Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

sobota, 4 kwietnia 2015

GDY SĄ PRZED NAMI WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI...


Moi towarzysze doli są pełni pogody i wesela. Słyszę ich śpiewne głosy. Siostra kręci się po korytarzu i nuci sobie, O Filii et filiæ, Rex cælestis, Rex gloriæ, ex morte resurrexit hodie, Alleluja. - A ksiądz zadowolony, że już jest "w domu", a nie w klinice, podejmuje coraz to nową pieśń Zmartwychwstania. Gdy Chrystus zmartwychwstał, objawił tyle możliwości przed ludźmi, że już jest nam wszystko jedno, w jakiej obecnie jesteśmy sytuacji. Wiemy, że są przed nami wszystkie możliwości. A kto "wszystko może w Tym, który umacnia", nie pamięta o tym, co jest dziś.

10.IV.1955, Niedziela Wielkanocna. Stefan Kardynał Wyszyński - "Zapiski więzienne"

.............................

Wszystkim Państwu, którzy odwiedzacie mój blog, życzę prawdziwej radości, siły i pogody ducha oraz wszelkich łask płynących z przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Odkąd w nasze dzieje wkroczył Bóg – wiemy, że nie wolno nam zatrzymywać się przy Wielkim Piątku.  
Przed nami są wszystkie możliwości – tak nieograniczone, że symbol hańby i poniżenia zamieniły w znak nadziei i zwycięstwa.
Odkąd „wszystko zmartwychwstaje” życzę Państwu, by  - za słowami Prymasa Tysiąclecia – „było nam wszystko jedno” i żadne smutki, lęki i doświadczenia nie pokonały radości Zmartwychwstania.

Wesołego Alleluja !

13 komentarzy:


 1. Gdy Chrystus zmartwychwstał, objawił tyle możliwości przed ludźmi, że już jest nam wszystko jedno, w jakiej obecnie jesteśmy sytuacji. Wiemy, że są przed nami wszystkie możliwości.

  Jak czysto i radośnie zabrzmiały słowa wielkiego kardynała w sobotni, przedświąteczny poranek. Bardzo za nie dziękuję, bo bardzo były potrzebne.

  A skoro możliwości - to i marzenia, prawda?
  Marzmy więc... :-)

  Niech się królestwo stanie
  nie krzyża, lecz zbawienia.
  O daj nam, Jezu Panie,
  Twą Polskę objawienia.


  Zdrowych, szczęśliwych, radosnych Świąt, drogi Panie Aleksandrze!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Aleksandrze, przyłączam się i ja do życzeń Pani Urszuli. Niech radosny nastrój Świąt Wielkiej Nocy pozwala pokonywać wszelkie trudności i da Panu siły do dalszej ciężkiej pracy na polskim ugorze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdrowych i Radosnych Świąt Gospodarzowi i Gościom tego bloga.

  Radujmy się, Chrystus Zmartwychwstał!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych dla autora i komentatorów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowny Autorze,

  Zycze Panu spokojnych i radosnych Swiat Wielkanocnych.

  Roman T.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję:)
  Ja również życzę Szanownemu Autorowi i Wszystkim Państwu pięknych, duchowych przeżyć w jutrzejszym dniu Zmartwychwstania Pańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkim Państwu życzę zdrowych, radosnych, pełnych miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chrystus zmartwychwstał!

  Wszystkiego najlepszego Autorowi i jego Czytelnikom - skoro sam Pan wyznaczył nam i utwierdził w drodze, nigdy z niej nie zejdziemy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie Państwu dziękuję za odwiedziny i za życzenia.
  Pozdrawiam świątecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanowny Panie Aleksandrze,
  Dziękuję za życzenia, które odwzajemniam Panu i Pana Gościom – Szanownym Komentatorom i Czytelnikom.
  Radujmy się, bo Chrystus Zmartwychwstał!
  Alleluja!
  Alleluja!
  Alleluja!
  Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Nas wszystkich spokojem i wiarą.
  Niech da Nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli Nam z ufnością patrzeć w przyszłość.

  Pozdrawiam bardzo serdecznie w ostatniej świątecznej godzinie ;O)).

  Obibok na własny koszt

  PS
  Nawiedziłem w minionym tygodniu trzy gdańskie kościoły, Katedrę Oliwską, Kolegiatę Staroszkocką i kościół Salezianów pw. Św. Jana Bosko, do których zapraszam na mojego amatorskiego autorstwa wirtualne wycieczki:
  - Park oliwski w deszczu i Katedra Oliwska w trakcie przygotowań do Wielkiej Soboty z jej zakamarkami, do których nie każdy ma możliwość zajrzeć na co dzień:
  https://www.youtube.com/watch?v=wKb_Ruz4lfQ
  - Kolegiata Staroszkocka, kościół pw. Św. Ignacego Loyoli - mój kościół parafialny, do którego uczęszczał twórca Hymny Narodowego Polski- Józef Wybicki, modlił się król Jan III Sobieski, a i wizytował cesarz napoleon Bonaparte w czasie oblężenia Gdańska:
  https://www.youtube.com/watch?v=bidQzl8sU-Q
  - kościół pw. Św. Jana Bosko Wielka Sobota - święcenie pokarmów wielkanocnych:
  https://www.youtube.com/watch?v=TZIni8P968c
  Onwk.
  PPS
  Potrzebna jest Nam też na co dzień NADZIEJA, którą dedykuję Wszystkim z klipie pt. „Moja Modlitwa” z fotografiami z parku oliwskiego w Gdańsku:
  https://www.youtube.com/watch?v=XJBQz7eXkEw
  Onwk.

  OdpowiedzUsuń
 11. OT

  Panie Aleksandrze,

  Na portalu wP pokazano twit szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w którym gen. Koziej pracowicie wyrysował schemat dowodzenia obroną państwa. Czy na jego podstawie potrafiłby mi Pan odpowiedzieć KTO RZECZYWIŚCIE dowodzi obroną III RP? Bo z tej zamkniętej pętli wychodzi mi, że wszyscy, czyli nikt?

  http://wpolityce.pl/polityka/240061-szogun-koziej-pokazal-na-twitterze-schemat-dowodzenia-obrony-panstwa-na-kartce

  Pozdrawiam poświątecznie

  PS. Z kolei Pan zauważył na TT (co i mnie natychmiast rzuciło się w oczy) - niepokojącą wrzutkę ukraińską w okrzyczanej książce Rotha:

  "Z dużym zaskoczeniem przyjmuję obecność "wątku ukraińskiego" w książce Rotha. Nie tylko z uwagi na obecne okoliczności - http://wpolityce.pl/smolensk/240032-publikujemy-fragmenty-ksiazki-jurgena-rotha-o-katastrofie-smolenskiej-umieszczenie-w-tu-154m-ladunkow-wybuchowych-byloby-niemozliwe-bez-zaangazowania-polskich-sil

  ???

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobry wieczór.Spóźnione aczkolwiek serdeczne: Szczęść Boże dla wszystkich,w szczególności dla Autora; piękne http://www.fineartamerica.com/featured/triumph-of-christianity-gustave-dore.html , bliskie obrazowi św. Michała Archanioła i modlitwie Niezłomnego Księdza. Aczkolwiek...nie wiem,czy Państwo zwróciliście uwagę,KTO dał jeden z pierwszych sygnałów,by zaatakować "świątecznie add 2015' " już 17.03.2015r następującymi słowami: "Niestety ze słowami patriarchy moskiewskiego nie zgodzą się narody wschodniej i środkowej Europy,które przed wybuchem II wojny światowej,zarez po jej wybuchu a i po jej zakończeniu doświadczały tej w cudzysłowie "błogosławionej" idei wyzwolenia i pogrążenia w jak najbardziej neokolonialnej zależności,nazwanej przez Breżniewa "doktryną ograniczonej suwerenności" ". "Niestety"(!) [źródło: W.Reiter,Moskwa,http://www.pl.radiovaticana.va/news/2015/03/17/cyryl_o_politycznej_i_duchowej_roli_kaliningradu/1130109/. To samo źródło w dniu 5.04.2015r potwierdza też obecność "Polaków czasowo przebywających w Moskwie" (wg. mnie to część tych uratowanych z Jemenu),"którzy mają okazję radować się na rezurekcji" [źródło: http://www.pl.radiovaticana.pl/news/2015/04/05/wielkanoc_w_Moskwie/1134792/ ]. A teraz to co dotyczy informacji wg. książki(?) J.Rotha; książka ma dopiero się ukazać JUTRO (http://www.niezalezna.pl/65822znamy-wykonawce-smolenskiego-zamachu-oto-nazwisko-rosyjskiego-generala-fsb-fragment-ksiazki-ro ). Nie znając oczywiście całej treści książki pana J.Rotha,a jedynie niektóre wybrane narracje dotyczące tej publikacji nie mogę się zgodzić z opinią dotyczącą jej potępienia "w ciemno" ,nawet gdybym nie znał artykułu pana A.Rybczyńskiego dotyczącego różnych ukraińskich uwikłań,na przykład http://www.niezalezna.pl/55132-wrog-we-wlasnych-szeregach-kto-obroni-ukraine. Jest oczywiste,że ,analogicznie do PRLbis,musiały działać na terenie Ukrainy putinowskie służby,zaś na ukraińskim Krymie stacjonowały putinowskie wojska/flota czarnomorska...zapewne pod ochroną służb FR; w czasie smoleńskiej tragedii Ukrainą rządził już od stycznia 2010r "człowiek z Doniecka" ,proputinowski W.Janukowycz,obecnie "trzymany w putinowskim odwodzie" po upadku dzięki prozachodniemu Majdanowi. Zdziwiło mnie w przekazie medialnym dotyczącym książki J.Rotha ukierunkowanie na (jednego) sprawcę-generała FSB Jurija D.: tylko "jeden sprawca" z całego grona putinowskich reżimowców? A gdzie "Logika",Krasnokutski ,Benediktow,Szojgu i Putin ? I dlaczego TERAZ tego rodzaju narracja antyukraińska,podczas gdy ukraińskie służby i armia są oczyszczane z proputinowskich reżimowców ? Zgadzam się więc z opinią pana A.Ściosa,że"ktoś" rozgrywa szachową kombinację; takim "kimś" mogą być jedynie zainteresowane służby/oligarchia i to,jak sądzę, ich wspólna "gra w równowagę miru-mir" i dla "postępu" w niszczeniu suwerenności takich krajów,jak Ukraina i Polska,w imię "pojednania" z reżimem terrorystów państwowych Putina. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobry wieczór.Spóźnione aczkolwiek serdeczne: Szczęść Boże dla wszystkich,w szczególności dla Autora; piękne http://www.fineartamerica.com/featured/triumph-of-christianity-gustave-dore.html , bliskie obrazowi św. Michała Archanioła i modlitwie Niezłomnego Księdza. Aczkolwiek...nie wiem,czy Państwo zwróciliście uwagę,KTO dał jeden z pierwszych sygnałów,by zaatakować "świątecznie add 2015' " już 17.03.2015r następującymi słowami: "Niestety ze słowami patriarchy moskiewskiego nie zgodzą się narody wschodniej i środkowej Europy,które przed wybuchem II wojny światowej,zarez po jej wybuchu a i po jej zakończeniu doświadczały tej w cudzysłowie "błogosławionej" idei wyzwolenia i pogrążenia w jak najbardziej neokolonialnej zależności,nazwanej przez Breżniewa "doktryną ograniczonej suwerenności" ". "Niestety"(!) [źródło: W.Reiter,Moskwa,http://www.pl.radiovaticana.va/news/2015/03/17/cyryl_o_politycznej_i_duchowej_roli_kaliningradu/1130109/. To samo źródło w dniu 5.04.2015r potwierdza też obecność "Polaków czasowo przebywających w Moskwie" (wg. mnie to część tych uratowanych z Jemenu),"którzy mają okazję radować się na rezurekcji" [źródło: http://www.pl.radiovaticana.pl/news/2015/04/05/wielkanoc_w_Moskwie/1134792/ ]. A teraz to co dotyczy informacji wg. książki(?) J.Rotha; książka ma dopiero się ukazać JUTRO (http://www.niezalezna.pl/65822znamy-wykonawce-smolenskiego-zamachu-oto-nazwisko-rosyjskiego-generala-fsb-fragment-ksiazki-ro ). Nie znając oczywiście całej treści książki pana J.Rotha,a jedynie niektóre wybrane narracje dotyczące tej publikacji nie mogę się zgodzić z opinią dotyczącą jej potępienia "w ciemno" ,nawet gdybym nie znał artykułu pana A.Rybczyńskiego dotyczącego różnych ukraińskich uwikłań,na przykład http://www.niezalezna.pl/55132-wrog-we-wlasnych-szeregach-kto-obroni-ukraine. Jest oczywiste,że ,analogicznie do PRLbis,musiały działać na terenie Ukrainy putinowskie służby,zaś na ukraińskim Krymie stacjonowały putinowskie wojska/flota czarnomorska...zapewne pod ochroną służb FR; w czasie smoleńskiej tragedii Ukrainą rządził już od stycznia 2010r "człowiek z Doniecka" ,proputinowski W.Janukowycz,obecnie "trzymany w putinowskim odwodzie" po upadku dzięki prozachodniemu Majdanowi. Zdziwiło mnie w przekazie medialnym dotyczącym książki J.Rotha ukierunkowanie na (jednego) sprawcę-generała FSB Jurija D.: tylko "jeden sprawca" z całego grona putinowskich reżimowców? A gdzie "Logika",Krasnokutski ,Benediktow,Szojgu i Putin ? I dlaczego TERAZ tego rodzaju narracja antyukraińska,podczas gdy ukraińskie służby i armia są oczyszczane z proputinowskich reżimowców ? Zgadzam się więc z opinią pana A.Ściosa,że"ktoś" rozgrywa szachową kombinację; takim "kimś" mogą być jedynie zainteresowane służby/oligarchia i to,jak sądzę, ich wspólna "gra w równowagę miru-mir" i dla "postępu" w niszczeniu suwerenności takich krajów,jak Ukraina i Polska,w imię "pojednania" z reżimem terrorystów państwowych Putina. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń