie.
  - Musiałeś tym zaborcom zaleźć za skórę, biedaku. Może ci się uda uciec, oby ci się udało, dopomóż Boże – modlił się o Ziuka, prosząc Boga o pomoc i starał się nie dać poznać po sobie jakiegokolwiek przejęcia. Wstrząśnięty, udając obojętność, minął słup i na początku szedł wolno, by po chwili przyspieszyć (…).*

  *- fragment pochodzi z książki: „Kresy i bezkresy” – Jadwigi Czechowicz.

  OdpowiedzUsuń
 42. Część 1.

  Reforma sądownictwa to był test przywiązania rządu, instytucji i obywateli do racji stanu. Ze smutkiem, ale bez katastroficznego nastroju oceniam, iż nikt tego testu nie zdał: ani partia rządząca, ani rząd, ani obywatele. W gronie tych, którzy testu nie zdali nie wymieniam środowiska prezydenckiego i samego prezydenta, gdyż oni test swojej racji zdali na plus dostatecznie (obronili elity postkomunizmu) - ale nie znakomicie, o czym na końcu.

  Obywatele uznali za zwycięstwo dwa weta nie mając pojęcia, o tym, iż ich akurat te dwie ustawy najmniej dotyczą. Ta niewiedza jest dość powszechna. Obywateli dotyczy ustawa, którą prezydent podpisał, a którą będzie realizować Prokurator Generalny i lider Solidarnej Polski osobiście. Prezesi sądów zostaną wymienieni. Minister w związku z tym zapewne wygra sprawę, w której został pozwany, i w której zażądał wyłączenia z orzekania wszystkich 284 sędziów w sprawie z powództwa sędzi Justyny Koski-Janusz. Ruszą sprawy drugoligowych, lokalnych polityków i ich biznesowych współpracowników. W którym zatem miejscu zwyciężyli obywatele? Skąd czerpią radość? Sądy nie będą orzekać znacząco szybciej, ani też korzystnie dla każdego obywatela - będą orzekać trochę szybciej i bardziej bezstronnie, jak sądzę, ale dopiero po czasie będzie można to ocenić.

  Dlaczego zatem obywateli raduje to, iż najwięksi macherzy IIIRP, umoczeni w ciężkie, kryminalne sprawy pozostaną bezkarni? Weto prezydenckie dotyczyło wyłącznie tych ustaw. Doprawdy, nie mam pojęcia. Ta radość jest irracjonalna. Pokazuje tylko potencjał ogłupienia, który każda ze stron próbuje wykorzystać.

  Partia rządząca zyskała konkurencję. Nie mam najmniejszych wątpliwości, iż część centrystycznie myślących i niezbyt zorientowanych posłów PiS, Partii Razem i Solidarnej Polski dołączy do budującego się obozu prezydenckiego, i, że dołączy do nich Kukiz. Po słowach posła Suskiego jest jasne, iż PAD musi szukać już dziś zaplecza wyborczego. Będziemy mieć zatem sytuację, w której sztucznie wykreowany układ podzielony na PO i Nowoczesną zmierzy się z rzeczywiście podzielonym układem PiS / PAD+centryści.

  Nie sposób się nie zgodzić z Gospodarzem, iż prezes partii rządzącej musiał to przewidywać. Z całą pewnością miał wiedzę popełniając w 2015 roku grzech pierworodny. Tym bardziej zdumiewa wybór personalny osoby, która miała przeprowadzić reformę sądownictwa. W obliczu znanych pretensji min. Ziobro do prezydenta Dudy jeszcze z czasu, gdy p. Duda należał do Solidarnej Polski, w obliczu znanej prezesowi gry ambicji obu panów, zdecydował się na rozwiązanie siłowe, nie mając w odwodzie żadnego innego rozwiązania, jakiejkolwiek skutecznej taktyki. Rozwiązanie siłowe może być jedynym, o ile jest pewne, iż zwykła determinacja i środki wystarczą do jego przeprowadzenia. W tym miejscu zadam pytanie: dlaczego sesja sejmu została odłożona do września? PAD do tego czasu umocni się zarówno politycznie jak i medialnie, więc dlaczego PiS daje PAD ten czas? Druga strona dostaje czas tylko wtedy, gdy dotychczasowa ofensywa wyczerpała zarówno zasoby jak i sposoby działania. Front się zatrzymał. Spodziewam się kontrofensywy otoczenia PAD.

  OdpowiedzUsuń
 43. Część 2.

  Rząd nie zdał egzaminu w tej chwili, w której delegował do opracowania ustaw nie ciało kolegialne, w którym byłoby miejsce dla strategów i prawników, ale dwóch wiceministrów Ministerstwa Sprawiedliwości. I drugi raz wtedy, kiedy zaakceptował bez strategicznej refleksji brzmienie ustaw - a dokładniej zdecydował się spełnić ambicje min. Ziobro. Wynika to zapewne z małego wcześniejszego doświadczenia politycznego tego rządu, ale też z braku nadzoru prezesa partii rządzącej. Byt kolegialny decydujący o SN zamiast jednoosobowego nie uchroniłby, rzecz jasna, ustaw od prezydenckiego weta - otoczenie PAD to osoby, które na taki chwyt nie dałyby się nabrać. Ale taki kształt ustaw odebrałby prezydentowi argumenty medialne. Musiałby szukać innych, znacznie bardziej wątpliwych.

  Sądzę, że jeśli prezes Kaczyński poważnie myśli o Polsce, musi teraz spróbować spolaryzować scenę polityczną i ponowić procedowanie ustaw. Zanim ustawy w brzmieniu nie do przyjęcia zaproponuje obóz PAD. Polaryzacja sceny jest jednoznaczna z likwidacją wahliwego obozu Gowina, nawet za cenę jego odpłynięcia do PAD, i likwidacją tworu Solidarna Polska. Te partie to i tak widma bez finansowania. Co więcej, byłoby wskazane, aby zrekonstruować rząd i wymienić ministrów sprawiedliwości i spraw zagranicznych. Pierwszy z nich wnosi zbyt duży pierwiastek ambicjonalny, kosztem racji stanu. Wymiana drugiego jest natomiast łatwa i przez wielu zostanie odebrana jako pożądana, co pozwoli wizerunkowo zachować PiSowi inicjatywę "przemian". Chyba, że jest coś, co znów ma korzenie w "deal'u 2015" i minister spraw zagranicznych reprezentuje nienaruszalne interesy innego środowiska.

  Wreszcie obóz PAD - obronił wprawdzie swoje "elity" przed szybkim zejściem w ekonomiczny i społeczny niebyt, ale za cenę wydania na rzeź swoich koni i gońców. To optymistyczny akcent całej sytuacji - to środowisko nie jest aż tak mocne, aby obronić się w całości.

  OdpowiedzUsuń
 44. przemek łośko

  Interesująca analiza. Z jednym wyjątkiem. Kogo ma Pan na myśli pisząc: "Obywatele uznali za zwycięstwo dwa weta..."? Bo jeżeli tych, ostatnio "protestujących", to usankcjonował i nobilitował Pan warcholstwo jako obywateli RP.

  OdpowiedzUsuń
 45. @przemek łośko 25 lipca 2017 16:48
  Nie przyrównałem prem. Olszewskiego do Bolka. Przecież piszę, że to Duda bolkuje (przy zachowaniu wszelkich proporcji). Chciałem premierowi Olszewskiemu tylko przypomnieć, że podobnie argumentowano przy obalaniu lustracji: oczywiście trzeba to zrobić, wszystko słuszne i zacne ale to jest błędne, nie tak, nie w ten sposób i nie wy to zrobicie. A w rezultacie lustracji nie było w ogóle.

  Olszewski wskazał jakieś technikalia dla istoty sprawy nie istotne.


  To może prymitywne i ignoranckie podejście ale w sprawie spuścizny komunistycznej jedynym programem od 27 lat powinien być tylko program wszyscy WON. Niezależenie od tego jakie wióry by poleciały przy rąbaniu tego drewna korzyść byłaby większa niż przy dzieleniu włosa na czworo.
  Wydawało się, że PiS robi może mały krok ale w dobrym kierunku. Wszechobecne wycie tylko utwierdzało w tym przekonaniu, tymczasem prezydent uwalił to wszystko.

  A jeśli prez. Duda swoim wetem uchronił nas, jak chce prof. Nowak, od zagranicznej interwencji, tym razem z UESSR, to znaczy, ze Duda nie dość, że „bolek” to jeszcze na dodatek Jaruzelski! (czyli - nie czekając na bratnią pomoc sam uwalę reformę sądownictwa)

  Prez. Lech Kaczyński nie oglądał się na to co powiedzą w Moskwie czy Berlinie gdy jechał do Gruzji. Lech Kaczyński, owszem, zrobił jeden błąd, właśnie gdy się zaczął oglądać na innych i podpisał traktat lizboński.


  @ przemek łośko26 lipca 2017 12:12
  Akurat tej analizy Pana Przemka nie rozumiem. Też nie rozumiem kto ma się cieszyć z weta i w ogóle z ruchów prezydenta w całej tej sprawie. Jacy obywatele? Polski? Chyba język stał się zbyt niejednoznaczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (...)Wydawało się, że PiS robi może mały krok ale w dobrym kierunku. Wszechobecne wycie tylko utwierdzało w tym przekonaniu, tymczasem prezydent uwalił to wszystko.(...)
   Opieranie strategii na wyciu przeciwnika to ryzykowna... bo może nas tym skłonić do samobójstwa, gdyby nagle zaczęli np. chwalić władze USA, co uczyniło u was z USA śmiertelnego wroga.

   (...)Prez. Lech Kaczyński nie oglądał się na to co powiedzą w Moskwie czy Berlinie gdy jechał do Gruzji. Lech Kaczyński, owszem, zrobił jeden błąd, właśnie gdy się zaczął oglądać na innych i podpisał traktat lizboński(...)
   W tej sprawie to zawsze się na kogoś oglądał... na początku na Irlandię (czyż to nie upokarzające dla Polski chować się za tak małym krajem?), póżniej na jakiś inny, a gdy tego innego zabrakło potulnie podpisał.

   Usuń
 46. Jeszcze kilka dni temu czytałem wyłącznie triumfalne i buńczuczne opnie o tym, że opozycja jest tak nieudolna, słaba, że nie można sobie lepszej wymarzyć. Przeczytałem również na kilku popularnych kontach twitterowych, że kilka dni temu definitywnie, ale tym razem to już naprawdę skończył się w Polsce komunizm [sic!]. Takie opinie były lajkowane i powielane w tysiącach.

  Gdzie takie rzeczy czytałem? No wszędzie gdzie ewentualnie zaglądam. (wiadomo: „nasi, niezależni, prawi, itp.) . Czyli poza tym miejscem nie ma innego trzeźwego spojrzenia. To doprawdy niesamowite i przygnębiające.

  Przyznam również, że mi się to zaczęło udzielać i chciałem wtedy zapytać czy nie dostrzega Pan, że sprawy idą w dobrym kierunku i szykuje się w końcu jakiś mały przełom (hehe... no, szykował się...)

  Dziś widać tylko zmoknięte flagi oblepiające drzewce i błędny, nierozumiejący wzrok wczorajszych akolitów.
  Prez. Duda wystrychnął wszystkich na dudka.


  Jak się kiedyś zastanawialiśmy, sugerował Pan, że na A. Dudę może być jakieś trzymanie ale też, że tak słaby osobnik wywindowany na takie stanowisko może być niebezpieczny.

  Nie sądzę by to było kluczowe i trochę zaśmiecam ale luźno dywaguję, że ew. obyczajówka mogłaby być z czasów gdy ten wygadany pozer dostał się do wielkiej polityki przy L. Kaczyńskim i sodówka uderzyła po raz pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 47. Uważam, że nazywanie obecnego, w dużej mierze socjalistycznego rządu prawicowym to nieporozumienie. Ale to na marginesie. Natomiast 'obywatele' to kategoria już od czasów milicji lekko ironiczna ;) - i nadal taką pozostaje. Więc z tymi zastrzeżeniami, ale także i z tym, że próbujemy odnaleźć ukryte mechanizmy i przecież możemy się mylić, nie zawsze dysponując pełnią potrzebnej wiedzy historycznej i aktualnej, proszę przyjmować tę uproszczoną analizę.

  Z ciekawszych spraw, które zadziały się przed godziną, może dwiema: Minister Sprawiedliwości w udzielonym wywiadzie zadeklarował poparcie dla prezydenckiego projektu ustaw o KRS i SN, o ile wpiszą się one w uzgodniony program. Pan Minister wypowiada się o całej sprawie w sposób niezwykle wyważony. To może sygnalizować - oczywiście, moim wyłącznie zdaniem - iż po pierwsze PJK nakazał takie rozwiązanie sytuacji, z braku lepszych narzędzi, po wtóre, iż Zbigniew Ziobro obawia się, jednak, marginalizacji, zwłaszcza w przypadku niepowodzenia inicjatywy, której podjął się wspólnie z p. Przyłębską, czyli niedopuszczenia do kasacji wyroku w sprawie Kamińskiego 9 sierpnia.

  Co do Premiera Olszewskiego: rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (...)Minister Sprawiedliwości w udzielonym wywiadzie zadeklarował poparcie dla prezydenckiego projektu ustaw o KRS i SN, o ile wpiszą się one w uzgodniony program.(...)

   A co z wiceministrami w stylu Patryka "Nie tak się umawiałem" Jakiego?

   Usuń
 48. Jeżeli można. Wg mnie, Duda był wytypowany na następcę Komorowskiego (lub przynajmniej jako jeden z kandydatów), wcale nie przez Kaczyńskiego (chodź nie wykluczone, że za jego wiedzą), dużo wcześniej niż uczynił to PiS.

  OdpowiedzUsuń
 49. Ostatnio nastąpiła ciekawa wymiana zdań pomiędzy rzecznikiem "prezydenta wszystkich Polaków" a Patrykiem Jakim:

  Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy prezydenta:
  - – Ja mogę wiceministrowi Jakiemu powiedzieć jedno: to zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy otworzyło drogę Prawu i Sprawiedliwości do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i to też dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy pan minister Jaki jest dzisiaj wiceministrem. Gdyby tego zwycięstwa nie było, to pewnie pan wiceminister Jaki byłby albo poza parlamentem, albo siedział w ławach opozycji. Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie taki wynik wyborczy jak prezydent, czyli zdobędzie ponad 8,5 miliona głosów wyborców, to wtedy będą partnerami do dyskusji z prezydentem. (…) Panowie Jaki i Wójcik są wiceministrami, posłami także dzięki temu, że to prezydent Andrzej Duda i jego zwycięstwo uruchomiło taką falę, że później prawica mogła wygrać wybory.

  Patryk Jaki:
  - Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od 'PR-u'. Bo oni nigdy nie rozumieją dlaczego trzeba robić 'niePRowe' reformy państwa.

  To jeden z nielicznych, obok Macierewicza, polityków PiS (z tego grona trzeba stanowczo wyłączyć Kaczyńskiego), którzy rozumieją, komu służą i przed jakimi wyzwaniami postawiły ich czasy.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupota czy hipokryzja...
   Z kilometra widać, że Duda ten "oszałamiający" wynik osiągnął w II turze, a z kolei Jaki i mu podobni nie startowali w okręgu Całe Państwo Polskie.

   Usuń
 50. ALEKSANDER ŚCIOS

  Odpowiedź na komentarz z 24 lipca 2017 22:56

  Panie Aleksandrze,

  Szczerze? Po namyśle dochodzę do wniosku, że nie mam najmniejszej ochoty, żeby rozpisywać się nad posunięciami naszegopanaprezydenta, naszegopanaprezesa, naszejpanipremier & wsp. - Pan to zrozumie, bo kilka dni temu pisał Pan w podobnym tonie:

  Na naszych oczach rozgrywa się ponura farsa. Komentowanie jej jest tym trudniejsze, że trzeba w sobie zwalczyć naturalny odruch zniechęcenia i gniewu.

  Wredna rzeczywistość ("co się polepszy, to się rozpieprzy") plus woda lejąca się ciurkiem z nieba wprawiają mnie w melancholię i silną mizantropię (zwłaszcza wobec klasy politycznej). :)

  Poza tym zgadzam się ze wszystkim, co Pan napisał, ze szczególnym uwzględnieniem końcowego akapitu:

  J.Kaczyński musiał wiedzieć - kogo i dlaczego „namaścił” na następcę Komorowskiego. A skoro wiedział, miał też świadomość, przez kogo i w jakim celu rozgrywane jest „nowe rozdanie” (osłaniane bredniami o zwycięstwie demokracji) i musiał brać pod uwagę konsekwencje swojej decyzji. Nie ma więc konfliktu na tej linii i nie warto ulegać obecnej propagandzie. Jest natomiast próba przekroczenia granicy i oczekiwanie, że prezydent „przymknie oko”. Jarosław Kaczyński po raz enty stał się zakładnikiem własnych błędów, a my wszyscy – płatnikami i ofiarami jego wyśmienitych „strategii”.

  Nic dodać, nic ująć. Pan Kaczyński i tym razem zawiódł się ("zakiwał się"- w slangu dziennikarskim) w swoich oczekiwaniach, że zawierając pakt z Układem (Mafią), można próbować go przechytrzyć i uzyskać większy stopień swobody. Mówiąc kolokwialnie: żarło żarło, aż zdechło - a komputerowemu prezydentowi założono blokadę typu: NI SZAGA NAZAD!

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 51. OT - ZMARTWIAŁAM!

  Zaglądam regularnie na Twittera @SciosBezdekretu - oczywistość! :) i często do panów: Krzysztofa Wyszkowskiego i Sławomira Cenckiewicza (choć profesor ostatnio b. mocno mi podPADa).

  Jednak na widok tego TWEETA pana Wyszkowskiego zmartwiałam z przerażenia:

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  @KWyszkowski‏

  PAD zamiast Zofii powinien słuchać pogodynki i wtedy zamiast weta ujawniłyby
  się cechy cezara (H)Adriana - opanowany, cierpliwy, roztropny.

  01:29 - 26.07.2017


  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Dlaczego?

  Bo wyobraziłam sobie, że Andrzej Duda potraktuje cesarza Hadriana dosłownie* - i w każdym mieście rozkaże stawiać pomniki swego ANTINOUSA - czyli tej oto pięknoty: KLIK! :))

  * Jak onegdaj TW bolek cesarza Valensa, którego również "nadał mu" pan Krzysztof, a ten, jak to bolek, potraktował rzecz serio!

  OdpowiedzUsuń
 52. W radiozet.pl (lewicowskie radio), prezydencka sonda:
  Marian Kowalski: 34 %,
  Robert Biedron: 22 %,
  Andrzej Duda: 15 %,
  Donald Tusk: 13 %
  itd...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. M. Lappalainen

   Być może przeoczył Pan moją dzisiejszą wypowiedź dotyczącą tej kwestii =>LINK.

   Jak Pan widzi, wszystko nam się zgadza... :)

   Pozdrawiam Pana i p. Marasa Kiełka

   Usuń
  3. Szanowna Pani Urszulo!
   Dziekuje za zainteresowanie sie moim, skromnym, wpisem na blogu Gospodarza (mnieman, ze rownierz za jego zgoda ;-)). Tym wpisem chcialem zwrocic uwage na to, ze w sondarzu prezyd. w lewicowskim radio, Marian Kowalski jest na 1 miejscu, 37% poparcia (ich intencja bylo zapewne promocja R. Biedronia) ale prawicowy, nacjonalistyczny i antyeuropejski (copyright L'Osservatore Romano) ruch, mm. IPP wspial sie i pokazal/zuje, ze jest sila, ktora moze zmieniac Polske! Prosze rowniez zwrocic uwage na zachowanie sie KK w stosunku do PAD.
   Prosze rowniez, choc przez pare dni czy tydzien posluchac co mowi sie w IPPTV. O nic wiecej nie prosze.

   Uklony
   dla Pani,
   komentatorow
   i oczywiscie dla Pana Aleksandra.

   Usuń
 53. przemek łośko

  Panie Przemku,

  Przyznam, że nie potrafiłbym analizować zachowań uczestników obecnej hucpy. Owych „obywateli” i ludzi „partii rządzącej”. Uważam to za czynność jałową, która nie wnosi dodatkowej wiedzy o procesach, z którymi mamy do czynienia.
  Dlatego chcę zaproponować inną perspektywę.
  Uważam, że sprawa „reformy sądowej” jest dziś zaledwie pretekstem, a to, co obserwujemy konsekwencją wcześniejszych wyborów, decyzji i zaniechań. Konsekwencją łatwą do przewidzenia, jeśli, w miejsce mitologii demokracji, jaką karmi nas rząd PiS, przyjęto by prawidłową diagnozę: wizję wojny hybrydowej o charakterze niemilitarnym.
  Pisałem o niej obszernie w wielu tekstach, m.in. „Trzeci test”, „Przegrana wojna” i nie ma potrzeby powtarzania rzeczy oczywistych.
  Dość zauważyć, że każda z dotychczasowych operacji, prowadzonych przez wrogie ośrodki, zakończyła się sukcesem. Oznacza to, że układ rządzący jest całkowicie nieprzygotowany do przeciwdziałania takim akcjom i bezsilny wobec dalszych operacji. Wprawdzie w wypowiedziach polityków grupy rządzącej pojawiały się wzmianki o „zamachu stanu”, „działaniach antypolskich”, „Targowicy” czy „godzeniu w polskie interesy”, to nie miały żadnego przełożenia na konkretne decyzje władzy, nie prowadziły do analizy zjawiska i próby zdefiniowana przeciwnika.
  Wszechobecna atmosfera mitologii demokracji i kreowania fałszywych wizji „opozycji”, sprzyja więc kolejnym akcjom wojny hybrydowej i znakomicie ułatwia działalność wrogich ośrodków.
  Nie znajduję żadnego powodu, bym miał martwić się problemami rządu, który świadomie wybrał drogę do zatracenia, nawet tych resztek wolnej państwowości i nie chce zastosować środków adekwatnych do zagrożeń.
  Wskażę jeden, konkretny przykład.
  Przed kilkoma dniami pojawiły się doniesienia o działalności Fundacji Otwarty Dialog, której szef, młodzieniec o wszelkich cechach tzw. słupa, miał opracować „16-sto punktowy instruktaż obalenia władzy”.
  O sprawie rozpisywały się rządowe media, alarmując, iż „większość zalecanych działań została wcielona w życie podczas ostatniej fali protestów przeciwko reformie sądownictwa”. Pisano również, że „organizacja ma bardzo niejasne powiązania i budzące wątpliwości wpływy finansowe. Od 2013 roku chwali się kontaktami z posłami Platformy Obywatelskiej – zwłaszcza z Michałem Szczerbą i Święcickim.”
  Dziś pojawiła się informacja, że owa fundacja, na wniosek ministra – koordynatora M Kamińskiego, zostanie skontrolowana przez MSZ – „jako ministra właściwego ze względu na działalność FOD”.
  To dobrze, ale takie działania przypominają leczenie raka przy pomocy witaminy C.
  Żadne z rządowych mediów, nie zechciało dostrzec, że we władzach owej fundacji zasiadają osoby o wielce intrygujących powiązaniach. Jak zasygnalizowałem dziś na tt, członkiem rady nadzorczej jest np. wspólnik w interesach M. Dukaczewskiego. Sam zaś były szef WSI zajmuje dziś zaszczytne stanowisko zastępcy pełnomocnika tzw. Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej środowiska b. esbeków, reprezentowanego przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. Kto zadałby sobie trud, znajdzie na stronie owej federacji wiele ciekawych dokumentów i „protokołów z posiedzeń”, w których z łatwością można rozpoznać elementy strategii zaprezentowanej w „16-sto punktowym instruktażu obalenia władzy”.
  Z kolei, nawet pobieżna kwerenda nazwisk, pojawiających się w związku z działalnością fundacji „Otwarty dialog” daje bardzo ciekawe wyniki i pozwala wytypować kierunki prowadzące m.in. w stronę środowiska ludzi służb specjalnych.

  cdn

  OdpowiedzUsuń
 54. To oznacza, że minister Kamiński popełnia poważny błąd (?), kierując wniosek do szefa MSZ. To nie on powinien przyjrzeć się takim fundacjom. Właściwą instytucją kontrolującą winien być kontrwywiad.
  Zresztą, nie tylko w przypadku tego typu organizacji, ale też niektórych mediów i tzw. dziennikarzy.
  Zastosowanie takich środków nie wchodzi jednak w rachubę, bo od chwili powołania rządu PiS, stał się on zakładnikiem własnej mitologii demokracji i nie może podejmować skutecznych działań.
  W tekście „SAMOBÓJSTWO W OBRONIE DEMOKRACJI” ze stycznia 2016 napisałem:

  „Jeśli od kilku tygodni ten rząd zapewnia wszem i wobec, że jest miłośnikiem demokracji i ponad wszystko szanuje prawa opozycji, a III RP to kraj kwitnących praw obywatelskich - jakże może podjąć twardą rozprawę z patologiami tego państwa lub postawić przed sądem zdrajców - obecnych "opozycjonistów"?
  Nietrudno zrozumieć, że każda, najmniejsza próba rozliczenia reżimu PO-PSL zostanie natychmiast okrzyknięta " polityczną zemstą " i "" pogwałceniem zasad demokracji ". Przyjdzie to tym łatwiej, że obecny rząd przyjął reguły narzucone przez przeciwnika i głosząc pochwałę "demokracji III RP" zamyka sobie drogę do wyjawienia prawdy o ostatnich ośmiu latach.
  Pułapka demokracji okaże się tym bardziej skuteczna, że zastawiono ją na arenie międzynarodowej, w środowisku wrogim i dalekim od znajomości spraw polskich. To nieprzypadkowa okoliczność.
  Odtąd każdy łajdak, któremu chciano by postawić zarzuty, będzie mógł wylewać żale na forum PE i udowadniać, że stał się ofiarą " nagonki politycznej ". Gdyby komuś przyszło do głowy stawiać przed sądem polityków PO-PSL - niechybnie usłyszymy o okrutnym " prześladowaniu opozycji " i " zamachu na demokrację ". Tym kontroskarżeniem można zablokować wszelkie działania w sprawie Smoleńska, ale też sprawy dotyczące afer i pospolitych przestępstw. Formuła, zastosowana podczas obecnej kombinacji okaże się przydatna w każdym przypadku, w którym dojdzie do naruszenia interesów układu III RP. Można ją również zastosować do forsowania interesów niemieckich i unijnych. Groźba wszczęcia procedur przeciwko Polsce, będzie odtąd najwygodniejszym straszakiem i argumentem tzw. opozycji.
  Wolno sobie wyobrazić sytuację, w której poszczególne ustawy i decyzje rządu PiS trafią pod ocenę organów unijnych i zostaną skonfrontowane z "zasadami demokracji”. Próba ukrócenia interesów korporacyjnych, zmiany ustawy o TK czy rewizji konstytucji, będzie osądzana jako "zamach" i stanie się powodem nakręcania antypolskiej histerii. Dość łatwo można zagrozić wprowadzeniem sankcji przeciwko Polsce lub posłużyć się szantażem wykluczenia nas z Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że postawiony wobec takiej alternatywy rząd "georealistów" z PiS, uczyni wszystko, by w drodze "dialogu i porozumienia" zadowolić oczekiwania eurołajdaków. W ostateczności, Jarosław Kaczyński - słynący z poszanowania zasad demokracji, podda się jej dyktatowi i ogłosi przedterminowe wybory.”

  Jeśli dziś spełnia się ten ponury scenariusz, to za przyczyną wyśmienitych „strategii” J. Kaczyńskiego oraz stosowania środków kompletnie nieadekwatnych do zagrożeń.
  Jeszcze kilka lat temu, pewnie podjąłbym się opisania (widocznej) sieci powiązań i relacji, między różnymi fundacjami, stowarzyszeniami i tzw. środowiskiem „opozycji”.
  Powiązań, które wskazują, że kontrwywiad i służby ochrony państwa, winny mieć pełne ręce roboty.
  Dziś uważam to za rzecz bezcelową.
  PiS doskonale wie, kto i w jakim celu inspiruje operacje wojny hybrydowej i dlaczego wiele tropów prowadzi w stronę ludzi w brązowych butach. Wie też, że o tym środowisku nie wolno dziś mówić. To wystarczy, by ten rząd nadal odgrywał szopkę „walki o demokrację”, a Polacy byli widzami w teatrze cieni.

  OdpowiedzUsuń
 55. Marcin Ís,

  Napisał Pan: „To może prymitywne i ignoranckie podejście ale w sprawie spuścizny komunistycznej jedynym programem od 27 lat powinien być tylko program wszyscy WON.”
  To nie jest „prymitywne i aroganckie podejście” – choć od początku III RP wmawia się nam, że likwidacja złogów komuny i obalenie magdalenkowego tworu, byłoby strasznym zamachem na demokrację. Wmawia tym łatwiej, że w przestrzeń publiczną tego państwa „wmontowano” szereg postaci i środowisk, które dawno powinny znaleźć się na śmietniku historii lub egzystować w więziennych celach.
  Nasi rodacy nie zdają sobie sprawy, że oglądanie fizjonomii Millera, Kwaśniewskiego, Dukaczewskiego, ale też Piotrowicza czy Jasińskiego, oraz czynienie z b.funkcjonariuszy PZPR/SB/WSW jakichś polityków, ekspertów, itp. person publicznych rzekomo wolnej Rzeczpospolitej, urąga elementarnej przyzwoitości i przeczy prawdzie o czasach okupacji sowieckiej.
  To zaś, że nie zdają sobie sprawy, jest zasługą wszystkich formacji politycznych i całego „establishmentu” tej sukcesji komunistycznej.

  Bardzo logiczna jest Pańska uwaga – „jeśli prez. Duda swoim wetem uchronił nas, jak chce prof. Nowak, od zagranicznej interwencji, tym razem z UESSR, to znaczy, ze Duda nie dość, że „bolek” to jeszcze na dodatek Jaruzelski! (czyli - nie czekając na bratnią pomoc sam uwalę reformę sądownictwa)”.
  Tekst prof. Nowaka - https://wpolityce.pl/polityka/350209-prezydent-andrzej-duda-podjal-decyzje-o-historycznym-znaczeniu-nie-tylko-dla-niego-osobiscie-ale-dla-urzedu-prezydenta-rp-i-dla-polski
  - to prawdziwe curiosum.
  Gdyby choć na chwilę przyjąć argumentację szefa TPPR-bis, musielibyśmy założyć, że władze „wolnej i demokratycznej” III RP nie mogą podejmować żadnych decyzji politycznych, które naruszałyby interesy obcych mocarstw lub mogły wywołać reakcje wewnętrznej agentury. Muszą bowiem brać pod uwagę, że mogłoby to zakończyć się próbą siłowych rozwiązań.
  A jeśli tak, powinno pojawić się pytanie - to jakim prawem ów Nowak i jemu podobni perorują dziś o „państwie prawa i demokracji”?
  Albo III RP jest wolnym państwem i nie musi (wzorem II Rzeczpospolitej) kierować się wolą obcych, albo "elity" tego państwa koszmarnie nas okłamują i ukrywają przed Polakami wiedzę o rzeczywistych ograniczeniach.

  W takiej retoryce tkwi „georealizm” posunięty do granicy niewolnictwa, godny funkcjonariuszy komuny, którzy przez cały okres okupacji sowieckiej straszyli nas wizją „obcej interwencji” i z niej wywodzili „prawo” do mordowania Polaków własnymi łapami.
  Ten straszak skutecznie paraliżował dążenia niepodległościowe i był z rozmysłem stosowany przeciwko polskim aspiracjom. Wielu polityków i tzw. intelektualistów III RP przejęło retorykę kłamstwa komunistycznego i ów straszak, niegodny ludzi rozumnych, stosuje do dziś.
  To, co proponuje prof. Nowak, sprowadza się do niezwykle groźnej postawy ustępstw i rezygnacji, a używane przezeń figury retoryczne – „Zaręczam Czytelnikom tego tekstu, Prezydent ma bardziej poważne i dokładne dane na ten temat niż większość z nas”, sytuują ów tekst w gronie prymitywnych agitek.
  To tekst ociekający płytkim serwilizmem i asekuranctwem (pod maską pragmatyzmu), a poprzez brak rzeczowych argumentów - wielce kłamliwy i demagogiczny.
  Dobrze się stało, że decyzja A. Dudy, chroniąca mafijny układ III RP, ujawniła dziś prawdziwe poglądy i postawy wielu „funkcyjnych patriotów”.
  Warto je analizować i zachowywać w pamięci.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie Aleksandrze,
   Ów Nowak to doprawdy niepojęte zjawisko, kuriozum. Lata całe pracował na opinię polskiego historyka, nuczyciela, erudyty, inteligenta aspirujacego do miana autorytetu i patrioty wreszcie. Lata wykładów jakże porywających, których wartość stricte historyczną nie mnie oceniać. Kandydat na kandydata nie tylko Pana, mój, ale i środowiska AKO-wców.
   To on śmiał zdecydowanie powiedzieć, że nie wszyscy zamieszkujący terytorium Polski są Polakami, że wielu z nich to obcy szkodzący Polsce i teraz zaledwie chwilę potem ujawnia się banalna prawda, że miejsce siedzenia określa punkt widzenia. Miał rację prof Marek Chodakiewicz mówiąc, że w Polsce zostały "elity trwania", bo "elity walki" zostały wymordowane, a ich niedobitlki dogorywają na emigracji. Owe "elity trwania", aby trwać mają wszczepiony immanentnie kod kompromisu. Ten zaś nigdy nie pozwoli na podjęcie żadnego ryzyka i w żadnej, nawet najbardziej pryncypialnej sprawie. Trwanie stało się dla nich racją stanu, a tu i teraz potrzeba walki. O jej wymiar i zakres możemy się spierać, ale musimy ją podjąć. Inaczej wchodzimy w buty szubrawców z Magdalneki.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 56. Pani Urszulo,

  Tu doskonale się rozumiemy, bo ja także nie mam ochoty zagłębiać się w ten miałki temat.
  Podzielam natomiast dwie opinię pana Jerzego Targalskiego: nie będzie już żadnej „reformy sądownictwa” (nie po to przecież Duda uratował układ) oraz „bezpieka stworzyła portret psychologiczny Andrzeja Dudy".
  Nie zgadzam się jedynie z chronologią, jaką proponuje Targalski:
  „Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. W tym momencie bezpieka zastanawia się, gdzie jest najsłabsze ogniwo. Zaczyna się od tworzenia portretu psychologicznego osoby rozpracowywanej, każdy oficer to wie. Stworzono portret Andrzeja Dudy i stwierdzono, że po pierwsze ma ego, po drugie jest słaby, a po trzecie, grając na ego można uzyskać to, czego sobie życzymy”.
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/350260-ekstrawagancka-opinia-dr-targalskiego-to-bezpieka-stworzyla-portret-psychologiczny-andrzeja-dudy

  Bardziej prawdopodobne (z uwagi na pragmatykę pracy operacyjnej) wydaje się stwierdzenie: „Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie, ponieważ sporządzony przez bezpiekę portret psychologiczny kandydata odpowiada „zapotrzebowaniu” głównych graczy. Wiedzą oni, że Andrzej Duda „ma ego, po drugie jest słaby, a po trzecie, grając na ego można uzyskać to, czego sobie życzymy”.
  Ja w tym zestawieniu widziałbym jeszcze jeden element, sięgający rozgrywania różnych „słabości” i „skłonności” pana A. Dudy, ale bez cienia twardych dowodów nie odważyłbym się o nim dywagować.
  Nie mam natomiast wątpliwości, że jest to zaledwie pierwszy etap gry na „wybudzonego prezydenta”.
  Wprawdzie PiS ma narzędzia do zastopowania tej gry, ale nie uważam, by odważył się po nie sięgnąć.

  Pozdrawiam Panią

  OdpowiedzUsuń
 57. Panie Aleksandrze,

  Chronologia zaproponowana przez Pana Jerzego sugeruje, że "urabianie przez bezpiekę" (portret psychologiczny, wykorzystanie słabości i wybujałego "ego") zaczęło się dopiero po wyborach. Dla mnie, tak jak dla Pana, jest oczywiste, że kolejność musiała być dokładnie odwrotna.

  Czy pytanie o rodzaj narzędzi, jakie według Pana wciąż jeszcze ma PiS, aby "grę na wybudzonego prezydenta" zastopować - należy do zbioru pytań niedopuszczalnych ("zastrzeżonych")? - jeśli tak, proszę uważać je za niebyłe. ;)

  Szczerze rozbawił mnie tytuł zalinkowanego tekstu z nieocenionego portalu "wPolityce": "Ekstrawagancka opinia dr. Targalskiego: To bezpieka stworzyła portret psychologiczny Andrzeja Dudy." - Ciekawe jak redaktorzy określili by Pańskie opinie, prezentowane na tym blogu? - Pewnie by im odpowiednio potępiających przymiotników zabrakło!

  Natomiast wiadomość o "hiper-energicznej akcji prewencyjnej" - UWAGA! - Szefa Wszystkich Służb, w postaci... listu z prośbą "o prześwietlenie", skierowanego do Ministra Spraw Zagranicznych, rozbawiłaby mnie do łez, gdyby nie była aż tak tragiczna. Podobne rzeczy nie mieszczą się w głowie i potwierdzają przypuszczenie, że jednak nie żyjemy w normalnym, szanującym się państwie.

  Na koniec - prośba. :)

  Może jednak podjąłby się Pan "opisania (widocznej) sieci powiązań i relacji, między różnymi fundacjami, stowarzyszeniami i tzw. środowiskiem opozycji”, nawet jeśli (dziś) uważa to Pan za bezcelowe. Bardzo proszę!

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Urszulo,

   Chętnie wyjaśnię: to nie jest kwestia mojej niechęci, lecz realizmu.
   Czas jest zbyt cennym dobrem, by tracić go na prace, które nie tylko nie przyniosą najmniejszych efektów, ale mogłyby przyczynić się do pogorszenia (i tak trudnej) sytuacji autora.
   Wrócę do przykładu fundacji Otwarty dialog, by zasugerować skalę problemu. Wczoraj wskazałem jeden wątek, który nigdy nie będzie badany przez prorządowe "wolne media". Oto kolejny.
   Dziś dowiedzieliśmy się, że szef MSZ wystąpił z pismem do zarządu tej fundacji, domagają się przedstawienia sprawozdań i udzielenia wyjaśnień. Nadto, pan Waszczykowski "poprosił Izbę Administracji Skarbowej o przeprowadzenie w organizacji kompleksowej kontroli skarbowej".
   "Prawicowy internet" zareagował szmerem akceptacji i zadowolenia.
   Rzecz w tym, że wokół tej fundacji było już głośno przed kilkoma laty i choć przyczyny "nagłośnienia" należały do poważnych, sprawa najzwyczajniej "zdechła".
   Kto zechce zadać sobie nieco trudu, winien podążyć za nazwiskiem Muchtara Abliazowa, prześledzić relacje tego biznesmena z tzw. politykami III RP, ale też zadumać się nad pewnym tekstem ze stycznia 2015 roku, zatytułowanym "Europosłowie w obronie Mukhtara Ablyazova i Vladimira Kozlova" i opublikowanym na stronie internetowej fundacji Otwarty dialog:
   http://odfoundation.eu/a/5661,europoslowie-w-obronie-mukhtara-ablyazova-i-vladimira-kozlova

   To zaledwie skrawek arcyciekawego tematu.
   Po zbadaniu niektórych tropów, ścieżek i koneksji, człowiek rozumny zada sobie przynajmniej jedno pytanie - po co pchać łapy w sprawy, które nie mają szans ujrzeć światła dziennego?
   Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że temat owej fundacji zostanie wkrótce wyciszony i głęboko ukryty.

   Gdy zaś chodzi "o rodzaj narzędzi, jakie wciąż jeszcze ma PiS, aby "grę na wybudzonego prezydenta" zastopować", odpowiedź jest o tyle prosta, jak enigmatyczna.
   Ludzie, którzy wiedzą, dlaczego Andrzeja Duda został "desygnowany" na stanowisko prezydenta, potrafią również wykazać, dlaczego tenże Andrzej Duda nigdy nie powinien zajmować tego stanowiska.
   Ot, cała tajemnica.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 58. Uderz w stół a nożyce się odezwą.Tak oceniam zarówno balon psychologiczny dr Targalskiego jak i odpowiedź :"W związku [bełkot] z funkcją kierownika OSPP [bełkot] nie posiada zgody dowódcy na publiczne wypowiedzi w poruszanym przez siebie obszarze".Podpisano(komputerowo nie odręcznie) gen.bryg.dr hab.R.Parafianowicz.Dziwna moda zresztą taki podpis,którego nie można zweryfikować,ponieważ nie jest odręczny,niczym wszczepianie czipów ludziom.To ciekawe,że cenzura prewencyjna PRLbis zakazuje Polakom prawa głosu,a przecież mają prawo i obowiązek kontrolować władzę,każdą władzę,np. za pośrednictwem RKWładzy. Oczywiście należy pytać prez.A.Dudę,ale w inny sposób.Na przykład taki:jak to się stało,że doszło do spiętrzenia elekcyjnego Bronisław K./Andrzej D.,którego wynik wobec totalnej kompromitacji ówczesnych rządzących musiał być odpowiednio zaaranżowany wcześniej? Inaczej kto i w jakich okolicznościach wysunął kandydaturę AD na urząd głowy państwa pomimo UWolskiej przeszłości i "wystraszonych" zeznań ws. 100410? Dziś jest oczywiste,że "dobra zmiana" stosując samobójstwo na raty w obronie "demokracji" zmierza w stronę reżimu prezydenckiego ze zredukowanym A.Macierewiczem.Zredukowanym do roli niezbędnego harcownika,któremu zlecono tłumaczenie wszystkich coraz większych przekrętów "dobrej zmiany". I tak jak zawsze dziwić mnie będzie "wiara" w jakiekolwiek sondażownie,tak dziwi mnie brak całościowej analizy wszystkich ludzi prezydenta zaczynając od wszystkich doradców przez wszystkie sekcje NRR po tzw. spadochroniarzy prezydenckich do rządu PBSz. Ciekawe np. co może doradzać (wg. oficjalnego CV) przedstawiciel Central Bank Gov.Club of Central Asia,Black Sea Region & Balkan Countries,członek RN International Bank for Economic Co-operation w Moskwie,obecnie prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego? Raczej nie bezpodstawnie uważam,że to samo,co prof.A.Nowak w innej sekcji NRR i jednocześnie w trudnej specgrupie zbliżonej do TPPRbis.Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 59. Oto kolejna rata samobójstwa,której efektem ,jak sądzę,będzie jedynie tzw. wzmożenie rewolucyjne "puczystów" wewnętrznych i wrogów zewnętrznych,prowadzące do fałszywego millenium,czyli "nowego reżimu prezydenckiego wymuszającego na Polakach "dobrodziejstwo" komuny NWO [https://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/komunikat-w-sprawie-publikacji-gazety-finansowej-72017-07-28]. Myślę,że "dobra zmiana" uległa prymitywnej prowokacji neosłużb chcąc przykryć swoją nieudolność wobec wszystkich soczewkowatych głów hydry "uderzeniem" w środowisko tzw. czwartej władzy i jednocześnie przeprowadzić kamuflaż swojego sprzedajnego kursu gospodarczego na "nowojedwabny" pas i szlak chińsko-sowiecki stowarzyszony z równie sprzedajnym kursem hanzeatyckim na IV rzeszę eurokołchozową.I osiągną w ramach okrągłostołowego "świętego" graala reżim prezydencki z obcą agenturą za pan brat.Stali się takimi z kim przestawali,wdrażając przeciw Polakom definicję @michaela,a wcześniej zaprzeczając motto z Konfederacji Barskiej.Ponieważ są "w aliansach z królami" kontynuując linię sprzedajnej tuskomorry i "ugięli szyi przed mocą" komuny NWO. Zapewne też wkrótce "lista inwigilowanych dziennikarzy" przez "kelnerów" z czasów tuskomorry opanuje sytuację swoją narracją IV władzy służącej I władzy,ale będzie to już musztarda po kolejnym obiedzie drawskim.I to z ewidentną szkodą dla najbardziej inwigilowanego dziennikarza śledczego,ponieważ to on jest obecnie celem nr1 dla speckombinatorów po zredukowaniu roli MON AM do roli harcownika "dobrej zmiany" i celu nr1 bis.Wyobrażam sobie,że w państwach o normalnych standardach za tego rodzaju prowokacje powinny lecieć głowy bez względu na opcje,które te reprezentują.Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 60. "rodakvision1":

  "Doprowadzony do ostateczności Jarosław Kaczyński utwierdził się wczoraj w przekonaniu, że nie istnieje żadna droga pośrodku, a jedyną szansą na dokończenie reformy państwa jest całkowita marginalizacja totalnej opozycji. Obym się mylił, ale dziś wszystko wskazuje na to, że w tej wojnie nie będzie brania jeńców"."
  ====================

  Szanowny Panie,

  Proszę obejrzeć całe przedstawienie w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego.
  Po tej chwili, jakoby nazwanymi emocjami związanymi z jego śp. bratem i dalsze postępowanie było politycznie bardzo szkodliwe.

  Jeśli Pan uważnie obejrzy przedstawienie, to zauważy Pan, że Jarosław Kaczyński zasiadając w ławach po przemówieniu zaczyna się śmiać. Aktor, czy zaplanowana gra?

  Co do dalszej szkodliwej polityki według mojej oceny. Jeżeli wist z vetem Dudy ma być politycznym majstersztykiem z bezbolesnym wprowadzeniem "trzeciej" ustawy, to jest to kardynalny błąd Kaczyńskiego.

  Na dzień dobry zaczyna dzielić prawicowe środowiska, wszystkich tych, którym Polska leży na sercu. Takie kłótnie już były na prawej stronie i doskonale wiemy co z nich wynikło. O co chodzi Kaczyńskiemu - podział i rozbicie niepodległościowego ruchu, czy wprowadzenie jednej ustawy po cichu?

  Dobrym komentarzem do tego pytania niech będą słowa gospodarza:

  "Albo III RP jest wolnym państwem i nie musi (wzorem II Rzeczpospolitej) kierować się wolą obcych, albo "elity" tego państwa koszmarnie nas okłamują i ukrywają przed Polakami wiedzę o rzeczywistych ograniczeniach. "

  Pozdrawiam! :)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam zamiaru wdawać się tu w dyskusję o charakterze Kaczyńskiego, jednak wersja ze śmiejącym się Kaczyńskim jest manipulacją Kolonki. Proszę sobie obejrzeć te dwa materiały i porównać: https://youtu.be/7rdbOX62F8U Dla porówn: https://youtu.be/2szrjM3aSyI Kolonko: 04:46, drugi materiał: 01:50

   Usuń
 61. Szanowny panie,

  Sam Kaczyński jest nieporozumieniem. Jest niemal perfekcyjnym manipulatorem, niemal bezbłędnie rozgrywającym nastroje wyborców przy pomocy otrzymanych od nich narzędzi i tzw. "strefy wolnego słowa". Ciągle "trapi" mnie pytanie od czego owo wolne słowo jest wolne. To mu się udaje oczywiście tylko wobec swoich, bo w partii ma zakon, a wśród wyborców wyznawców. Wystarczy, żeby zwodzić Polaków na manowce i utrzymywać "strategię oblężonej twierdzy" przy życiu.

  Za komuny taki upust nagromadzonej, szkodliwej z punktu widzenia władzy energii społecznej spełniały "wydarzenia" kulturalne. W "wolnej IIIRP" to za mało i już Kiszczak przypisał rolę "zaworów bezpieczeństwa" frakcjom partii władzy (wszystkie parlamentarne i okołoparlamentarne siły), których rodowód unią personalną lub ideową wywodzi się z aktu zdrady w Magdalence. Abstrachując zupełnie od przyczyny wszyscy z nadgorliwością - ze mną włącznie - godną lepszej sprawy pochylamy się nad objawami choroby zwanej demokracja. To ona stoi u początków wszystkich bolączek świata współczesnego. Wiem, że się powtarzam, ale drążę. A MY gęgamy próbując nadążyć za myślą i słowem Autora. Nawet Targalski wzywa do czynu, tymczasem nas nie stać na godne wsparcie naszego Mistrza i Nauczyciela, na taki malutki "wyczyn".

  To oczywiście nie do pana osobiscie. To taka nieodparta refleksja nad kondycją Polaków, których tutaj, "pod Hodowem" jest zapewne zdecydowana większość, ale tylko przejdą i być może powiedzą Polsce... Nie mamy sorrosów i jedyną formą wsparcia kogokolwiek i
  czegokolwiek godnego i potrzebnego Polsce jest samoopodatkowanie się. Brzmi prawie jak samobiczowanie się. Prawda?, a to cechuje wierzących i oddanych bez reszty, a My ledwo ciepli, tacy nowocześni, światli, posoborowi... MY wiemy lepiej co dobre dla naszych "małych,domowych ojczyzn" i dlatego wsród nas tak mało "wdów z wdowim groszem", których zazdroszczą Rydzykowi. Brak ambon z których regularnie, co tydzień padałyby nawoływania o wsparcie.
  A On? Regularnie siada do klawiatury i pisze... dla nas. Odpowiada, naucza, cierpliwie - na szczęście do czasu - tłumaczy na niespotykanym nigdzie poziomie.

  A My gadu gadu i... "- brak wplat"

  Wielce Szanownego Pana Aleksandra proszę, by nie łagodził tej kanciastej wypowiedzi. Pana męskość nie pozwala na ustyskiwanie, a moja na przechodzenie nad zjawiskiem "- brak wpłat" bez reakcji. Kanciaste granice muszą przebiegać we wszystkich sferach naszego życia.

  Pozdrawiam :-(

  OdpowiedzUsuń
 62. I jeszcze przeoczone, a istotne sprostowanie.
  Pański cytat na wstępie jest cytetm przytoczonym przeze mnie rodakvision119 lipca 2017 17:03 z http://wpolityce.pl/polityka/349521-jaroslaw-kaczynski-mial-powody-do-okazania-emocji-teraz-czeka-nas-prawdopodobnie-wojna-totalna
  Ktoś mógłby mnie posądzić o takie bzdury.

  OdpowiedzUsuń
 63. "rodakvision1":

  "Sam Kaczyński jest nieporozumieniem. Jest niemal perfekcyjnym manipulatorem, niemal bezbłędnie rozgrywającym nastroje wyborców"
  =================

  Szanowny Panie,

  nie jestem przekonany o wielkich umiejętnościach manipulacji tego człowieka.

  Dzięki jego manipulacjom kanalie doszły do władzy i tłamsili Polaków przez 8 lat ich rządów.

  Należy też wspomnieć o nietrafnych wyborach personalnych Jarosława Kaczyńskiego - Kluzik, Michał Kamiński - miłośnik Pinocheta, partyjne hordy 'patriotów', którzy pochowali legitymacje PZPR, czy w końcu Duda.

  Polacy zaufali Kaczyńskiemu i jego partii, która dzisiaj już nie jest monolitem, a przy tym nie wypełnia tego co obiecała Polakom.

  Polacy w ostatnich wyborach, biorąc przykład z Piłsudskiego, wydali wojnę szujom, łajdakom, mordercom i złodziejom i mam nadzieję, że nie ulegną mimo tego, że PiS i Duda na dzień dzisiejszy nie spełniają nadziei w nich pokładanych przez Polaków.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny panie,
   Zakończmy już ten wątek, proszę. Swoją skuteczność potwierdza utrzymaniem się na szczytach partii władzy od początku IIIRP.

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń


 64. Jak szaleć, to szaleć! Chyba jednak kupimy te Caracale, jak Pan myśli?

  http://www.rp.pl/Dyplomacja/170809740-Andrzej-Duda-rozmawial-z-Emmanuelem-Macronem-min-o-reformie-sadownictwa.html

  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń