Nie będziemy razem, bo nie ma przyzwolenia na zdradę o świcie i na fałsz przekraczający ludzką miarę. Nie możemy być razem, bo nasz gniew jest dziś bezsilny, gdy zabrano nam tylu niezastąpionych. Nigdy nie będziemy razem, bo pamiętamy - kto siał nienawiść i chciał zebrać jej żniwo.

poniedziałek, 5 lipca 2010

TESTAMENT MOJEGO PREZYDENTA


Mój Prezydent Lech Kaczyński 10 kwietnia miał powiedzieć w Katyniu: „Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlatego potrzeba nam prawdy. Racje nie są rozłożone równo, rację mają Ci, którzy walczą o wolność. My, chrześcijanie wiemy o tym dobrze: prawda, nawet najboleśniejsza, wyzwala. Łączy. Przynosi sprawiedliwość. Pokazuje drogę do pojednania.”
Wczoraj zwyciężyło w Polsce kłamstwo i nienawiść. Zwyciężyło, bo jest łatwe, osiągalne dla ludzi słabych i ślepych, podatnych na propagandę i manipulację. Ich wybór, nie był wyborem ludzi wolnych, bo dokonanym w warunkach totalnego kłamstwa o postaci kandydata. Nie miał nic wspólnego z mechanizmem demokracji, skoro musiał się wspierać się na fałszowaniu i ukrywaniu rzeczywistości. Był możliwy, bo grupy interesu, nazywające się mediami, po raz kolejny oszukały Polaków, ukrywając przed nimi prawdę o osobie Bronisława K., o pułapce smoleńskiej i trzyletnim okresie rządów miernot i kanalii. Nazywanie tego wyboru „zwycięstwem demokracji” jest aktem bezprzykładnego draństwa i pogardy dla polskiego społeczeństwa.
Nie czuję się związany tym załganym „nakazem demokracji”, a wiedząc, kim naprawdę jest postać nowego prezydenta III RP nigdy nie uznam go za reprezentanta mojego narodu. Norma prawdy jest ważniejsza od tchórzliwych deklaracji.
Wiem, że wygrana tego człowieka na trwale podzieli Polaków, najgroźniejszą linią podziału biegnącą w głąb ludzkich sumień, że na długie lata zniweczy marzenia o praworządnym i wolnym państwie. Granica między My i Oni, będzie odtąd wyznaczać wszelkie wybory i oceny, bo „nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie”.
Dla ludzi prawych taki podział będzie konieczny, by nie ulec pokusie zrównania dobra i zła i pod fałszywym hasłem „pojednania” nie budować wspólnej przestrzeni katów i ofiar.
Konieczny będzie sprzeciw i gniew, których nie potrafiliśmy okazać, gdy żył nasz prezydent, gdy mieliśmy wokół ludzi na miarę wolnej Polski. Nie okazaliśmy go wcześniej, gdy Książę Poetów wykrzyczał nam, że „naród dostał w pysk, napluto na niego, na wszystkie jego marzenia.” Milczeliśmy tak długo, aż wina za smoleńską tragedię naznaczyła nas wszystkich, dających przyzwolenie na zatarcie granic dobra i zła. Nie da się dłużej powtarzać bredni o naszej jedności i usypiać Polaków opowieściami, jak wspaniałym są społeczeństwem i jak zjednoczyli się w obliczu tragedii. Nie ma „jednej Polski”- jak nie było jej przez 50 lat komunizmu i powstałej z niego mutacji - III RP. Ludzie tamtego systemu, stojący dziś za plecami Bronisława K. na trwale wyznaczyli granice podziałów. Trzeba zatem wyraźnego sprzeciwu, by zamknąć drogę do kolejnej kampanii nienawiści i fałszowania rzeczywistości.
„Dlatego potrzeba nam prawdy. Racje nie są rozłożone równo, rację mają Ci, którzy walczą o wolność”. Miarą tej prawdy musi być wyjaśnienie wszystkich okoliczności tragedii smoleńskiej – wskazania jak i dlaczego do niej doszło, nazwania po imieniu winnych, odkrycia prawdziwych mechanizmów.
Na kłamstwie o tej tragedii, na rezygnacji z dochodzenia prawdy zbudował swoją pozycję namiestnik. Bez śmierci mojego prezydenta, bez ofiary życia dziesiątków Polaków – Bronisław K. i  jego tchórzliwa kamaryla nie mogliby dziś tryumfować. Groby smoleńskich ofiar, to jedyna miara ich wyborczego „sukcesu”, a język nienawiści, jakim posługują się ci ludzie – to język śmierci.
Prawda o 10 kwietnia musi dotrzeć do Polaków. Choćby na jej drodze stali wszyscy rządzący, ich załgane media i parciane „autorytety”. Nie ma rzeczy ważniejszej.
Tyle, jesteśmy winni Prezydentowi Polski.

41 komentarzy:

 1. Szanowny Panie Aleksandrze!

  Prawość, szlachetność i bezwzględna słuszność Pańskiego Przesłania niech da nam wszystkim siłę, aby obnażyć kłamstwo języka śmierci.
  Walczymy o wolność.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jacy ludzie dawnego systemu ? Przeciez nie ma juz postkomuny, a Gierek byl polskim patriota. Jaruzelski to pewnie polityk lewicywy starszo starszego pokolenia.

  Przykro ze prezydent zginal,ale jesli ktos na tym zyskal politycznie to tylko jego brat, PIS wraca do gry z 40 % poparciem. Jak wejda w kolalicje z SLD to ciekawe co wymysli autor tego bloga. Pewnie okaze sie ze w PZPR byli polscy patrioci, a cale zlo to paskudny KOR ( oczywiscie z wyjatkiem Macierewicza ).

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Aleksandrze,

  "Dla ludzi prawych taki podział będzie konieczny, by nie ulec pokusie zrównania dobra i zła i pod fałszywym hasłem „pojednania” nie budować wspólnej przestrzeni katów i ofiar".

  Dołączam do Pana. Należy stanąć po stronie prawdy.
  W imię ludzkiej godności. Nawet bez nadziei na zwycięstwo.

  I dopóki wszystkich nas stąd nie wyrzucą, będziemy tę prawdę głosić. Pan i my - Pańscy komentatorzy.
  Bez względu na cenę, jaką przyjdzie zapłacić.


  Pozdrawiam serdecznie,
  Urszula

  Antoine de Saint-Exupéry
  "Obowiązek rozpoznasz po tym przede wszystkim,
  że nie pozostawia ci on prawa wyboru".

  PS.Panie Aleksandrze. Ten komentarz zamieściłam na salonie, ale nie wiem, czy tam będzie Pan mógł odpowiadać?

  OdpowiedzUsuń
 4. @gregori

  Kto na ofiarach Katynia 2010 przejął pełnię władzy w Polsce? kto to od pierwszej chwili wykorzystał a i teraz wykorzystał w kolejnych "wyborach nienawiści"?
  Kto wczesniej robił wszystko aby doszło do tragedii. Czy była to tylko zabawa?
  Cui bono?

  Nie wolno nam dać się na nowo zniewolić!

  OdpowiedzUsuń
 5. Za komentarz przesyłam link: http://www.echochrystusakrola.net/

  OdpowiedzUsuń
 6. black. woland - Trafnie Pan zauważył - walczymy o wolność. Nawet, jeśli nie o zwycięstwo.
  Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Urszulo - S24 wkrótce pokaże prawdziwe oblicze. Choć nie sądzę, by wielu to zrozumiało.
  Rzeczywiście - nie mamy wyboru.


  Dziękuję i również pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Problem w tym, że polska polityka (a może nie tylko polska) pełna jest kanali i malutkich kombinatorów. Są oni w znacznej większości. Osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo kto piastując stanowisko kierownicze (czy to w Państwie czy to w firmie) nie byłby uwikłany w większe czy mniejsze świństweka. Kłamstwa, obłuda, dbanie jedynie o swój interes, znieczulica na innych itd itp to standard w naszym kraju. Głosowałem na Kaczyńskiego, miałem jednak świadomość tego, że i jego dwór jest nieciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 9. S24 już pokazuje prawdziwe oblicze. Wczoraj zablokowano Łażącego Łazarza...

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja proponuję zobaczyć to, co wszyscy powinni widzieć przed 4 lipca.
  http://www.youtube.com/watch?v=apNdODoWX2I&feature=player_embedded

  Wierzę w sprawiedliwość - ale w tą Boską.
  Pozdrawiam
  Ala

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybaczy pan ( pan - z malej litery),ale jestem przerazona tym co przeczytalam, kipi w panu nienawisc, bezwlednosc i prymitywim cechujacy niestety wielu Polakow. Jestem usatysfakcjonowana, ze tych wyborow nie wygral zaklamany kosciol i ten maly, obludny czlowieczek.

  OdpowiedzUsuń
 12. @Anonimowy 6.07, g.10:39

  Szanowna Pani.
  Nie zamierzam zniżąć się do Pani poziomu moralnego i pisać z zamierzenia małą literą to co w Polsce jest od lat zwyczajem kulturowym. Szkoda dalszego komentarza na ten temat.
  To co Pani napisała a w szczególności ostatnie zdanie świadczy o tym jak głeboko w Pani umyśle zakorzeniły się nienawistne hasła pp. Palikota, Niesiołowskiego, Tuska, Wajdy, Komorowskiego, Urbana i innych. Powtarza je Pani słowo w słowo. Robiąc to, dała Pani dowód że znalazła się Pani na platformie nienawiści którą stworzyli Ci ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam Pana komentarze i jestem pełna podziwu. Czy nie obawia się Pan o swoje życie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Biedny człowieku - potrzebujesz lekarza i modlitwy... nie wiem czego bardziej

  OdpowiedzUsuń
 15. "Pożyteczni idioci (pożyteczny idiota, ros. Поле́зный идиот, transkryp. pl: poleznyj idiot[1])/czasem też Użyteczny Idiota – pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia."

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Aleksandrze - podpisuję się obiema rękami i nogami pod tym, co Pan napisał. Martwi mnie kondycja intelektualno-moralno-psychiczna naszego społeczeństwa...Tak łatwo dać się ogłupić? a może to w dużej mierze lenistwo i wygodnictwo? ślepota? i wśród moich znajomych niewielu tych, co widzi "przez" - smutne. Wspieram Pana duchowo i mentalnie ze wszystkich sił! Pozdrawiam bardzo serdecznie i niech Pan na siebie uważa...

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję za przydatne exemplum języka nienawiści. Jest Pan ponoć filozofem z wykształcenia a spójność Pańskiego przekazu, jego logika i precyzja pozostawiają wiele do życzenia. Luki w edukacji? Skoro uważa Pan siebie i bliskie Panu środowisko polityczne za jedynych depozytariuszy prawdy, to jest to wizja świata na poziomie gimnazjalisty...

  "Prawda leży pośrodku. Może dlatego wszystkim zawadza"

  OdpowiedzUsuń
 18. haha, artykul z cyklu "pranie mozgu w stylu Radio Maryja" :)
  Gdyby wyciąć z tekstu slowa o bylym prezydencie, to cala reszte mozna tak samo dobrze doczepic przeciw jego bratu. ZERO faktow odnosnie domniemanych klamstw, za to ogolnikowe teksty podsycajace nienawisc ("grupy interesu, nazywające się mediami, po raz kolejny oszukały Polaków, ukrywając przed nimi prawdę o osobie Bronisława K., o pułapce smoleńskiej i trzyletnim okresie rządów miernot i kanalii." )

  OdpowiedzUsuń
 19. Czlowieku jak mozna wykazywac sie takim brakiem obiektywizmu?! Jak mozna wypluwac z siebie tyle inwektyw i jeszcze uwarzac sie za tego LEPSZEGO?! Kim ty jestes? Kim jest twoj Jaroslaw? Kim byl twoj prezydent? Mowisz ze PO jest nieuczciwe, ze to kanalie?! A kto nie wykryl ukladu? A kto ukradl z budzetu panstwa 700 tys zlotych? A kto wsadzal swoich chlopcow do agencji rzadowych, pozarzadowych (w 2005) w tempie takim w jakim komuchy nawet tego nie robily? A kto wzial sobie na marszalka sejmu i wiceopremiera notorycznego idiote?! I wy jeszcze macie czlnosc powiedziec, ze Lepper w rzadzie to wina PO!!! W Polsce nigdy nie bedzie zgody...linia podzialu zawsze byla ale nigdy nie byla tak dokladnie widoczna jak od kampani wyborczej w 2005 roku...Oczywisce wy uwarzacie, ze to PO wtedy wsciekle sie zucila na PiS...a ja mam dobra pamiec...Ty masz czelnosc mowic ze wyborcy PO to ludzie zmanipulowani przez media? A co z wami robi Rzeczpospolita? Co z wami robi RM? Ziemkiewicz, Wieldstein, Sakiewicz, Rydzyk? Od czego w PiSie sa Kaminski, Bioelan, Migalski? Czy nie przypadkiem od dbania i kreacji wizerunku prezesa? Biedni jestescie. Wspolczuje wam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jesteś pan psychopatą i nic więcej. Dzięki takim oszołomom Polska nie może być normalnie rozwijającym się krajem tylko pozostaje wiecznie skłóconym narodem. A Pan gregori pisze bardzo rozsądny komentarz do tych wypocin.
  Podpisano:
  Prawdziwy Polak :)

  OdpowiedzUsuń
 21. A tak wogole haslo wyborcze Kaczynskiego "Polska jest najwazniejsza" brzmi znajomo... Z historii znamy "Deutschland, Deutschland über alles", i wiemy jak to sie skonczylo. Tam tez mieli Goebelsa (aka Rydzyk) i innych specjalistow od urabiania ludzi

  OdpowiedzUsuń
 22. Wiele razy powtarzane słowo Prawda. Była kiedyś taka komunistyczna gazeta Prawda tam tez pisali same prawdziwe fakty i komentarze.

  To prawda że nikt nie jest idealny Komorowski i PO też.
  No ale PiS i Kaczyńscy nie byli lepsi. Wszędzie wstawiali swoich zauszników. A i kasę rozrzucali dla swoich poprzez sponsorowanie fundacji, klubów sportowych umieszczanie ich w urzędach, spółkach skarbu państwa , itd.

  Różnica polega na tym że PO nie nazywa PiS-u zdrajcami łajdakami nie-polakami żydami itd.
  A PiS i ojciec Rydzyk i ty uwzięliście się i twierdzicie że to wy macie monopol na patriotyzm. Plujecie na wszystkich kto nie jest od was. Słowa Macierewicza twoje czy wielu księży że to nie Polacy Patrioci wybrali prezydenta są obraźliwe dla Polskiego Narodu.

  Obudź się ...

  OdpowiedzUsuń
 23. racja, Bronek nie wygrałby dziś, tylko triumfował za pół roku zmiatając PiS z poważnej polityki. jedyną osobą, która zyskała na tragedii jest PiS i do tej pory nie usłyszałem rzeczowego argumentu po co ktoś miałby to robić. ale to pewnie taki drobny szczegół.
  ps. pewnie krzyczał Pan w pierwszym rzędzie jak wybrana śp. Lecha Kaczyńskiego, że wszyscy powinni traktować go jako prezydenta wszystkich, cóż... dla Was naprawdę nawet nie tylko punkt widzenia, ale i prawda zależy od miejsca siedzenia

  OdpowiedzUsuń
 24. No i mamy lemingów z uczelni przy Czerskiej! Tyle lat studiów coś dało. Patrzcie se ludziska na te zjawiska. Jeden z nich nawet specjalistą od "....spójność Pańskiego przekazu, jego logiki i precyzji" się obwołał. Znaną w całym świecie Alma Mater WUML ukończył to se może poużywać!
  Rzygać Bronisławem się chce po tych wpisach. I na koniec chciałbym podkreślić iż jestem miłośnikiem języka nienawiści i pogardy (głębokiej pogardy) używającym go przeciw moim wrogom, którzy niech się na razie cieszą że posługuję się tylko w/w językami, bo w przyszłości uchroń was Boże....

  OdpowiedzUsuń
 25. Człowieku Ty jesteś chory z nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 26. Cały ten artykuł to typowa pisowska pralnia mózgu. Troszkę patosu, kilka ładnych słów, masa nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jeżeli chodzi o katastrofę smoleńską to PiS i kościół zrobił sobie z niej kampanię. Poczekajmy na ostateczne wyjasnienie przyczyn tej katastrofy.
  Prawda , prawda O Komorowskim , Tusku , a może tak więcej prawdy o kandydacie Kacz.... Nic nie pisze , mówi sie o ojcu o jego powojennym życiu Bo z tego co wiem AK owcy
  po wojnie nie mieli takich stanowisk.................Może trochę PRAWDY

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Aleksandrze, dziękuję za wpisy. Niestety ten horror trzeba będzie przetrwać.
  Najgorsze jest to, że jeśli do tej pory, po katastrofie oczy wielu ludziom się nie otworzyły to tym bardziej teraz, po wyborze pełnego monopolu będzie to jeszcze trudniejsze.
  Wygląda na to, że jest wśród nas jeszcze wielu miłośników monopolowych przybytków. Nikt na trzeźwo nie dokonałby takich wyborów.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 29. Dziękuję za te słowa! Ważne, byśmy nie dali sobie amputować pamięci. Dopóki mamy takich historyków, Polska będzie żyła (choćby w podziemiu). A zarzutami o nienawiść proszę się nie przejmować - to typowe odwracanie wartości w ustach tych, co już dawno w tych wartościach się pogubili...

  OdpowiedzUsuń
 30. póki są tacy ludzie jak Pan, to zgody nie będzie

  użyje Pana epitetu
  jesteś Pan "kanalia"

  OdpowiedzUsuń
 31. Poland-Against7 lipca 2010 12:56

  Nie jestem PiSowcem, ani socjalistą, ale w wielu kwestiach się zgadzam np: odsunięcie ciała agenturalnego od władzy i wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej, czy przywiązanie do wartości chrześcijańskich i konserwatywna postawa przy nowo-modach.

  Hilaria Klintonowa, która wizytowała niedawno w Polsce dziękowała Solidarnościowcom - ale nie padło ani jedno nazwisko osób prawdziwego podziemia, czy choćby osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Były za to nazwiska Geremka, Wałęsy i Michnika (?). I taki oto obraz Solidarnościowców idzie w świat.

  W polityce nic nie dzieje się z przypadku, a odkąd socjalizm wchodzi człowiekowi nawet do łóżka, powiem, że z przypadku nie dzieje się nic we współczesnym świecie.

  Tak jak satanistyczne symbole pokazywane przez Hilarię, gdzie każdy gest jest zaplanowany i nie ma miejsca na najdrobniejszą improwizację, a politycy robią za celebrytów biorąc udział w pop-showach, typu Ellen DeGeneres.

  Ostatnio też coraz więcej materiałów ukazuje się na temat Hitlera będącego okultystą YT. Wspomnę jeszcze o Protokołach Lucyferiańskich Alberta Pike'a - 33 degree mason, które to protokoły określają kierunek współczesnej cywilizacji zachodniej, tudzież globalnej.

  OdpowiedzUsuń
 32. Spiskowa teoria dziejów... Iście chrześcijańskie podejście do życia. W duchu Chrystusa... PiS wyje za utraconą władzą...Zacietrzewiona "wierchuszka" manipuluje ciemnotą i zaściankiem. Wyniki wyborów pokazały, kto na kogo głosował.Dziwne, że to właśnie ludzie bez wykształcenia i mieszkający na zadupiach mają monopol na patriotyzm i zawsze rację. Jedyne z czym się zgadzam w Pana wypowiedzi to z tym, że pod Smoleńskiem doszło do manipulacji. Poleciał nijaki, zakompleksiony kurdupel, a wrócił wybitny mąż stanu... Ruskie podmienili?

  OdpowiedzUsuń
 33. tak to był wasz prezydent, prezydent Pisu
  moim stał się dopiero po śmierci z szacunku dla tego urzędu
  myślę że ten prezydent też będzie podobny
  chociaż pewnie w mniejszym stopniu będzie dbał o swoją partie i może gaf będzie troszkę mniej

  OdpowiedzUsuń
 34. Polak Against zapomniales jeszcze o NWO, grupie Bildenberg, uczestnictwie w okultystycznych nabozenstwach wielu kongresmenow amerykanskich, kompleksie JOT, planach depopulacji ok 80% ludnosci swiata, obozach FED w USA, produkcji smiercionosnych wirusow w amerykanskich laboratoriach itd itd...Ludzie co wy za material jaracie?! Odstawcie narkotyki, alkohol ograniczcie do jednego piwa dziennie i to wieczorem...I tacy potem produkuja posty o zamachu na kaczynskiego nawet sie nie zastanawiajac po co i kto mialby go w ogole mordoawac...

  OdpowiedzUsuń
 35. Polak Against zapomniales jeszcze o NWO, grupie Bildenberg, uczestnictwie w okultystycznych nabozenstwach wielu kongresmenow amerykanskich, kompleksie JOT, planach depopulacji ok 80% ludnosci swiata, obozach FED w USA, produkcji smiercionosnych wirusow w amerykanskich laboratoriach itd itd...Ludzie co wy za material jaracie?! Odstawcie narkotyki, alkohol ograniczcie do jednego piwa dziennie i to wieczorem...I tacy potem produkuja posty o zamachu na kaczynskiego nawet sie nie zastanawiajac po co i kto mialby go w ogole mordoawac...

  OdpowiedzUsuń
 36. Czytam uważnie tę deklarację i nie mogę wyjść z podziwu! Kim jest autor? Skończonym naiwniakiem, prymitywnym fanatykiem czy opłaconym partyjnym funkcjonariuszem? Przez chwilę poczułem się jak oblany błotem bolszewickiej propagandy z najgorszych i najczarniejszych czasów stalinizmu. Oto my, bolszewicy mamy monopol na prawdę i uczciwość. Dlatego możemy wszystkich zgnoić, wsadzić lub rozstrzelać. To my reprezentujemy tę zdrową tkankę narodu co trzyma drzewo o nazwie Polska. Stek bzdur i pomówień, kompletnych przekłamań i majaczenia. Ludzie czy wy jedziecie na jakichś mocnych narkotykach, czy macie jakieś wady genetyczne, że żaden sensowny sygnał z zewnątrz do was nie dociera? Oto Komorowski, który za walkę z komuną swoje odsiedział, skazany i pomówiony przez sędziego komunistycznego Andrzeja Kryże, tak, tak tego samego który od listopada 2005 do maja 2006 był z ramienia Prawa i Sprawiedliwości sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ma dziś za plecami stojących „ludzi tamtego systemu”. Ironia, głupota, fałsz czy zwykłe draństwo? Nie ten, co do własnego rządu nabrał sporo komuchów, nie ten co pisał o wyższości marksizmu w swojej pracy doktorskiej, nie ten co wielbi Gierka i twierdzi, że nie było represji za jego czasów. Nie, ten jest winien co swoje odsiedział za walkę z komuną. Co za bezgraniczny cynizm i draństwo! Panie Aleksandrze gdy rano Pan patrzy do lustra nie mdli Pana od tego widoku?

  OdpowiedzUsuń
 37. 1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 8 Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

  OdpowiedzUsuń
 38. Poczuwam się do winy, nie myslałam, że wpisem o POzytecznych idiotach wywołam ich aż tulu.
  W swojej naiwności myślałam, że komentują blogi bliższe ich własnym (platformerskim) definicjom dobra , piękna i prawdy.
  A nam się trafił jeden zbłąkany. Pomyliłam się,
  PO czuwa.
  O co Wam chodzi, macie już pełnię władzy a nam zabraniacie mieć własny ogląd rzeczywistości?
  Piszecie, że Pan Aleksander to jedna wielka nienawiść, przeczytajcie własne, dzisiejsze komentarze, nikt Was nie pobije w sianiu jadu.
  Szkoda, że ludzie pożyteczni PO myślą, podrzucanymi im tego schematami a nie własnym rozeznaniem otaczającego ich świata.
  Gdyby zadali sobie trochę podstawowych pytań i próbowali sami na nie odpowiedzieć a nie GW, to może nabraliby dystansu i realnie ocenialiby świat.

  Pozdrawiam Pana, Panie Aleksandrze, dobrze, że Pan jest!

  IVA

  OdpowiedzUsuń
 39. Wszystkim Państwu dziękuję za uwagę i komentarze.
  Te, pochodzące od zwolenników Bronisława K. są równie ważne, bo potwierdzają tezę, że stan umysłu, jaki trzeba osiągnąć, by świadomie poprzeć kandydaturę Bronisława Komorowskiego nie pozwala już nigdy na powrót do normalności.
  Wypada im życzyć, by we własnym życiu doświadczyli wszystkich konsekwencji z dokonanego wyboru i znaleźli w sobie dość odwagi, by sprostać temu doświadczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 40. IVA - Droga Pani, to przecież nie Pani wina. Obecność takich osób świadczy, że tekst trafia mocno w cel, że powoduje bolesny dyskomfort. Tak ma być.
  Czy inaczej zadawano by sobie trud pisania tylu zbędnych słów?
  Trzeba ignorować takie głosy, jeśli pochodzą od ludzi złej woli, niezdolnych do rozeznania dobra od zła, powtarzających bezmyślnie zasłyszane tezy propagandy.
  Otrzeźwienie przychodzi wówczas, gdy osobiste doświadczenia wymuszają samodzielne widzenie rzeczywistości. Lub, nie przychodzi nigdy.

  Pozdrawiam Panią

  OdpowiedzUsuń
 41. Dużo materiałów odsłaniających kulisy Smoleńska 2010: http://24l.eu/4m

  OdpowiedzUsuń